پایگاه خبری تحلیلی پیام سپاهان

آخرين مطالب

مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

انتخاب نام یک خیابان در اصفهان حاشیه‌ساز شد! اجتماعي

انتخاب نام یک خیابان در اصفهان حاشیه‌ساز شد!
  بزرگنمايي:

پیام سپاهان - به گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان، ابهام بر سر نامگذاری یکی از خیابان‌های تازه احداث شده در اصفهان حاشیه‌ای تازه برای مدیریت شهری ایجاد کرده است. این خیابان با همکاری ارتش بهره برداری شده، اما مسئولان این ارگان نظامی معتقدند برای نامگذاری آن به خواسته‌ها برای ثبت این خیابان به نام یکی از شهدای شاخص ارتش بی توجهی می‌شود.
این خیابان به طول سه کیلومتر، عرض 60 تا 75 متر و عرض ترافیکی 45 متر، از بلوار شهدای صفه و بلوار جانبازان به موازات خیابان ارتش احداث شده و به گفته احمد رضایی مدیر منطقه پنج شهرداری اصفهان هزینه‌ای بالغ بر 100 میلیارد ریال صرف بهره برداری از آن شده است تا به حل معضل ترافیکی منطقه کمک کند. خیابان کمکی ارتش هنوز افتتاح رسمی نشده، اما بهره برداری از آن آغاز شده خودرو‌های بسیاری از آن تردد می‌کنند.
24 بهمن 1397 امیر سرتیپ محسن آذرافروز، ارشد نظامی آجا در استان‌های اصفهان، یزد و چهارمحال و بختیاری در مراسم کلنگ زنی این خیابان گفته بود ارتش جمهوری اسلامی در منطقه دارای پتانسیل‌های خوبی برای توسعه عمرانی است و می‌تواند تعاملات بسیار خوبی با ارگان‌ها به ویژه شهرداری در این زمینه داشته باشد.
اما اکنون پس از گذشت دو سال به نظر می‌رسد این تعاملات در مرحله نامگذاری به نقطه مطلوبی نرسیده است.
نامگذاری پیشنهادی ارتش برای خیابان کمکی
مدیر ارشد ایثارگران آجا در استان‌های اصفهان، یزد و چهار محال و بختیاری درباره فرایند طی شده در خصوص نامگذاری این خیابان به خبرنگار مهر می‌گوید: با توجه به همکاری صورت گرفته بین شهرداری و ارتش در ساخت این خیابان، از همان موقع و در حین اجرای این پروژه نامه نگاری‌های لازم با شهرداری انجام دادیم و درخواست کردیم نام یکی از شهدای شاخص ارتش برای این خیابان انتخاب شود. نام شهید سرلشکر ماشاالله آیتی را پیشنهاد دادیم، اما مسئولین شهری نسبت به این پیشنهاد بی توجهی کردند.
حسین حاج علی عسکری ابراز می‌کند: شورای نامگذاری شهرداری به ما اعلام کردند ما اسمی از ارتش بر این خیابان نمی‌گذاریم. اما از آبان سال 98 مجدداً پیگیری این مسئله را آغاز و موضوع را با وزارت کشور مطرح کردیم و آن‌ها نیز به استانداری اعلام کردند تا این امر مهم اتفاق بیفتد و همه این مکاتبات موجود است.
ماشاالله آیتی کیست؟
آخرین مسئولیت شهید ماشاالله آیتی جانشین دانشکده توپخانه صحرایی بود. وی در دوران جنگ در مناطق مختلف عملیاتی جنوب و غرب کشور در سمت‌های فرماندهی همراه با رزمندگان اسلام به ویژه در عملیات‌های خیبر، بدر و ثامن الائمه (ع) حضور فعال داشت و بیش از 80 ماه سابقه حضور در جبهه‌های دفاع مقدس در سابقه وی ثبت شده است.
آیتی سال 1327 در سجزی اصفهان به دنیا آمد، در مهر ماه سال 1347 وارد دانشکده افسری شد، در 26 سالگی ازدواج نمود و سه فرزند دارد. وی در یکم اردیبهشت 1372 درسن 43 سالگی منطقه شاه کوه بر اثر اصابت ترکش گلوله توپ به درجه رفیع شهادت رسید. شهید آیتی طراح لوله‌های توپ 120 میلیمتری بود که در شرایط حساس و سخت جنگ انجام پذیرفت. از شهید آیتی به عنوان یک افسر با تجربه توپخانه، کتاب‌ها و پژوهش‌هایی نیز به یادگار مانده است.
