پیام سپاهان

آخرين مطالب

مهم‌ترین رویدادهای خبری اصفهان در هفته‌ای که گذشت سياسي

مهم‌ترین رویدادهای خبری اصفهان در هفته‌ای که گذشت
  بزرگنمايي:

پیام سپاهان - اصفهان- پلیس خواهان اصلاح مسیرهای دوچرخه‌سواری در اصفهان شد، سقوط یک فروند پهپاد آموزشی در شاهین‌شهر و 24 هزار نفر اصفهانی واکسن کرونا دریافت کردند از مهم‌ترین رویدادهای خبری استان اصفهان در هفته گذشته بود.

تاکنون 1926 نفر برای انتخابات شوراهای روستایی اصفهان ثبت نام کردند
دبیر ستاد انتخابات استان اصفهان گفت: تا بیستم فروردین هزار و 926 نفر برای شرکت در انتخابات شوراهای روستایی این استان ثبت نام کردند.
علی اصغر رفیعی نژاد در حاشیه جلسه ستاد انتخابات استان در گفت و گو با ایرنا افزود: 14 درصد از ثبت نام کنندگان برای انتخابات شوراهای روستایی دارای سابقه عضویت در این شورا و 76 درصد فاقد سابقه هستند.
دبیر ستاد انتخابات استان اصفهان تصریح کرد: حدود 6.5 درصد ثبت نام کنندگان در انتخابات شوراهای روستا و تیره‌های عشایری زن هستند.
یک بخش به فریدونشهر اضافه شد
فرماندار فریدونشهر گفت: با توجه به نیاز و توزیع عادلانه خدمات و بر اساس مصوبه هیات وزیران، یک بخش به این شهرستان افزوده شد.
رضا صفری افزود: بخش موگویی به عنوان بخش دوم فریدونشهر به تصویب هیات دولت رسید و در تقسیمات کشور این بخش به این شهرستان اضافه شد.
به گفته وی بخش موگویی شامل 2 دهستان پیشکوه و پشتکوه موگویی خواهد بود که جمعیت ساکن در این منطقه را پوشش خواهد داد و ارائه خدمات به مردم این دهستان ها بهتر و همانند بخش مرکزی خواهد بود.
صادرات محصولات دانش بنیان اصفهان 7 برابر شد
رییس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان از هفت برابر شدن صادرات محصولات و خدمات دانش‌ بنیان واحدهای فناور مستقر در این مرکز به ارزش 37 میلیون دلار در سال 99 خبر داد.
جعفر قیصری افزود: شرکت های دانش بنیان و واحدهای فناور مستقر در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان سال 99 موفق به صادرات محصولات و خدمات خود به ارزش 37 میلیون دلار شدند که نسبت به سال 98 که معادل 5.2 میلیون دلار بود، هفت برابر رشد یافت.
وی با بیان اینکه محصولات و خدمات دانش بنیان اصفهان سال گذشته به بیش از 40 کشور صادر شد، از جمله آنها به فناوری بایوجمی به کره‌جنوبی، تجهیزات هیدرولیکی به ترکیه، دستگاه‌های ضدعفونی‌کننده دست به امارات و عمان، دستگاه‌های مکنده جمع‌آوری مواد از جمله کود دامی به قزاقستان، دستگاه‌های جت‌پرینتر به عراق، افغانستان و ترکمنستان و پکیج‌های تصفیه فاضلاب به افغانستان اشاره کرد.
استاندار اصفهان: مطالبات عشایر با همدلی عوامل مرتفع می‌شود
استاندار اصفهان گفت: باید با همکاری و همدلی دست‌اندرکاران در جهت اجرای خواسته‌ها و مطالبات به حق و منطقی عشایر این استان گام برداریم.
عباس رضایی در حاشیه سفر به بخش عشایرنشین جرقوبه سفلی استان افزود: عشایر تولیدکننده هستند و مناطق ییلاق و قشلاق کارخانه تولید پروتئین است که باید موانع و مشکلات آن‌ها بررسی قرار گیرد.
وی ادامه داد: از این رو به منظور رسیدگی به رفع مسائل و مشکلات عشایر به این منطقه آمدیم تا نیازمندی‌هایشان را رفع کنیم.
پلیس خواهان اصلاح مسیرهای دوچرخه‌سواری دراصفهان شد
رییس پلیس راهنمایی و رانندگی استان اصفهان گفت: پلیس با ایجاد و راه‌اندازی مسیرهای دوچرخه‌سواری در کلانشهر اصفهان مخالف نیست بلکه خواهان اصلاح و ایمن‌سازی برخی از نقاط آن است.
سرهنگ محمدرضا محمدی افزود: پلیس راهور اصفهان از توسعه سریع و با قدرت مسیرهای ایمن دوچرخه سواری در کلانشهر اصفهان استقبال می کند زیرا نیاز مبرمی به آن وجود دارد.
وی با بیان اینکه برخی از مسیرهای دوچرخه سواری جدید در کلانشهر اصفهان با نواقص و مشکلاتی همراه بود، اظهار داشت: پلیس راهور اصفهان با ارسال نامه‌ای به شهرداری خواهان رفع این اِشکال‌ها و ایمن سازی هرچه بیشتر آنها شد که در این جهت اقداماتی انجام شده و در حال اجراست.
