بزرگنمايي:
پیام سپاهان -
به گزارش خبرنگار پایه و آبی گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان، دومین روز از مرحله نخست مسابقات دو و میدانی قهرمانی باشگاه های کشور امروز (یکشنبه) در حالی برگزار شد که احسان حدادی پرتابگر المپیکی کشورمان رتبه دوم ماده پرتاب دیسک را به دست آورد.
حدادی به علت ابتلا به ویروس کرونا و مصدومیت، از مهر ماه سال 98 در هیچ مسابقهای شرکت نکرده بود و امروز پس از مدتها دوری از میادین، پا به یک مسابقه رسمی گذاشت.
رکوردار پرتاب دیسک آسیا در مسابقه امروز با ثبت حد نصاب 57 متر و 47 سانتی متر نشان داد که هنوز برای المپیک آماده نیست و باعث نگرانی جامعه دو و میدانی شد.
مهدی پیرجهان دیگر المپیکی ایران هم امروز به میدان رفت و با فاصله زیاد نسبت به رقیبانش و ثبت رکورد 50 ثانیه و 5 صدم ثانیه، قهرمان ماده 400 متر بامانع شد.
ارشیا مصدقی در ماده پرش با نیزه با ثبت رکورد 5 متر علاوه بر کسب مدال طلا، رکورد نوجوانان و جوانان ایران را شکست. رکورد قبل با چهار متر و 80 سانتیمتر در اختیار خود او بود که اوایل امسال به ثبت رسید. همچنین در 3 سال گذشته هیچ ورزشکار ایرانی موفق نشده بود در ماده پرش با نیزه به رکورد پنج متر برسد.
نتایج مرحله اول مسابقات قهرمانی باشگاه های کشور به شرح زیر است.
10 کیلومتر پیادهروی 1- حمیدرضا زورآوند- سپاهان اصفهان- 46:42 دقیقه
2- آرمین شاهملکی- ذوبآهن اصفهان- 47:22 دقیقه
3- علیرضا بختیاری- سایپا- 47:26 دقیقه حمیدرضا زورآوند
پرتاب چکش 1- رضا مقدم- سپاهان اصفهان- 69.40 متر
2- آرکادیوش- پلیمر خلیجفارس خرمآباد- 67.22 متر
3- علی مرادی- سایپا- 61.99 متر رضا مقدم
پرش با نیزه 1- ارشیا مصدقی- پلیمر خلیج فارس خرمآباد- 5متر
2- محمدمهدی معتمدنیا- سپاهان اصفهان- 5 متر
3- حسین فلاح- عقاب نیروی هوایی- 4.60 متر ارشیا مصدقی
پرش ارتفاع 1- سیاوش سلیمی – پلیمرخلیجفارس خرمآباد – 2.05 متر
2- مهدی خدادادی – سایپا- 2 متر
3- حسین بیزار – ذوبآهن اصفهان – 2 متر سیاوش سلیمی
400 متر با مانع 1- مهدی پیرجهان – پلیمر خلیجفارس خرمآباد- 50.05 ثانیه
2- رضا ملکپور – ذوبآهن اصفهان – 51.74 ثانیه
3- دانیال بیباک – پلیمرخلیجفارس خرمآباد – 51.76 ثانیه مهدی پیرجهان
ماده 800 متر 1- پژمان یارولی – پلیمر خلیج فارس خرمآباد – 1 دقیقه و 50 ثانیه
2- امید امیریان – ذوب آهن – 1 دقیقه و 50 ثانیه و 81 صدم ثانیه
3- علی عالمی – ذوب آهن – 1 دقیقه و 50 ثانیه و 94 صدم ثانیه پژمان یارولی
پرتاب دیسک 1- حسین رسولی – سپاهان اصفهان – 58.46 متر
2- احسان حدادی – پلیمرخلیجفارس خرمآباد – 57.47 متر
3- صادق صمیمی – پلیمرخلیجفارس خرمآباد – 55.84 متر حسین رسولی
ماده 200 متر 1- سجاد هاشمی – پلیمر خلیج فارس خرمآباد – 21.32 ثانیه
2- میلاد ناصح جهان – پلیمر خلیج فارس خرمآباد – 21.49 ثانیه
3- بنیامین یوسفی – پلیمر خلیج فارس خرمآباد – 21.57 ثانیه سجاد هاشمی
3000 متر بامانع 1- خلیل ناصری – ذوب آهن – 8 دقیقه و 56 ثانیه و 52 صدم ثانیه
2- وییاچسلاو اسکودی – پلیمر خلیج فارس خرمآباد 9 دقیقه و 10 ثانیه و 32 صدم ثانیه
3- سید امیر زمانپور – ذوب آهن – 9 دقیقه و 18 ثانیه و 29 صدم ثانیه خلیل ناصری
بیشتر بخوانید
برگزاری لیگ دو و میدانی با حضور ورزشکاران المپیکی انتهای پیام/