پایگاه خبری تحلیلی پیام سپاهان

آخرين مطالب

2 هزارو 546 طرح در استان اصفهان دهه فجر افتتاح می‌شود اجتماعي

2 هزارو 546 طرح در استان اصفهان دهه فجر افتتاح می‌شود
  بزرگنمايي:

پیام سپاهان - به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان، حجت الله غلامی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان امروز در جمع خبرنگاران به مناسبت بهره برداری طرحهای عمرانی استان در ایام الله دهه مبارک فجر گفت: حدود هشت درصد این اعتبارات ملی و 10 درصد استانی و ملی- استانی، 29 درصد از محل بخش خصوصی و 50 درصد از شهرداری و تعاونی و منابع داخلی دستگاه‌ها و پروژه‌های خیرساز و راهداری نیز حدود سه درصد است.
او بیان کرد: مجموع پروژه‌های عمرانی دهه فجر در مقیاس ملی 221 پروژه استانی، تملک دارایی 167 پروژه، بخش خصوصی 387 پروژه، شهرداری هزار و 599 پروژه و دهیاری 172 پروژه افتتاح خواهد شد.
به گفته معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان، همچنین حدود 74 پروژه در هر شهرستان در ایام الله دهه فجر کلنگ زنی خواهد شد.
اوافزود: بیشترین حجم پروژه‌های افتتاح شده به بخش مخابرات با هزار و 50 پروژه با 341 میلیارد تومان و جهاد کشاورزی با 267 پروژه با 266 میلیارد تومان اعتبار اختصاص دارد.
غلامی اضافه کرد: همچنین شهرداری 240 پروژه با اعتبار هزار و 68 میلیارد تومان، اداره برق 115 طرح با 108 میلیارد تومان، دهیاری‌ها 172 پروژه با 110 میلیارد تومان، راهداری و حمل و نقل جاده‌ای 88 پروژه با 188 میلیارد تومان افتتاح می‌شود.
اواظهار کرد: بخش صنعت، معدن و تجارت، فولاد، ذوب آهن و شرکت پخش فرآورده‌های نفتی علاوه بر اعتبارات ریالی، اعتبارات ارزی هم دارند.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان با اشاره به تامین آب موردنیاز شهرک‌های صنعتی از محل تصفیه پساب گفت: 23 پروژه با اعتباری بالغ بر 377 میلیارد تومان در دهه فجر توسط شرکت شهرک‌های صنعتی اصفهان افتتاح خواهد شد.
او افزود: علاوه بر اینکه در طول سال هر پروژه قابلیت بهره برداری دارد در 2 بازه زمانی خاص پروژه‌ها را به صورت گسترده و متمرکز افتتاح می‌کنیم.
غلامی ادامه داد: مجموع اعتبارات عمرانی در بخش ملی 377 میلیارد تومانی و استانی- ملی 441 میلیارد تومان و بخش اعتبارت متوازن هزار و 302 میلیارد تومان است.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان تصریح کرد: تاکنون 64.4 درصد از اعتبارات بودجه امسال تخصیص یافته است.
او اضافه کرد: مجموع اعتبارات در بخش‌های مختلف تملک دارایی و سرمایه‌ای حدود هزار و 370 میلیارد تومان است.
غلامی افزود: در سفر رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور به استان اصفهان و پیگیری‌های انجام شده برای اتمام پروژه‌های بیش از هفتاد درصد پیشرفت فیزیکی اعتباری حدود هزار و 300 میلیارد تومان اختصاص یافت.
او ادامه داد: 300 میلیارد تومان برای آب، 200 میلیارد تومان بخش راه و آزادراه شرق در قطعه اول، دوم و سوم، 200 میلیارد تومان مترو اصفهان- بهارستان و مابقی در پروژه‌های ریز در استان اختصاص یافته است.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان خاطرنشان کرد: امسال در هفته دولت حدود هزار و 840 پروژه با اعتبار سه هزار و 240 میلیارد تومان افتتاح شد.
او گفت: طرح‌های دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و کاشان و دانشگاه اصفهان 61 پروژه با 313 میلیارد تومان اعتبار به افتتاح می‌رسد.
غلامی اظهار داشت: شهرستان اصفهان به لحاظ گستردگی با 317 پروژه با اعتبار هزار و 453 میلیارد تومان، تیران و کرون با 142 میلیارد تومان و کاشان با 228 میلیارد تومان در رده‌های دوم و سوم گستردگی طرح‌های افتتاح شده قرار دارند.
