پایگاه خبری تحلیلی پیام سپاهان

آخرين مطالب

امام جمعه موقت تهران:

مذاکره با آمریکا در شان پیروان مکتب «هیهات من الذله» نیست سياسي

مذاکره با آمریکا در شان پیروان مکتب «هیهات من الذله» نیست
  بزرگنمايي:

پیام سپاهان - اصفهان- امام جمعه موقت تهران گفت: مذاکره با آمریکا یعنی تسلیم در برابر تمامی خواسته های دشمنان اما تسلیم در برابر دشمن از عاشوراییان و پیروان مکتب «هیهات من الذله» به دور است.

به گزارش خبرنگار مهر ، آیت الله سید احمد خاتمی شامگاه یک شنبه در جمع عزاداران حسینی هیئت رزمندگان اسلام (محبان حضرت زهرا (س)) اظهار داشت: غیرت دینی از جلوه های مهم نهضت اباعبدالله الحسین (ع) است.
وی با اشاره به جلوه‌های غیرت در دینی در عرصه سیاسی ابراز داشت: فرد دین شناس و دارای غیرت دینی برنامه زندگی خود را بر مبنای دین قرار خواهد داد و این در حالی است که برنامه دشمنان این است که دینداری را تنها در اعمال خاص معنوی خلاصه کنند.
دین اسلام برای همه ابعاد زندگی بشریت برنامه دارد
عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه دین اسلام برای همه ابعاد زندگی بشریت برنامه دارد، ابراز داشت: نگاه غیر دینی و دیدگاهی که دین را وارد متن زندگی انسان‌ها نکند نگاهی سکولار و ضد دین است.
وی با بیان اینکه امام خمینی (ره) فرموده اند که دین ما همراه سیاست است و شهید مدرس نیز دیانت را عین سیاست معرفی می کند، بیان داشت: در واقع دینی که وارد زندگی بشریت می شود باید در عرصه سیاسی نیز برنامه‌هایی برای زندگی مردم داشته باشد.
سیاستی که بخواهد به دین خط دهد چیزی جز حقه بازی نیست
آیت الله خاتمی تاکید کرد: بیان داشت: ما دینی را عین سیاست می دانیم که به سیاست خط دهد اما سیاستی که بخواهد به دین خط دهد جز حقه بازی چیزی برای عرضه به بشریت ندارد و همان دینی است که معاویه قصد ترویج آن را داشت.
وی تصریح کرد: کسی که به بهانه تحلیل سیاسی دروغ بگوید، تهمت بزند و حاضر به انجام هر کاری به بهانه پیشرفت در سیاست و به دست آوردن قدرت باشد از دینداری به دور است.
تحمل دوستان از جنبه های غیرت دینی در عرصه سیاسی است
امام جمعه موقت اصفهان با اشاره اینکه جنبه دیگر غیرت دینی در عرصه سیاسی این است که فرد تحمل دوستان خود را داشته باشد، اظهار داشت: مطابق آیات قرآن مومنان در برابر دشمنان نفوذناپذیر و در برابر دوستان و افراد خودی مهربان است.
وی با اشاره به اینکه اصول گرایی با توجه تعریف رهبر معظم انقلاب دنیایی از سعه صدر را به همراه دارد، بیان داشت: اختلاف حتی در زمان امامان شیعه نیز در میان مردم وجود داشته است و ایشان مردم مومن را امر به تحمل یکدیگر و بردباری کرده‌اند.
اختلاف سلیقه اگر درست هدایت شود نعمت است
آیت الله خاتمی با بیان اینکه اختلاف سلیقه خطرناک نیست بلکه اگر درست هدایت شود نعمت است، ابراز داشت: تک صدایی هرگز به مصلحت کشور ما نخواهد بود و بر این اساس ما نیز باید همانگونه که امام خمینی (ره) و رهبر انقلاب سلایق مختلف را به رسمیت می شناسند عمل کنیم.
وی با تاکید بر اینکه اختلاف سلیقه‌ها نباید موجب تفرقه میان افراد کشور شود، به تفاوت میان تفرقه و اختلاف سلیقه اشاره کرد و ابراز داشت: اختلاف سلیقه در روش‌های مختلف عمل کردن به یک عقیده یکسان ممکن است همواره وجود داشته باشد و خطرناک نیز نیست اما تفرقه این است که افراد را از رسیدن به این عقیده یکسان باز داریم.
افراد انقلابی باید سعه صدر را در وجود خود نهادینه کنند
آیت الله خاتمی با تاکید بر اینکه افراد انقلابی باید سعه صدر را در وجود خود نهادینه کنند، تصریح کرد: در کشور ما همه بر حفظ نظام و پیروی از ولایت فقیه تاکید دارند؛ ممکن است راه های رسیدن به این هدف مشترک متفاوت باشد که مشکلی ایجاد نمی کند بلکه نباید در اصل موضوع اختلاف ایجاد شود.
وی به توصیه به حق و صبر به عنوان چهارمین نکته در موضوع غیرت دینی در عرصه سیاسی اشاره کرد و گفت: امیدوار کردن مردم بر خلاف خواسته دشمنان از مصادیق تواصی است و در این ارتباط به طور مثال اگر ارتباط فردی با نظام کم شد می توانیم دلسوزانه با وی صحبت کنیم.
با این همه عناصر امیدآفرین در کشور جایی برای نا امیدی نیست
عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد: دشمنان نظام با رقم زدن مشکلات اقتصادی و گران فروشی های افسار گسیخته قصد نا امیدی مردم را دارند و در این میان فضای مجازی آلوده وشبکه های ماهوار ای بیگانه نیز با همه توان تلاش می کنند تا تا مردم را از راه درست مایوس کنند اما باید بر این نکته تاکید کنیم که با این همه عناصر امیدآفرین در کشور جایی برای نا امیدی نیست.
وی با بیان اینکه به تعبیر امام خمینی (ره) دست دیگری این انقلاب را هدایت می کند و عنایات خداوند پشت سر این انقلاب است، تصریح کرد: یقین بدانید امامان معصوم به این کشور نظر دارند و به یقین این 40 سال را با عنایات خاص این بزرگوران پشت سر گذاشتیم.
دشمنان می خواهند مردم را از انقلاب جدا کنند
آیت الله خاتمی با اشاره به اینکه ما مردمی وفادار داریم که سالهاست در تمامی عرصه های دفاع از نظام حضور فعال دارند، گفت:دشمنان می خواهند مردم را از این انقلاب جدا کند که 40 سال است نتوانسته و در آینده نیز نخواهند توانست.
وی با بین اینکه از مصداق های تواصی، امید دادن است و جوانان مستعد، نیروهای مسلح توانمند و همه عناصر دیگر امید بخش این کشور هستند، گفت: بنده به شخصه تاکنون از رهبر معظم انقلاب دو بار این کلام را شنیده ام که «آینده را به مراتب روشن تر از گذشته می دانم»، بر این اساس یقین بدانید که گرفتاری ها و مشکلات کشور برطرف می شود.
غیرت دینی نقطه مقبل جناح مداری و حزب مداری است
امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه بخش پنجم غیرت دینی در عرصه سیاسی، داشتن انصاف است، گفت: خداوند در آیات قرآن می فرماید که تمام تلاش خود را بکنید که عادلانه رفتار کنید؛ در واقع غیرت دینی در نقطه مقبل جناح مداری و قبیله مداری و حزب مداری است.
وی با بیان اینکه ششمین نکته در ارتباط با غیرت دینی در عرصه دینی این است که دقت کنیم که دین فدای سیاست و دنیای دیگران نشود، اظهار داشت: اسفندماه سال جاری انتخابات مجلس را در پیش رو داریم؛ انتخابات جشن سیاسی است و باید مراقب باشیم که به معنای پشت پا زدن به ارزش های دینی نباشد.
آیت الله خاتمی تصریح کرد: دو موضوع مهم در انتخابات یکی حضور مردم است و دیگری اینکه دقت کنیم افرادی که انتخاب می شوند انقلابی و در شان مجلس شورای اسلامی باشند.
در عرصه تبلیغات انتخاباتی مراقب تهمت ها باشیم
وی اضافه کرد: دغدغه ما باید این باشد که در عرصه تبلیغات انتخاباتی مراقب تهمت ها باشیم و هر سخنی را نپذیریم.
امام جمعه موقت تهران تحت تاثیر شایعات نبودن را هفتمین نکته مورد توجه در ارتباط با غیرت دینی برشمرد و گفت: قرار نیست هر خبری مورد قبول ما باشد چرا که کار دشمن ساختن شایعات است و در این راستا باید مراقب فضای مجازی باشیم.
وی بدبینی نسبت به دشمنان را هشتمین نکته در غیرت دینی در عرصه سیاسی برشمرد و گفت: باید توجه کنیم که دشمن فردی نیست که با شما اختلاف سلیقه و دعوا دارد بلکه منظور آیات قرآنی از دشمن کافران هستند.
آنکه غیرت دینی دارد هیچ گاه به آمریکا خوشبین نخواهد بود
آیت الله خاتمی با تاکید بر این نکته که خداوند در قرآن کریم می فرماید که دشمنان دوست ندارند خوبی به شما برسد واز هر مشکلی که به شما برسد خوشحال می شوند، ابراز داشت: آنکه غیرت دینی دارد هیچ گاه به آمریکا خوشبین نخواهد بود و آمریکا و اروپا را سر و ته یک کرباس می داند.
وی با تصریح بر این نکته که سخن گفتن و مذاکره با اروپا را منع نمی کنیم اما مذکره با آمریکا سم مطلق است، بیان داشت: آمریکا نیاز به مذاکره با ما دارد و ترامپ نیز مذاکره را برای رای آوردن در دوره آینده ریاست جمهوری آمریکا می خواهد اما مذاکره با ترامپ یعنی تسلیم در برابر تمامی خواسته های دشمنان و این در حالی است که تسلیم از عاشوراییان و پیروان مکتب هیهات من الذله به دور است.
ملت بزرگ ایران افرادی که با دشمنان مذاکره کنند را نخواهند بخشید
عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: آنها که غیرت دینی دارند در پی مذاکره با آمریکا نخواهند بود و ملت بزرگ ایران افرادی که با دشمنان مذاکره کنند را نخواهند بخشید؛ مذاکره ای که هم رهبر انقلاب و هم ملت ایران آن را نمی پسندند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