هدف آسیب‌زدن به تاسیسات هسته‌ای ایجاد مانع برای پیشرفت ایران است
عضو هیات علمی و استاد علوم سیاسی دانشگاه اصفهان گفت: هدف از آسیب‌زدن به تاسیسات و ترور دانشمندان هسته ای ایجاد مانع برای پیشرفت ایران اسلامی است.
محسن نصری با اشاره به حادثه تروریستی مجتمع غنی‌سازی شهید احمدی روشن (نطنز) افزود: دشمن قصد دارد با هرگونه فعالیت خرابکارانه سد راه پیشرفت ایران شود و البته این امر با تلاش‌های همه جانبه با شکست رو به رو خواهد شد.
وی اضافه کرد: آسیب رسانی به بخش از مجتمع غنی‌سازی شهید احمدی روشن نطنز به غیر از امسال در سال گذشته نیز انجام گرفت اما با این وجود کشور به حرکت رو به پیشرفت خود در استفاده صلح آمیز از انرژی هسته ای ادامه داده است.
440 دوربین محدودیتهای تردد کرونایی را در اصفهان ثبت می‌کند
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان گفت: 440 دوربین وقوع جرایم و محدودیت های کرونایی را در کلانشهر اصفهان ثبت می‌کنند.
حجت الله غلامی افزود: همچنین در شبکه راه‌های ارتباطی استان اغلب دوربین‌ها فعال است که با نظارت مرکز کنترل راه‌ها جریمه خودروهای غیربومی را در این سامانه اعمال می‌کند.
وی اضافه کرد: با توجه به شدت شیوع کرونا در استان در ادامه تعطیلی گروه شغلی 2 و سه و چهار مقرر شد فعالیت گروه یک که طی روز باعث تمرکز جمعیت و عدم رعایت فاصله گذاری اجتماعی می‌شود مانند آبمیوه فروشی، بستنی فروشی و اغذیه فروشی‌ها اگر فاصله گذاری اجتماعی را رعایت نکنند، پلمب شوند.
توزیع اقلام اساسی ویژه تنظیم بازار ماه رمضان در اصفهان آغاز شد
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت اصفهان گفت: توزیع 6 هزار و 500 تن انواع کالای اساسی شامل شکر، روغن، گوشت و برنج ویژه ماه مبارک رمضان در استان آغاز شد.
ایرج موفق با بیان اینکه و نگرانی در زمینه کمبود این اقلام وجود ندارد، افزود: سهم استان از اقلام مختلف کالای اساسی ماه مبارک رمضان جذب شد که شامل برنج، شکر، روغن و گوشت قرمز و گوشت مرغ است.
وی ادامه داد: در اجرای طرح ویژه تنظیم بازار ایام ماه مبارک رمضان 2 هزار و 100 تن برنج، یک هزار و 600 تن شکر، 2 هزار و 300 تن روغن و 168 تن گوشت قرمز، و در مراکز عرضه استان توزیع شده است.
یک فروند پهپاد آموزشی در شاهین‌شهر اصفهان سقوط کرد
یک فروند پهپاد علمی آموزشی روز چهارشنبه در شاهین‌شهر استان اصفهان سقوط کرد که به گفته مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان این حادثه تلفات جانی نداشت.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان اظهار داشت: امروز صبح یک فروند پهپاد کوچک علمی و آموزشی متعلق به یک شرکت دانش بنیان با همکاری شرکت هسا در حال تست پروازی بود که بدلیل نقص فنی و با وجود فعال شدن سامانه بازیابی چتر با کابل برق در محدوده شمال شاهین شهر برخورد کرد.
منصور شیشه فروش با بیان اینکه بر اثر این برخورد، تیر چراغ برق و پهپاد دچار حریق شدند، افزود: این حادثه خسارت جانی نداشت و توسط عوامل مدیریت بحران، کنترل و با حضور نیروهای آتش نشانی خاموش شد.
24 هزار نفر در اصفهان واکسن کرونا را دریافت کردند
مسوول بیماری‌های واگیر معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: نزدیک به 24 هزار نفر در این استان از 2 ماه گذشته تا کنون واکسن کرونا را دریافت کردند که بیشتر آنها از کادر درمان و بهداشت هستند.
رضا فدایی افزود: از 21 بهمن سال گذشته تاکنون حدود 24 هزار نفر در استان اصفهان دوز اول واکسن کرونا را دریافت کردند که شامل کادر درمان و بهداشت، سالمندان و جانبازان در آسایشگاه ها و پزشکان مطب‌دار است.
وی با بیان اینکه تعدادی از این افراد دوز دوم واکسن کرونا را نیز دریافت کردند، اظهار داشت: برای واکسیناسیون کادر درمان، بخش مدیریت بیمارستان های دانشگاه علوم پزشکی و برای پزشکان مطب دار، سازمان نظام پزشکی برنامه‌ریزی کرده اند.
برچسب‌ها
زندگی عشایری مذاکرات هسته ای اصفهان محدودیت های کرونا