تاکنون 3 هزار واحد مسکن محرومان نهایی شد معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان با اشاره به بخش مسکن و اقدامات در این راستا گفت: سه هزار واحد مسکن محرومان در سفر رئیس سازمان برنامه و بودجه به اصفهان نهایی شد که 30 میلیون تومان کمک بلاعوض دارد.
او ادامه داد: همچنین 900 میلیارد تومان برای بخش مسکن محرومان و پنجاه میلیون تومان وام پنج درصد در نظر گرفته شده است.
غلامی تصریح کرد: تاکنون عملیات اجرایی 2 هزار و 577 واحد آغاز و مابقی به بانک برای دریافت وام معرفی شدند همچنین هزار و 115 واحد مسکن متعلق به کمیته امداد امام خمینی و بهزیستی است.
او بیان کرد: در بخش اقدام ملی مسکن تاکنون 93 هزار و 528 نفر ثبت نام کردند که از این تعداد 17 هزار و 890 نفر شناسایی و احراز شرایط آن‌ها تایید نهایی شد که امیدواریم در زمینه اقدام ملی مسکن احراز شرایط متقاضیان به سقف مورد نظر برسد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان ادامه داد: تاکنون 47 هزار و 420 مترمربع زمین برای واحد‌های اقدام ملی مسکن در کمیسیون ماده پنج و شورای برنامه ریزی استان مصوب و تامین شده است.
او با اشاره به بخش بهسازی مسکن روستایی گفت: برای 10 هزار واحد با اعتباری بالغ بر پنج هزار میلیارد تومان برنامه ریزی کردیم که هشت هزار و 500 واحد به بانک معرفی و قرارداد لازم منعقد شده و بنیاد مسکن به دنبال عملیات اجرایی است. پروژه کوهرنگ سه 91 درصد پیشرفت فیزیکی دارد غلامی با اشاره به پروژه‌های آب در استان افزود: امیدواریم مرحله نخست سامانه دوم آبرسانی تا اواخر اردیبهشت سال آینده عملیاتی و اعتبارات مورد نیاز این طرح با حدود 300 میلیارد تامین شود تا تابستان سال آینده با بحران آب مواجه نشویم.
او اضافه کرد: در زمان حاضر پروژه کوهرنگ سه 91 درصد پیشرفت فیزیکی داشته که امیدواریم مقدمات عملیات بتن ریزی سدآغاز شود.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان گفت: اکنون مکاتبات انتقال آب از خلیج فارس انجام شده و سالانه 255 میلیون مترمکعب آب برای صنایع تامین خواهد شد.
او با بیان اینکه سد سرداب تاکنون بیش از 70 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است، تصریح کرد: مطالعات زیست محیطی پروژه بهشت آباد تحویل سازمان محیط زیست شد که امیدواریم با اتمام کار کارشناسی این طرح نهایی شود.
غلامی با بیان اینکه استفاده از پساب در صنعت و فضای سبز از اقدامات موثری بوده است، اظهار داشت: تاکنون سالانه حدود 110 میلیون مترمکعب قرارداد استفاده از پساب با صنایع و شهرداری‌ها منعقد شده است.
او تصریح کرد: در بخش کشاورزی الگوی کشت، توسعه کشت‌های گلخانه‌ای و بهینه سازی مصرف آب حایز اهمیت است که خوشبختانه برنامه سازگاری با کم آبی با 53 زیربرنامه در استان تدوین شده است.
به گفته معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان، براساس برنامه سازگاری با کم آبی برای کشت گونه‌های مقاوم و کم آب و شیوه‌های نوین استفاده از آبیاری و توسعه کشت گلخانه‌ای استفاده می‌کنیم. شناسایی یک میلیون هکتار کانون تولید گرد و غبار در استان او با اشاره به کانون‌های آلایندگی و گرد و غبار اصفهان گفت: با توجه به مطالعات انجام شده حدود یک میلیون و 90 هزار هکتار کانون تولید گرد و غبار در استان شناسایی و 370 هکتار کشت گونه مقاوم و تثبیت شن‌های روان انجام شده است.
غلامی، آلایندگی در کلانشهر اصفهان را ناشی از سه عامل اصلی کانون‌های متحرک از جمله حمل و نقل، صنایع و گرد و غبار اطراف اصفهان دانست.
انتهای پیام/م

لینک کوتاه:
https://www.sepahannews.ir/Fa/News/228999/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