محورهای غربی استان اصفهان برفی و بورانی است

مدیران دستگاه‌های اجرایی برای جذب کامل اعتبارات تلاش کنند

آموزش2هزار رابط سلامت کاشانی در قالب طرح«هر خانه یک پایگاه سلامت»

جشنواره سرود پدافند هوایی در اصفهان به کار خود پایان داد

عربستان برای مذاکره با ایران اعلام آمادگی کرد

معاینه فنی خودروها در اصفهان بر اساس استانداردهای محیط زیست است

سه میلیارد ریال تسهیلات مشاغل خانگی به کاشان اختصاص یافت

بانوان سپاهان در مسابقات دواتلون (دوگانه) قهرمان شدند

«آنگاه که فعالیت‌های فرهنگی پوچ می‌شود»، نگاهی معرفتی به فعالیت‌های بی‌سرانجام

اقدام آمریکا علیه بازرگانان ایرانی

افزایش حدود 50درصدی سهم حوزه سلامت از تولید ناخالص داخلی کشور

حمایت بسیج اساتید دانشگاه های اصفهان از شورای نگهبان

نصف جهان و باندهای گل فروش خیابانی

طرح شایعه شیرهای آلوده برای به زمین زدن صنعت موادغذایی کشور است

استان اصفهان نزدیک به 700 صنعت آلاینده دارد

آب جاری در زاینده‌رود منحصر به محیط زیست است

مشکلات واحدهای تولیدی سجزی پیگیری می‌شود

مشکلات واحدهای تولیدی سگزی پیگیری می‌شود

گام بعدی طرح تحول سلامت، تقدم پیشگیری و درمان سرپایی است

تولید تجهیزات پزشکی از زمینه‌های اولویت‌دار استان است

رزمایش مرصاد(2) در منطقه هسته‌ای اصفهان برگزار شد

تیم والیبال سپاهان اصفهان از شهرداری ارومیه شکست خورد

دستگیری سارقان محتویات داخل و باطری خودرو در کاشان

موضوع آلودگی شیر برای تخریب ذهنیت مردم بود

600 کیلوگرم چوب قاچاق در آران‌وبیدگل کشف شد

مذاکره‌ای برای تیم ملی نداشته‌ام/ تمرکزم روی سپاهان است

«هر خانه، یک پایگاه سلامت» از طرح‌های موفق جامعه محور است

قلعه نویی مذاکره برای سرمربیگری در تیم ملی فوتبال را تکذیب کرد!

دمای هوا در استان اصفهان تا هشت درجه کاهش می‌یابد

کشفیات 103 باند سرقت در اصفهان به نمایش درآمد

تلاش دولت حفظ نهاد انتخابات با بی‌طرفی و سلامت در اجراست

دستگیری عامل تخریب تصویر سردار سلیمانی

جهان آرا و ثریا را زنده می خواهیم

زاینده‌رود به درخواست دوستداران محیط زیست جاری شد

واکنش فلاحت‌ پیشه به احتمال خروج ایران از NPT

یک روحانی رئیس هیأت بیلیارد مشهد شد

واحدهای تولیدی با ساختار مالی مناسب نباید تعطیل شوند

طرح‌های ریلی و آبی اصفهان نیازمند سرمایه گذاری است

موضع‌گیری برخی نامزدها سنخیتی با جایگاه نمایندگی ندارد

صبر و بردباری ملت ایران تضمین کننده سربلندی کشور و انقلاب است

تفکیک از مبدا 10 درصد زباله‌های تولیدی کاشان توسط شهروندان کاشانی

230 کیلومتر از مسیر رودخانه‌های استان اصفهان آزادسازی شد

مسوولان با حمایت از سرمایه‌گذاری زمینه اشتغال جوانان را فراهم کنند

جمع‌آوری زباله 280 میلیارد ریال برای کاشانی‌ها هزینه داشت

17 دشت در سطح استان اصفهان دچار فرونشست است

میز آران‌وبیدگل در استانداری اصفهان تشکیل می‌شود

باستانی‌کار اصفهانی قهرمان چرخِ تیز جهان شد

رد یک شایعه در مورد آیت‌ الله مکارم شیرازی

تهدید روز گذشته ظریف چه تبعاتی دارد؟

2 هزار و 452 طرح شرکت برق در منطقه یک کشور بهره‌برداری شد