پایگاه خبری تحلیلی پیام سپاهان

آخرين مطالب

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان:

تکمیل پروژه‌های نیمه تمام در سال 99/ پروژه جدید تعریف نمی‌شود اقتصادي

تکمیل پروژه‌های نیمه تمام در سال 99/ پروژه جدید تعریف نمی‌شود
  بزرگنمايي:

پیام سپاهان - ایسنا/اصفهان مدیرکل راه وشهرسازی استان اصفهان گفت: اولویت اداره کل راه وشهرسازی تکمیل پروژه های نیمه تمام در سال جاری است، بنابراین پروژه جدیدی در سطح استان تنها در صورت تامین منابع مالی آن تعریف نخواهد شد.

علیرضا قاری قرآن با تشریح اقدامات انجام شده در سال 1398 در سطح استان و برنامه های پیش رو در سال 1399، اظهار کرد: در بخش مسکن و ساختمان، طرح اقدام ملی ساخت مسکن به تعداد بیش از 70 هزار واحد مسکونی در سطح استان از جمله پروژه های مهمی است که در حال اجراست و مراحل شناسایی اراضی با کاربری مسکونی به بنیاد مسکن استان طی صورت جلسه واگذار و همچنین طرح اقدام ملی مسکن در قالب واگذاری اراضی به ایثارگران در قالب تفاهمنامه ها و تکمیل واحدهای نیمه تمام در حال انجام است.
وی گفت: تکمیل واحدهای باقیمانده دارای متقاضی موثر مسکن مهر استان، تکمیل و بهره برداری خدمات روبنایی مسکن مهر شامل چهار مدرسه و مسجد و احداث 26 واحد تجاری-اداری در شهر نایین، تعیین تکلیف پروژه های مسکن مهر فاقد متقاضی بر اساس شیوه نامه ابلاغی شهرهای شاهین شهر، گلپایگان و آران و بیدگل، تحویل سایت های مسکن مهر به شهرداری های سطح استان بالغ بر 68 سایت آماده سازی، آماده سازی اراضی با سرمایه سازمان بالغ بر 81 هکتار در قالب هفت پروژه، انعقاد قرارداد تهیه طرح آماده سازی با مشاورین ذیصلاح بالغ بر 423 هکتار در قالب 10 طرح، تعیین تکلیف پروژه های آماده سازی سنوات گذشته (تعداد 3 پروژه)، تامین مسکن خانوارهای دارای دو معلول در قالب 286 واحد مسکونی که 67 واحد آن در سال جاری تکمیل و به بهره برداری رسیده و پیگیری فروش اقساطی واحدهای مسکن مهر بالغ بر 69 هزار واحد مسکونی که بیش از 5000 واحد آن در سال 98 انجام شده است از جمله اقداماتی است که در این حوزه حاکمیتی انجام پذیرفته است.
به گفته مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان، از مهمترین برنامه های ما در این بخش و در سال 1399، پیگیری و احداث پروژه های طرح اقدام ملی مسکن در استان، تکمیل خدمات روبنایی مسکن مهر شامل مدرسه، مسجد و ...، تکمیل و اجرای پروژه های آماده سازی، تامین مسکن برای خانوارهای دومعلول، تکمیل و احداث پروژه های انبوه سازی مسکونی-تجاری و اداری و توسعه فناوری های نوین ساختمان در پروژه های در دست اجرا است.
وی همچنین به پروژه های مهندسی و ساخت راه ها اشاره کرد و گفت: 39 پروژه راهسازی در سال 1398 به طول 357 کیلومتر طبق قراردادهای منعقده و با اعتبار بیش از 228 میلیارد تومان در سطح استان با عناوین تکمیل عملیات راهسازی، احداث باند دوم، احداث تقاطع غیر همسطح، تکمیل باقیمانده عملیات خاکی و آسفالت گرم و ... اجرا شد و روند تکمیل آنها در سال جاری هم ادامه خواهد داشت. در این بخش 40 پروژه راه روستایی نیز بطول 202 کیلومتر و با اعتبار بیش از 49 میلیارد تومان در سطح استان در قالب ایجاد راه روستایی، احداث راه های دسترسی، تکمیل و آسفالت و بهسازی راه های روستایی در حال اجراست که تا پایان سال طبق سیاست های وزارت راه و شهرسازی این حوزه تحویل راهداری و حمل و نقل جاده ای خواهد شد.
قاری قرآن، به برنامه های سال 1399 در بخش راهسازی اشاره کرد و افزود: اولویت اداره کل راه وشهرسازی تکمیل پروژه های نیمه تمام است بنابراین پروژه جدیدی در سطح استان تنها در صورت تامین منابع مالی آن تعریف نخواهد شد.
