پایگاه خبری تحلیلی پیام سپاهان

آخرين مطالب

ترس تابلوی تندروها از «بهزاد نبوی»! مقالات

ترس تابلوی تندروها از «بهزاد نبوی»!
  بزرگنمايي:

پیام سپاهان - آرمان ملی /متن پیش رو در آرمان ملی منتشر شده و انتشار آن به معنای تایید تمام یا بخشی از آن نیست
اصولگرایان هنوز نتوانسته‌اند برای رسیدن به نحوه حضور در انتخابات به اشتراک حداقلی با هم برسند و از آنچه در این روزها به نقل از اصولگرایان منتشر می‌شود چنین می‌توان نتیجه گرفت که آنها در این مرحله تنها درصدد نفی یکدیگر و القای اهمیت گروه یا حزب خودشان هستند به عنوان نمونه تلاش زیادی دارند تا جبهه پایداری را از دور تصمیم‌گیری خارج کنند تا پس از آن به گعده احمدی‌نژادی‌ها برسند و با اتهام سهم‌خواهی و انحصارطلبی، آنها را هم از دور تصمیم‌گیری انتخاباتی کنار بگذارند اما با این همه باز هم نمی‌توانند با وحدت حداقلی برسند. به نظر بسیاری بهترین اقدام را جامعه روحانیت مبارز کرد که چند روز قبل از عدم حضور در انتخابات خبر داد تا بدین ترتیب مشخص شود اصولگرایان حتی مانند قبل از داشتن بزرگان جریان اصولگرایی در تصمیم‌سازی‌هایشان محروم هستند. طبیعی است که در چنین شرایطی احتمال تکرار تجارب انتخابات‌های ریاست‌جمهوری گذشته در جریان اصولگرایی وجود دارد تجربه‌ای به نام شکست! اصولگرایان از سازماندهی انتخاباتی اصلاح‌طلبان برای انتخابات 1400 ناراحت هستند و راهی جز تخریب رقیب ندارند؛ بنابراین از هر فرصتی برای هجمه به سازوکارهای انتخاباتی اصلاح‌طلبان بهره می‌گیرند مانند یک رسانه دلواپس که دیروز نوشت: «پشت پرده ستاد انتخاباتی اصلاح‌طلبان: ناسا همان حزب مجاهدین است!» و سپس اینگونه به داستان‌سازی پرداخته است: «اصلاح‌طلبان با وجودآنکه در اظهارنظرهای رسمی از ناکارآمدی دولت در ایران می‌گویند، اما در پشت‌صحنه برای داشتن یک‌پا در قدرت به‌شدت مشغول کار و حذف یکدیگرند! افراطی‌ها با دستور از بالا در رسانه‌ها با ژست‌های جذاب از وجود نهادهای موازی یا دولت پنهان در ساختار قدرت خبر داده اما درحالی‌که با دست حضور در دولت را پس می‌زنند، با اشتیاق فراوان سعی می‌کنند پایی در آن داشته باشند! البته دیگر همه می‌دانند که این ژست‌های تکراری و سریال هر شبه اصلاح‌طلبانه در تدارکاتچی بودن دولت تنها بهانه‌ای برای رفع مسئولیت از کارنامه ویران‌کننده و بی دستاورد دولت تدبیر است که نتایج آن بر دوش اصلاح‌طلبان سنگینی می‌کند!» 
هراس از تصمیم‌سازان جریان اصلاحات
 با مرور داستان اصولگرایان دلواپس که علیه اصلاح‌طلبان نوشته‌اند به‌خوبی نقاط ضعف و حساسیت رقبای اصلاحات مشخص می‌شود مانند نگرانی آنها از ایفای نقش خاتمی در تصمیم نهایی اصلاح‌طلبان که همواره منجر به نتیجه مطلوب شده است. نگرانی اصولگرایان درباره این موضوع چنین نمایان شده که مدعی شدند: «مدتی است که اصلاح‌طلبان با عبرت گرفتن از سرنوشت محمدرضا عارف، یک‌به‌یک راه خود را از خاتمی جدا کرده و نامزد نزدیک به خودشان را برای انتخابات معرفی می‌کنند. حزب مردم‌سالاری؛ ندای ایرانیان و کارگزاران سازندگی تا امروز زیر میز مصوبات ناسا زده و به نظر راهشان از دیگر اصلاح‌طلبان جدا شده است.» که این جملات دروغی و تنها آرزوی دلواپسان است. برنامه نخ‌نماشده دیگر دلواپسان ایجاد شکاف میان احزاب اصلاح‌طلب است و هنوز شکست‌های قبلی در اجرای