هیئت فوتبال اصفهان صفر_10 رهیاب تهران/ هیئت فوتبال اصفهان نیم‌فصل دوم را با باخت شروع کرد

توزیع بیش از 20 میلیون نهال

واژگونی مرگبار خودرو سواری

آمار کرونا کاشان 15 اسفند؛ بدون فوتی و 9 ابتلای جدید

بایدن کودن هیچ فرقی با ترامپ دیوانه ندارد

کاندیداهای شورای شهر با برنامه وارد انتخابات شوند

بیش از 20 میلیون نهال در هفته منابع طبیعی توزیع می‌شود

پیروزی رهیاب گستر با دبل زرین راد، نوازنده و نظری

راه اندازی طرح هاب شتر در آران وبیدگل

توطئه هواپیماربایان ناکام ماند؛ هواپیما در اصفهان فرود آمد

فوری/// بازیکنان اصفهان تا آخرین لحظه جنگیدن/دخالت‌های بی‌جا به تیم ضربه می‌زند

بازیکنان اصفهان تا آخرین لحظه جنگیدن/دخالت‌های بی‌جا به تیم ضربه می‌زند

داستانک/ درس گرفتن نادر شاه از یک بانوی بختیاری

بالاترین نشان فرهنگی فرانسه برای «ادنا اوبراین»

درخت در «گلستان» سعدی

عینک هوشمند ریزر Anzu با قابلیت‌های صوتی پیشرفته معرفی شد

بازی Diablo 2: Resurrected از نسخه‌ قدیمی پشتیبانی می کند

مایکرواستراتژی 15 میلیون دلار دیگر بیت‌کوین خرید

20 مصدوم و 2 فوتی در واژگونی اتوبوس اصفهانی

دستگیری عامل حیوان‌آزاری سگ با خودرو

بازدید شهردار منطقه 7 از روند اجرای پروژه های توسعه محله ای 1400

24 هزار نهال به یاد 24 هزار شهید استان اصفهان کاشته می‌شود

امام جمعه موقت اصفهان: اسلام با فحشا مخالف است نه با ورزش

نماز جمعه امروز 15 اسفند ماه در مهاباد برگزار نمی‌شود

بارش باران تا اواسط امروز ادامه دارد/ پیش‌بینی طوفان لحظه‌ای تا 2 روز آینده

توزیع اقلام بهداشتی بین نیازمندان مهابادی

آیت‌الله مهدوی: روز درختکاری فرصتی برای خدمت به آینده است

اجمالی/آیت‌الله مهدوی: روز درختکاری فرصتی برای خدمت به آینده است

بهره‌برداری از مجموعه گردشگری گیاهان گرمسیری در اصفهان

اطلاع رسانی دستاوردها باید از مدل پوشش محور به تولید محور تبدیل شود

کلنگ انتقال آب از خلیج فارس به اصفهان هفته آینده زده می شود

استخدام کارشناس اسکادا و اتوماسیون با مزایا در محدوده ونک

آمار کرونا اصفهان 15 اسفند؛ 2 فوتی و 315 ابتلای جدید

فوری///لیگ برتر فوتسال بانوان | باخت‌های عجیب هیأت فوتبال ادامه دارد

وزش باد تا روز دوشنبه در استان اصفهان ادامه دارد

لیگ برتر فوتسال بانوان | باخت‌های عجیب هیأت فوتبال ادامه دارد

شناسایی 315 بیمار جدید مبتلا به کرونا در استان اصفهان

اسلامی ندوشن؛ سلطان نثر پارسی

قیمت انواع موبایل 6 تا 7میلیون تومانی در بازار

تولید شیائومی Mi 11 تحت تاثیر کمبود تراشه قرار گرفت

یوتیوب برای ترامپ شرط گذاشت

پیام تسلیت شریعتمداری به سیاوش افضلی

آغاز واکسیناسیون گروه دوم اولویت از فروردین

کاهش 50درصدی مصرف گوشت در یک سال اخیر

درخت؛ فرصت نفس کشیدن طبیعت

کاشت 2 هزار درخت در مسیر فرودگاه امام (ره) تا عوارضی قم

بازار لوازم‌ آرایشی و بهداشتی اصفهان از اجناس قاچاق و تقلبی خالی است

دامنه نوسان 4 شرکت فرابورسی تغییر می‌کند

کمک‌های بهزیستی به مددجویان منطقه پادنا رسید

اصول بهداشتی و نگهداری از ماهی قرمز سفره هفت سین