وی به اقدامات انجام شده در حوزه املاک و حقوقی پرداخت و اظهار کرد: اخذ اسناد اراضی موات و ملی داخل محدوده به میزان 84 هکتار، تحصیل اراضی ملی و موات داخل حریم به میزان 1048 هکتار، اراضی تحویل و تحول شده با منابع طبیعی 9200 هکتار، تعیین و پرداخت نصاب های مالکانه 7000 متر مربع، اخذ صورتمجالس تفکیکی در سطح به میزان 207 قطعه، اخذ صورت مجالس تفکیکی در طبقات به میزان 272 واحد، اخذ 2546 سند تک برگ و بازشماری منابع سازمان و پرونده خوانی به میزان 13000 پلاک از جمله اقدامات در حوزه املاک بوده است.
مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان ادامه داد: در بخش حقوقی نیز تعیین تکلیف پرونده های حقوقی له و علیه دولت به تعداد 900 رای، طرح دعوی و تشکیل پرونده برای متصرفین اراضی دولتی 156 قطعه، طرح دعوی برای رفع تصرف واحدهای ساخته شده سهم دولت اعم از استیجاری و مشارکتی به تعداد 2 واحد و اجرای آرای صادره قطعی له و علیه دولت به تعداد 94 رای در سال 1398 صورت گرفته است.
وی در خصوص واگذاری و فروش اراضی و واحدهای ساخته شده در جهت تکالیف قانونی، اظهار کرد: 894 واحد مسکونی جهت تامین مسکن اقشار ویژه، 813 واحد واگذاری اراضی و مسکونی و 169 هکتار واگذاری اراضی غیر مسکونی در این بخش طی سال گذشته انجام شد.
قاری قرآن به دیگر وظایف حاکمیتی این اداره کل تحت عنوان شهرسازی و معماری اشاره کرد و گفت: در این حوزه طی سال گذشته تعداد 164 نشست کمیسیون ماده 5 با یک هزار و 234 مصوبه برگزار شد، همچنین 21 محدوده بافت فرسوده در سطح استان مصوب و طرح تفصیلی 11 شهر استان مورد بررسی قرار گرفته است.
وی در ادامه در خصوص وضعیت طرح های توسعه و عمران (طرح جامع و تفصیلی) در سطح استان، گفت: طرح جامع 98 شهر استان مصوب و ابلاغ شده، طرح جامع 4 شهر باغبهادران، سده لنجان، ورنامخواست و بهارستان در شورایعالی شهرسازی و معماری و طرح جامع چهار شهر جوشقان قالی، کامو و چوگان، سمیرم و زرین شهر در شورای برنامه ریزی استان در حال بازنگری و تصویب است. 20 شهر استان طرح تفصیلی مصوب دارد و 34 شهر نیز در دست تهیه است.
مدیرکل راه وشهرسازی استان اصفهان به برنامه های سال 99 در این معاونت اشاره کرد و گفت: پیش بینی می شود تا پایان سال 1399 مراحل تهیه و تصویب طرح تفصیلی برای کلیه شهرهای دارای طرح جامع استان انجام شود که با توجه به تخصیص اعتبارات، فرآیند انعقاد قرارداد و تهیه طرح انجام می گیرد.
وی همچنین گفت: درخصوص اعتبار مورد نیاز جهت تهیه و یا تکمیل طرح های توسعه و عمران این استان از محل اعتبارات ملی 8350 میلیون ریال جهت پرداخت مطالبات مشاورین و مبلغ 10 هزار میلیون ریال جهت تهیه طرح های جامع جدید مورد نیاز است همچنین باتوجه به عدم اختصاص اعتبارات ملی به تهیه طرح های تفصیلی، این اداره کل سعی کرده است در راستای ایفای نقش نظارتی خود و تهیه هرچه بهتر طرح های تفصیلی، حتی الامکان بر اساس اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای (استانی)، راسا اقدام به انعقاد قرارداد تهیه طرح های تفصیلی کند. بر این اساس جهت تکمیل طرح های در دست تهیه مبلغ 36 هزار و 500 میلیون ریال و جهت تهیه طرح های تفصیلی جدید مبلغ 55 هزار و 500 میلیون ریال در اعتبارات مورد نیاز سال 1398 پیشنهاد شده است.
به گزارش ایسنا و به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، به گفته قاری قرآن، 34 شهر مورد نظر جهت تهیه طرح تفصیلی در سال 1399 شامل شهرهای کوشک، کامو و چوگان، جوشقان قالی، منظریه، زواره، شهرضا، مهاباد، اردستان، طالخونچه، چمگردان، سده لنجان، ورنامخواست، عسگران، اژیه، گزو برخوار، چرمهین، نوش آباد، دستگرد، دولت آباد، بویین میاندشت، زاینده رود، چرمهین، بافران، ورزنه، اژیه، تودشک، انارک، جندق، حبیب آباد، عسگران، میمه، وزوان، لایبید و افوس است. همچنین تهیه طرح جامع شهر اصفهان با رویکرد نوین نیز به صورت پایلوت در کشور در دستور کار این اداره کل بوده که به صورت جد در حال پیگیری و تهیه است.
وی ابراز امیدواری کرد: در سال 1399 با پیگیری ها و تلاش مضاعف بتوان تمامی پروژه های نیمه تمام را در حوزه های مختلف به اتمام رساند.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