این پروژه عبرتی برای اصولگرایان نشده که مجددا به تکرار آن می‌پردازند به عنوان نمونه سایت مشرق نوشت: «تمامیت‌طلبی اعضای دو حزب منحله مشارکت و مجاهدین انقلاب باعث شده ستاد انتخاباتی اصلاحات در آستانه فروپاشی قرار بگیرد. برخی از اصلاح‌طلبان اعتقاد دارند که دو حزب پدرخوانده با هدایت خاتمی به دنبال ایجاد هژمونی بر سایرین است و می‌خواهند ناسا را به سود خود مصادره کنند.» و نکته بی‌مایه‌ای که دلواپسان به آن اشاره کردند و خواندن این جمله تنها سبب خندیدن اصلاح‌طلبان می‌شود آنجاست که «مشرق» نوشته است: «برخی از اصلاح‌طلبان اعتقاد دارند که دو حزب پدرخوانده با هدایت خاتمی به دنبال ایجاد هژمونی بر سایرین است و می‌خواهند ناسا را به سود خود مصادره کنند. تندروهای محفل نزدیک به خاتمی به دنبال آن بودند تا با کمک بهزاد نبوی و انتخاب یک نامزد افراطی و نشانه‌دار با تحریم انتخابات به جنگ نظام بروند؛ اما به نظر این نقشه موردتفاهم همه اصلاح‌طلبان نیست. احزاب معتدل‌تر نمی‌خواهند با طناب یک حزب تندرو دوباره در چاه رفته و ماجرایی چون فتنه 88 را دوباره بازسازی کنند.»
بیانیه‌ای به نام بهانه تخریب اصلاحات
گزارش دلواپسان چنان است که آنها به هر ریسمانی برای تخریب سازوکار انتخاباتی اصلاح‌طلبان چنگ می‌زنند به عنوان نمونه در بخشی از گزارش دلواپسان آمده است: «بهزاد نبوی با سرعت آن 77 نفر را در ستاد انتخاباتی سازماندهی کرده است. حالا نوبت اصلاح‌طلبانی است که ادعا می‌کنند میانه‌رو هستند! آنها باید مشخص کنند که فاصله واقعی آنها با هواداران داعش در تهران چقدر است!» یکی از افرادی که مشرق نام او را در لیست 77نفره ذکر کرده، به «آرمان ملی» گفت: بیانیه مشهور به 77 نفر از سوی اصلاح‌طلبان صادر شد اما اینطور نبود که از سوی بهزاد نبوی سازماندهی شده باشد. مخالفان اصلاحات برای رسیدن به اهداف خودشان که همان تضعیف اصلاحات و تفرقه‌افکنی در وحدت اصلاح‌طلبان است هر روز یک داستان برای بیانیه 77 نفره می‌سازند» البته انگ‌زنی تندروهای به این بیانیه ختم نمی‌شود و بارها اتهاماتی به اصلاح‌طلبان وارد کردند که هیچگاه هم در قبال آن پاسخگو نیستند مانند سایت مشرق که نوشته است: «سعید حجاریان، علیرضا علوی‌تبار، مصطفی تاجزاده، عباس عبدی و محسن آرمین در زمره کسانی هستند که تمایل زیادی دارند تا بستر انتخابات را امنیتی کرده تا با تکیه بر روی کار آمدن متخصصان براندازی نرم در کاخ سفید، یک‌بار دیگر کارت‌های خودشان را در خیابان بازی دهند. اصلاح‌طلبان تندرو دشمنی ریشه‌دار با نظام‌ دارند، اما بخشی از اصلاح‌طلبان نمی‌خواهند در این بازی سیاه با آنها هم‌بازی شوند. آنها از نقشه‌های ناسا آگاهی پیدا کرده‌اند.» مرموز کردن فعالیت‌های سیاسی اصلاح‌طلبان ترفند خطرناکی است که تندروهای اصولگرا به دنبال آن هستند که البته این پروژه تنها مختص انتخابات نیست بلکه آنها درصددند اگر طرفداران طیفی از آنها عملکردی مانند 22 بهمن در نزدیکی منزل احمدی‌نژاد داشتند، به سادگی از کنار آن عبور کرده و اصلاح‌طلبان را در شرایط مشابه متهم کنند.
پذیرش شکست
اصولگرایان دلواپس و تندرو با این اقدامات نشان دادند که گویی شکست قبل از رقابت را پذیرا شده‌اند و تنها درصدد انحراف افکار عمومی هستند تا اینگونه القا کنند اصلاح‌طلبان با شگردهای غیرقانونی به پاستور می‌روند.

لینک کوتاه:
https://www.sepahannews.ir/Fa/News/241760/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

لیگ یک فوتسال امیدهای ایران |‌ مقاومت و ستاره ناجیان یک گام تا صعود + جدول

برای تامین آب شرب استان اصفهان 300 میلیارد تومان اعتبار اختصاص یافت

جلسه تعیین شهردار بندرامام‌خمینی(ره) باز هم به حد نصاب نرسید

معرفی کتاب/ «قلب سگی» نوشته «میخاییل بولگاکف»

ردمی نوت 10 به دوربین 108 مگاپیکسلی مجهز خواهد بود

آپدیت One UI 3.1 برای پرچمداران پیشین سامسونگ منتشر شد

شرکت سونی سازماندهی جدید استودیو ژاپن را تایید کرد

معماری Turing برای CMP 30HX و CMP 40HX توسط انویدیا تایید شد

سونی امکان افزایش حافظه پلی استیشن 5 را ممکن می‌کند

فناوری جدید سامسونگ به ارتقاء کارآیی شبکه‌های 5G کمک خواهد کرد

اپل کارش با کوالکام تمام نشد!

اتهام "رجا" به رییس بانک مرکزی

اعلام نظر همتی درباره مسأله قیمت ارز

بهره برداری از پروژه بهشت آباد مشکل امنیتی دارد

سالروز شهادت شهید حسین خرازی

مدیریت توزیع کالا نیازمند تنظیم است

عملکرد تیم درمان در دوران کرونا قابل تقدیر است/ کمک به نیازمندان انجام شود

ماجرای نمایشگاه پرسس‌های کوره چه بود؟

نجات دوقلو‌های سه ساله با تلاش آتش‌نشانان کاشانی

واعظی: نرخ ارز را 27 هزار تومان کردیم تا بتوانیم کشور را اداره کنیم

آخرین رنگ‌بندی شهرستان‌های اصفهان در مقابله با کرونا+جزئیات

ماجرای نمایشگاه پرنسس‌های کوره چه بود؟

بهربرداری از پروژه آفتاب در اصفهان | خروج کارخانه آلاینده از محدوده شهر شیراز | بهسازی اطراف آرامگاه سعدی

ارز نیمایی برنج و حبوبات را گران کرد

موفقیت تنیسور فارس در انتخابی تیم ملی تنیس

توسعه صادرات محصولات فولادی، استراتژی مدون می خواهد

دهها هزار نفر از زاینده رود ارتزاق می کنند

مبتلایان به کرونای انگلیسی در اصفهان به 11 نفر رسید

فیلیپ ژاکوته، شاعر و نویسنده سوئیسی از دنیا رفت

رندرهای آی‌مک جدید از طراحی آن خبرهای تازه می‌دهد

بیل گیتس هم گوشی های اندرویدی را بیشتر دوست دارد!

رد مجیک 6 نوبیا مرزهای دنیای گوشی های هوشمند را جابه جا خواهد کرد

مشخصات گوشی Vivo S9 بطور کامل در فضای مجازی منتشر شد

سازندگان Halo Infinite از نقش این بازی به عنوان ریبوت معنوی می‌گویند

انتشار بازی Horizon Forbidden West با تاخیر مواجه می‌شود

هواوی P50 نخستین گوشی دنیا با سنسور یک اینچ خواهد بود

نمایش فقر بچه‌ها؟ به چه قیمتی؟

فارن پالیسی: رابرت مالی که هست و که نیست؟

انتقاد نظریه پرداز مشهور آمریکایی از سیاست برجامی بایدن

یک نماینده مجلس: اصلاح‌ طلبان در دقیقه 90 چند گل عقب هستند

آیا جایگاه بن سلمان در خطر است؟

حفاری تونل جبهه غربی خط دو مترو اصفهان آغاز شد

لزوم ایجاد همدلی میان مسئولان بالادستی برای حل بحران آب در اصفهان

تعداد مبتلایان به کرونای انگلیسی در اصفهان به 11 نفر رسید

مشکل آب در استان اصفهان باید پیگیری شود

استاندار اصفهان: زنده‌رود به مرده‌رود تبدیل شده است

لیگ یک فوتسال امیدهای ایران |‌ روز مرگ و زندگی برای ستاره ناجیان مشگین‌شهر

وقتی سارقان به گل‌میخ‌های خیابان هم رحم نمی‌کنند

بستری 12 بیمار جدید مبتلا به کرونا ویروس در مراکز در مانی کاشان

بهره برداری از پل آفتاب، اقدامی ارزنده برای بازگشایی گره‌های ترافیکی و اهمیت به محیط