لینک کوتاه:
https://www.sepahannews.ir/Fa/News/261872/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

پیدا شدن جسد بی‌ جان دو معدن‌ کار محبوس

زمان بندی واکسیناسیون کرونا در ایران

تازه‌ ترین آمار از مبتلایان و فوتی‌ های کرونا در ایران 17 اردیبهشت 1400

پیش بینی بارش باران در اکثر نقاط کشور

آمریکا ، ادعای CNN درباره ایران را تکذیب کرد

دور چهارم مذاکرات وین امروز برگزار می شود

عفو 46 زندانی ایرانی در عمان به مناسبت عید فطر

سانسورهای عجیب در سریال امام علی ع/ 200 دقیقه از سریال حذف شد!

فلسطین خط مقدم مبارزه با استکبار است

قدس همواره مساله اول جهان اسلام است

مسلمانان خواهان صلح پایدار برای فلسطین هستند

کاشت و نگهداشت مشارکتی گل و گیاهان در "پویش هم سایه هم"

دردسر ذوب‌آهن پس از تغییر برنامه لیگ برتر فوتبال

همبستگی با مردم فلسطین هیچگاه فراموش نمی‌شود

روز قدس مظهر حمایت جهانی از مردم رنج کشیده فلسطین است

شناسایی 99 بیمار جدید مبتلا به کرونا در منطقه کاشان/ فوت 5 نفر

«بودن»، در قاب

اهالی اصفهان بار دیگر ندای آزادی قدس سر دادند

استعفای عضو شورای شهر اردستان پذیرفته شد

بزرگداشت روز قدس وظیفه انسانی است

زنگ نابودی رژیم جعلی اسرائیل به صدا درآمده است

ناپایداری‌های جوی در شمال و شرق اصفهان شدت می‌گیرد

1207 بیمار جدید مبتلا به کرونا در اصفهان شناسایی شد / مرگ 24 نفر

هنرمندان نقش موثری در راهپیمایی مجازی روز قدس دارند

15 کارگاه تولیدی توسط بسیج سازندگی کاشان ایجاد شد

جاساز محموله تریاک در کامیون / دپوی محموله میلیاردی قاچاق در یک انبار

استخدام مهندس نساجی در شرکت الیاف سازان بهکوش در اصفهان

استخدام حسابدار در فروشگاه برق کاوه در اصفهان

دعوت وزنه برداران مهابادی به اردوی تیم ملی نوجوانان

استخدام مهندس عمران در اصفهان

هوای اصفهان ناسالم و بر مدار نارنجی است

استخدام کارشناس برنامه ریزی و توسعه و مسئول دفتر در اصفهان

برق دزدها دلار استخراج می‌کنند؛ سارقان انرژی چوب لای چرخ کارخانه‌ها می‌گذارند

هوای اصفهان ناسالم برای گروههای حساس

داستانک/ افیون؛ با سرعت به طرف خانه سید دوید

«مدیر مدرسه» جلال آل احمد به زبان فرانسه منتشر شد

سلاح جدید بازی Call of Duty Black Ops Cold War در دسترس قرار گرفت

هدفون بی‌سیم بعدی سامسونگ رنگ‌های جذاب‌تری خواهد داشت

تلاش واتس اپ برای جستجو و استفاده آسان تر از استیکرها

الکترونیک آرتز به دنبال مالکیت یک استودیو دیگر

سعید جلیلی چقدر شانس دارد؟

دلار چند؟

نرخ طلایی دلار در اقتصاد ایران چند است؟

کمترین و بیشترین نرخ تورم استان‌ها در سال 99

دستگیری عاملان حادثه تیراندازی در خوزستان

واکسن تک دوزی اسپوتنیک در روسیه به ثبت رسید

خبرگزاری فرانسه: مذاکره تهران و ریاض ادامه دارد

دیدار عراقچی با مدیرکل آژانس انرژی اتمی

زمان برگزاری کنکور سراسری 1400 اعلام شد

تفاوت House of the Dragon با "بازی تاج و تخت" چیست؟ + عکس