قول دادند، ولی پاسخ نمی‌دهند
مزین بودن کوچه و خیابان‌های شهر به نام شهدا نیز از رویه‌هایی بوده که طی چند دهه اخیر مورد استقبال مردم نیز قرار گرفته است. اینکه نام خیابان‌ها و اماکن عمومی که با همکاری نهاد‌های نظامی ساخته شده، مرتبط با آن‌ها باشد اتفاق تازه‌ای نیست. به عنوان یکی از شاخص‌ترین نمونه‌ها بهار امسال خبر احداث بوستان ارتش به مساحت 35 هکتار در محل پادگان 06 ارتش در تهران به یکی از اخبار مهم مدیریت شهری در کشور بدل شد.
حاج علی عسکری با اشاره به پیگیری سایر نهاد‌ها از جمله بنیاد شهید و ستاد امر به معروف و سازمان حفظ آثار ارتش در این خصوص می‌افزاید: با پیگیری‌های صورت گرفته و نامه نگاری‌های متعدد نهایتاً آذرماه 99 جلسه‌ای با حضور دکتر نوروزی شهردار اصفهان، آقای نصر اصفهانی رئیس شورای شهر و امیر آذرافروز ارشد آجا در منطقه، تشکیل شد و آقای نصر قول دادند این مسئله مجدداً در کمیسیون مربوطه مطرح و نام شهید آیتی برای این خیابان تصویب شود. اما از آن پس هیچیک مسئولین شهرداری پاسخ ما را نمی‌دهند.
خیابان دیگری به نام شهید آیتی
عضو شورای نامگذاری معابر و اماکن شهر اصفهان نیز در این ارتباط با بیان اینکه نامگذاری این خیابان به نام آیت الله طاهری آذر 98 در دستور کار شورای نامگذاری قرار گرفته و بهمن ماه سال گذشته مصوبه شورای شهر را دریافت کرده است، به خبرنگار مهر می‌گوید: نامگذاری معابر و اماکن شهری در اصفهان به نام شهدا از سیاست‌های شهرداری اصفهان است، اما درخواست ارتش در خصوص نامگذاری این خیابان بعد از مصوبه شورای شهر صورت گرفته است.
ایمان حجتی در خصوص حل این مشکل می‌افزاید: در این زمینه ما در نظر داریم خیابان دیگری که در منطقه گل نرگس در دست احداث است و به این خیابان عمود می‌شود، به نام شهید آیتی نامگذاری کنیم.
در حال مذاکره با ارتش هستیم
علیرضا نصر اصفهانی، رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان نیز در این ارتباط با بیان اینکه شهید آیتی و همچون دیگر شهدای هشت سال دفاع مقدس برای ما عزیز و قابل احترام هستند، به خبرنگار مهر می‌گوید: در رابطه با نامگذاری این خیابان باید توجه داشت که انتخاب نام آیت‌الله طاهری برای خیابان تازه تأسیس در بلوار شهدای صفه دارای مصوبه شورای شهر و تائیدیه کمیته انطباق است.
او دلیل تأخیر در اجرای این مصوبه را آماده نبودن خیابان عنوان کرده و می‌افزاید: برای تغییر نام این خیابان تازه تأسیس در بلوار شهدای صفه نیازمند طی مراحل قانونی هستیم که تاکنون در این زمینه اقدامی صورت نگرفته است.
رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان تصریح می‌کند: در حال مذاکره با ارتش در این زمینه هستیم و به زودی به توافق خواهیم رسید.
رمز موفقیت کجاست؟
تیرماه امسال قدرت الله نوروزی شهردار اصفهان در مراسم افتتاح یکی از پروژه‌های شهری با تاکید بر دوری از حواشی گفته بود: ارتش در تمام پروژه‌های عظیم شهری یاری رسان شهرداری بوده است و همین همکاری و تعامل با نهاد‌ها رمز موفقیت مدیریت شهری در کلانشهر اصفهان است. تعامل با ارتش در مناطق پنج و شش شهرداری رمز موفقیت‌هایی است که نفع آن عاید شهروندان اصفهان می‌شود.
هنوز زمان زیادی از این گفته‌های نمی‌گذرد، اما به نظر می‌رسد رویه شهرداری و شورای شهر اصفهان در آخرین ماه‌های فعالیت در این دوره، به افزایش ابهامات و حاشیه‌ها منجر شده است.
منبع: مهر
انتهای پیام/ش