محدودیت ترافیکی در کاشان تا 20 فروردین ادامه می‌یابد

اردستان رتبه نخست غربالگری کرونا در استان اصفهان شد

عملکرد بسیجیان در مبارزه با کرونا چشمگیر بوده است

نیروی مقاومت بسیج کاشان دارای یک بدنه دلسوز و مقاوم است

فرمانده سپاه اصفهان: نظام از امتحان کرونا موفق بیرون آمده است

معارفه سرپرست دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر منطقه آزاد کیش

استاندار اصفهان: شهروندان گرانی کالاها را در صورت مشاهده گزارش کنند

درخواست همراهی مردم با کادر درمان برای عبور از بحران کرونا

سیگاری‌ها در معرض ابتلای بیشتر به کرونا

چغاله تنها میوه نوبرانه بازار اصفهان/ افزایش قیمت برخی محصولات به دلیل صادرات و شرایط آب و هوا

152 پرونده تخلف اقلام بهداشتی در اصفهان تشکیل شد

سند اشتغال و رونق تولید کرمانشاه زمینه را برای تحقق شعار سال فراهم می‌کند

نظارت شبانه‌روزی بازرسان کار کردستان برای حفاظت از اشتغال کارگران استان در مقابل کرونا

رئیس اداره کارآفرینی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی فارس خبر داد: تولید روزانه 2000 ماسک با استفاده از روش های دانش بنیان

بیش از 101 هزار خودرو در طرح زوج و فرد اصفهان جریمه شدند

از سرگیری فعالیت 30 تعاونی راکد در لرستان

با آسیبم رفیقم

برگزاری کلاس‌های آموزش مجازی دانشگاه آزاد اصفهان در مقطع کارشناسی

ضدعفونی اماکن داخلی صدا و سیمای اصفهان

چغاله تنها میوه نوبرانه بازار اصفهان/ صادرات و آب هوا دلیل افزایش قیمت برخی محصولات

آماده باش 5٠ سوله مدیریت بحران برای بیماران کرونا

خیران اصفهانی 200 میلیارد ریال برای مقابله با کرونا کمک کردند

باغداران سمیرمی بهداشت را در شرایط کرونایی رعایت کنند

دانش‌آموزان حدود 600 روستای اصفهان از اینترنت رایگان بهره‌مند شدند

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل خبر داد: تشدید نظارت بر واحدهای تولیدی جهت جلوگیری از شیوع ویروس کرونا

حدود 1.5 میلیارد ریال اقلام بهداشتی در مراکز بهزیستی آذربایجان‌غربی توزیع شد

تولید روزانه 200 دست لباس گان و ماسک در شرکت تعاونی رشمون بندرعباس

استفاده از فرصت بازار سرمایه، در واگذاری شرکت ها و دارایی های دولت

درگذشت نقاش و شاعر پیشکسوت اصفهان

83 درصد از تسهیلات مشاغل خانگی در استان مرکزی پرداخت شد

تولید روزانه یک هزار لباس ایزوله ویژه کرونا توسط شرکت تعاونی3626 فدک سبز ایلام

پاسداران در خط مقدم جهاد و مبارزه حضور فعال دارند

توزیع 120 هزار بسته اقلام بهداشتی در نقاط کمتر برخوردار اصفهان

استشمام مداوم مواد ضدعفونی‌کننده آسیبهای ریوی را در پی دارد

اعمال جریمه‌ تردد سفرهای غیرضروری تا 23 فروردین ادامه دارد

13 مورد رفع تصرف فوری اراضی ملی در استان اصفهان انجام شد

مصرف بنزین در اصفهان 54 درصد کاهش یافت

وزش باد شدید در نواحی مرکزی و شرقی استان اصفهان

نگهداری 80 نفر از بهبودیافتگان کرونا در نقاهتگاه شهر ابریشم

نقش تحریم های آمریکا در مبارزه با کرونا

2 هزار و 689 متقاضی تسهیلات روستایی استان مرکزی به بانک‌ها معرفی شدند

400 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی در همدان پرداخت شد

مهم‌ترین رویدادهای خبری اصفهان در هفته‌ای که گذشت

کاسبان اصفهان خواهان بازگرداندن واحدهای صنفی به حالت عادی هستند

ریشه ترس‌های مبهم درباره بیماری «کرونا»

98 درصد مردم اردستان موضوع فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کردند

بررسی دیدگاه مشتریان بر یک برند تجاری و میزان موفقیت آن

کتاب "بوستان فضیلت" شرحی بر بزرگان مدفون در تکیه بروجردی تخت فولاد اصفهان

هوای اصفهان ناپایدار می‌شود

آغاز نام‌نویسی بازگشت پرسنل پروژه‌های عمرانی و ساختمانی در کیش از مسیرهای هوایی و دریایی