پیام سپاهان
دبیر شورای زکات شهرستان کاشان خبر داد؛
توزیع 5 هزار دست پوشاک بین نیازمندان در سطح شهرستان کاشان
جمعه 17 ارديبهشت 1400 - 10:44:51
پیام سپاهان - کاشان - دبیر شورای زکات شهرستان کاشان از توزیع بیش از پنج هزار دست پوشاک در بین نیازمندان در سطح شهرستان کاشان خبر داد.

حجت الاسلام مجید سهراب زاده در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به در پیش بودن عید سعید فطر و لزوم ساماندهی افراد و موسساتی که زکات فطره جمع آوری می‌کنند، اظهار داشت: به دستور مقام قضائی جهت هماهنگی و جلوگیری از سوءاستفاده افراد سودجو، اخذ زکات فطره امسال صرفاً باید توسط مراکزی که دارای مجوز از دبیرخانه شورای زکات هستند، انجام شود.
وی با بیان اینکه مراکز و مؤسسات و مساجد و بقا متبرکه که قصد جمع آوری زکات فطره چه با استقرار صندوق و چه با اعلام شماره حساب در فضای مجازی را دارند باید از دبیرخانه شورای زکات شهرستان کاشان مجوز بگیرند، ابراز داشت: امسال صندوق‌هایی که برای این منظور تعبیه شده‌اند همه متحدالشکل و دارای لوگوی شورای زکات هستند.
دبیر شورای زکات شهرستان کاشان با اشاره به اینکه متخلفین به مقامات قضائی معرفی می‌شوند، تصریح کرد: در سال گذشته 10 شخصیت حقیقی و حقوقی مثل برخی از مؤسسات خیریه که بدون اخذ مجوز از شورای زکات مشغول جمع آوری زکات فطره بودند به مراجع قضائی معرفی شدند.
وی با اشاره به اینکه در سال گذشته بیش از هشت میلیارد ریال زکات فطره از سطح شهرستان کاشان جمع آوری شد، خاطرنشان کرد: بیش از پنج میلیارد و 500 میلیون ریال از مبلغ جمع آوری شده مربوط به شهر کاشان و بیش از دو میلیارد و 600 میلیون ریال هم مربوط به منطقه راوند بوده است.
حجت الاسلام سهراب زاده همچنین از توزیع بیش از پنج هزار دست پوشاک در بین نیازمندان سطح شهرستان کاشان از ابتدای سال جدید تاکنون خبر داد و گفت: فرایند توزیع این پوشاک‌ها که توسط جمعی از تولیدکنندگان و خیرین کاشانی تهیه شده است همچنان ادامه دارد.
وی افزود: ارزش ریالی پوشاک‌های تهیه شده بیش از چهار میلیارد ریال است.

http://www.sepahannews.ir/Fa/News/271440/توزیع-5-هزار-دست-پوشاک-بین-نیازمندان-در-سطح-شهرستان-کاشان
بستن   چاپ