لینک کوتاه:
https://www.sepahannews.ir/Fa/News/244917/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

دلتنگی روزه‌داران کردستانی

خدمات اهدای خون در 5 شهرستان بزرگ آذربایجان‌غربی ارائه می‌شود

دلتنگی روزه‌داران کردستانی در روزهای تاخت کرونا

آخرین رنگ‌بندی شهرستان‌های استان اصفهان در مقابله کرونا + جزئیات

آدرس غلط

چرایی خرابکاری در نطنز

درد و دل کادر درمان با مردم کاشان/پروتکل‌های بهداشتی را به خاطر عزیزانتان رعایت کنید + فیلم

شنبه///بابایی: بازیکنان ذوب‌آهن یک‌دل فعل خواستن را صرف می‌کنند‌

دیپلمات پیشین: توقف مذاکرات وین خواسته اسرائیل است

آغاز غنی سازی 60 درصدی ابتکار عمل را به ایران بازگرداند/ جواب خرابکاری در نطنز یاس دشمنان خواهد بود

چرا شهرداری اردستان نسبت به جمع آوری سگ های ولگرد اقدام نمی‌کند?

از نطنز تا وین/ دولت راضی و مردم ناراضی/ داستان واکسن

میزبانی 40 امامزاده استان تهران از شب‌زنده‌داران رمضان

1400 بسته غذایی در قالب طرح به رسم کریمان به نیازمندان کاشانی اهدا می‌شود

مهاباد در شبانه روز گذشته فوتی مبتلا به کووید 19 نداشت

جدال برسر حفظ جنین/ وقتی تحریم،تسلیم می شود

برخورداری گوشی تاشوی شیائومی از سیستم انتقال گرمای فوق‌العاده‌

تیم امنیتی پروژه زیرو گوگل 30 روز مهلت اضافه برای توسعه‌دهندگان در نظر گرفت

قیمت گران‌ترین گوشی‌های بازار

ادامه رکوردشکنی پلی‌استیشن 5 در آمریکا

سرمقاله خراسان/ آقای روحانی اگر نگویید نمی‌گویند نگفت!

سرمقاله کیهان/ مذاکره علیه منافع ملی!

سرمقاله وطن امروز/ دیپلماسی بادی کره‌ای‌ها!

سرمقاله رسالت/ ابعاد سخت‌افزارانه و نرم‌افزارانه ضرب 60 نطنز

سرمقاله شرق/ راه جدید فائزه هاشمی؟

سرمقاله اعتماد/ نکته‌ای مهم در طغیان کرونا

سرمقاله ایران/ دوقطبی مجعول

سرمقاله آرمان ملّی/ مذاکرات وین و توفیق سیاسی ایران

سرمقاله دنیای اقتصاد/ 10 سوال از رئیس‌جمهور احتمالی

سرمقاله صبح نو/ سیاست‌ورزی غیراخلاقی و غیرمنطقی رادیکال‌ها

سرمقاله جام جم/ ارتش انقلابی، برگ برنده ایران در روزگار پرالتهاب

انفجار مرگبار خانه‌ ای در تهرانپارس

بایدن: از حضور ایران در مذاکرات برجامی خوشحالیم

مهم‌ترین رویدادهای ورزشی اصفهان در هفته‌ گذشته

شیب تند بیابانزایی در اصفهان/کانون‌های گردوغبار به 18 نقطه رسید

خرابکاری در تاسیسات نطنز و سکوت اروپا و آمریکا

لیست های رفع تحریم آماده می شود/ به واکسن داخلی امید بسته ایم/ غلغله کرونایی پیش از افطار

مواد منفجره 2 سال پیش در نطنز جاگذاری شده بود/ ایران به تکنولوژی ساخت سانتریفیوژهای IR-9 دسته یافته است

بی‌توجهی بلای جان کاشیکاری یک اثر تاریخی در اصفهان

مصرف کدام ویتامین‌ها برای روزه‌داران پیشنهاد می‌شود

کاهش نرخ سود بانکی به رونق بورس کمک می‌کند / ریسک بورس هنوز بالاست

اجرای 3 طرح‌ شاخص صنعتی نویدبخش توسعه و صادرات اصفهان

نخستین اظهارنظر رییس‌جمهوری آمریکا از زمان آغاز مذاکرات برجامی

تل‌آویو تلویحاً به نقش خود در حادثه نطنز اعتراف کرده

واکنش بایدن به آغاز غنی سازی 60 درصد توسط ایران

واشنگتن خطاب به تل آویو: صحبت درباره اقدامات علیه تاسیسات هسته‌ای ایران، ممنوع!

میزبانی 40 امامزاده استان تهران از شب‌زنده‌داران ماه مبارک رمضان

لیگ برتر فوتسال بانوان| پیروزی پرگل سایپا و مس رفسنجان در روز غیبت نامی‌نو

آمریکا به اسرائیل: از وراجی درباره خرابکاری علیه ایران دست بردارید

توقیف محموله کنجاله سویای تقلبی در محور قم _کاشان