پایگاه خبری تحلیلی پیام سپاهان

آخرين مطالب

حجت الاسلام ماندگاری در کاشان:

مذاکره با دشمن حلال مشکلات نیست/نترس بودن از اصول گام دوم انقلاب سياسي

مذاکره با دشمن حلال مشکلات نیست/نترس بودن از اصول گام دوم انقلاب
  بزرگنمايي:

پیام سپاهان - کاشان – استاد حوزه و دانشگاه نترس بودن را از اصول گام دوم انقلاب دانست و گفت: متاسفانه برخی افراد راه حل‌های رفع مشکل آب شرب را نیز در مذاکره با دشمن جست و جومی کنند.

به گزارش خبرنگار مهر ، حجت الاسلام محمدمهدی ماندگاری شامگاه شنبه در مسجد سلمان کاشان ضمن عرض تبریک به مناسبت روز مباهله و نزول آیه تطهیر اظهار داشت: انقلاب پیامبر اکرم (ص) دو گام داشت که در گام اول ایشان پیروز شدند و بر این اساس آخرین سوره ای نیز که بر پیامبر اکرم (ص) نازل شده سوره نصر بود.
وی با بیان اینکه انقلاب پیامبر اکرم (ص) در گام دوم و پس از رحلت ایشان شکست خورد، افزود: خداوند با هیچ کس تعارف ندارد و بر همین اساس امت پیامبر از آنجا که قاعده را رعایت نکرده و پشت جانشین ایشان را خالی کردند معامله ها به هم خورد و تعداد افراد ثابت قدم به عدد انگشتان دست نیز نرسید.
انقلاب مشروطه در گام دوم پیروز و در گام دوم شکست خورد
استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه انقلاب مشروطه که در 110 سال پیش رخ داد، در گام اول پیروز و در گام دوم شکست خورد، ابراز داشت: گرچه رژیم منحوس پهلوی در گام دوم مشروطه متولد شد اما این انقلاب در گام اول پیروز بود و حکومت سلطنتی را به مشروطه تبدیل کرد.
وی با بیان اینکه کربلا تنها انقلابی در طول تاریخ بشریت است که در هر دو گام پیروز شد، گفت: انقلاب اسلامی نیز در گام اول خود که 40 سال به طول انجامید، پیروز بوده است چراکه به سرعت این انقلاب تثبیت شد؛ هیچ نظامی در چهان با رای 98.2 درصد مورد تایید مردم نبوده است و بر همین اساس است که با وجود آنکه بزرگترین جنگ را بر ما تحمیل کردند، در پایان پیروز شدیم.
امروز باید برای سقوط پهپاد جاسوسی آمریکا به خود افتخار کنیم
ماندگاری با بیان اینکه انقلاب اسلامی امروزه در ده ها موضوع جزء کشورهای نخست دنیا به شمار می رود، اظهار داشت: موقعیت امروز ما همانند جنگ صفین است، جنگی که در آن سپاه امام علی (ع) پس از 18 ماه پیروز شده و تا نابودی معاویه یک گام بیشتر نداشت اما عمر و عاص مردم را فریب داد.
وی با بیان اینکه امروز باید برای سقوط پهپاد جاسوسی آمریکا به خود افتخار کنیم، افزود: بر اساس تحلیل های صورت گرفته دشمن متوجه شد که امکان رویایی نظامی با ایران را ندارد چراکه اگر دشمن دست از پا خطا کند تمامی مواضع و منافع دشمن در منطقه تحت اهداف موشکی ایران است.
دشمنان نظام جمهوری اسلامی 40 سال خواب راحت ندارند
استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه 40 سال است دشمنان نظام جمهوری اسلامی خواب راحت ندارند، ابراز داشت: به لطف خدا ایران در طول این دهه های اخیر در امنیت کامل به سر می برد و اگر ما در خواب نیز باشیم شنهای صحرای طبس را به یاری ما می فرستد چراکه ما پشتیبان ولایت فقیه هستیم در حالی که اگر این پشتیبانی نباشد دشمن در این انقلاب نفوذ می کند.
وی با بیان اینکه ولایت مایه تکامل ماست، گفت: این تکامل در صورتی وجود دارد که سراپا گوش به فرمان ولایت باشیم چراکه ولایت نور است و با استفاده از آن می توان از نعمات به بهترین صورت کنیم و با وجود تحریم ها و مشکلات متعدد این چنین پیشرفت کنیم اما اگر قدردان ولایت نباشیم عذابی دردناک بر ما نازل می شود.
گام دوم انقلاب مقدمه ساز ظهور حضرت مهدی (عج) است
ماندگاری با بیان اینکه اگر مردم ایران قدرشناس نباشند به حجاج بن یوسف ها گرفتار می شوند، اظهار داشت: به لطف خدا در گام دوم انقلاب دولت اسلامی شایسته که مقدمه ساز ظهور بوده شکل می گیرد و زمینه ظهور حضرت مهدی (عج) نیز فراهم می کند.
وی با بیان اینکه دشمن تمام تلاش خود را به کار گرفته تا ما را بترساند، افزود: دشمن ما را از کمی تعداد می ترساند در حالی که در انقلاب عاشورا 72 نفر در مقابل هزاران نفر صف آرایی کرد اما انقلاب عاشورا و کربلا به ثمر نشست و خداوند نیز تاکید کرده که از کمی تعداد نترسید.
نترس بودن یکی از ملزومات و اصول گام دوم انقلاب است
استاد حوزه و دانشگاه ابراز داشت: طبق آیه قرآن آنان که دشمن خدا و دین او هستند، نقشه هایشان نقش بر آب می شود و بر همین اساس نباید از سر و صدای آنان ترسید چراکه لشکر خداوند بی نهایت است اما متاسفانه برخی افراد رفع مشکلات آب شرب را نیز در گرو مذاکره با دشمن می دانند.
وی با بیان اینکه مسئولان و نخبگان نباید ترسی به خود راه دهند، گفت: نترس بودن یکی از ملزومات و اصول گام دوم انقلاب است و باید همواره یادآور شویم که ما می توانیم این مشکلات را برطرف کنیم.
ماندگاری با بیان اینکه مشکلات به وجود آمده به دلیل انتخاب های خودمان است، افزود: دشمن تمام تلاش خود را به کار گرفته تا چراغ امید را در دل مردم و جوانان خاموش کند در حالی که همیشه باید به فضل و رحمت خدا امید داشت و نور امید را در جامعه زنده نگه داشت.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield