پایگاه خبری تحلیلی پیام سپاهان

آخرين مطالب

امام جمعه کاشان:

امید به رفع مشکلات کشور به واسطه مذاکره نشانه بیمناکی از دشمن است سياسي

امید به رفع مشکلات کشور به واسطه مذاکره نشانه بیمناکی از دشمن است
  بزرگنمايي:

پیام سپاهان - کاشان - امام جمعه کاشان گفت: برخی مذاکره با دشمن را حلال مشکلات می دانند و این در حالی است که امید به رفع مشکلات کشور به واسطه مذاکره، نشانه بیمناکی از دشمن است.

به گزارش خبرنگار مهر ، آیت الله عبدالنبی نمازی در خطبه های این هفته نماز جمعه کاشان، ضمن اشاره به عید غدیر و میلاد امام موسی بن جعفر (ع) اظهار داشت: ولایت هسته درونی معرفت الله است و اگر فرد و جامعه ای نسبت به ولایت کبری معرفت نداشته باشد، گمراه می شود.
وی افزود: علت ابقای اسلام ولایت است و بر همین اساس اگر کربلا و عاشورا، ائمه معصومین و به ویژه امام زمان (عج) نبودند طومار ولایت در هم پیچیده می شد.
طب در اسلام جایگاه بالایی دارد
امام جمعه کاشان ضمن اشاره به روز پزشک و روز بزرگداشت ابوعلی سینا ابراز داشت: طب در اسلام جایگاه بالایی دارد به نحوی که طبابت همانند امامت جمعه یک منسب است.
وی ابا بیان اینکه اگر نگاه به طب تنها شامل بعد اقتصادی باشد طبیبی نیز نمی تواند به درستی خدمت کند، تاکید کرد: جامعه بدون طبیب همانند جامعه بدون عالم است اما باید درنظر داشت که طب نیز دارای اصول فقهی است و بر این اساس پزشک باید به حلال، حرام و مستحبات آن اشراف داشته باشد.
وی ضمن اشاره دیدار هیئت دولت با رهبر معظم انقلاب گفت: 6 سال از عمر این دولت گذشته و دو سال دیگر باقی مانده است و این مدت زمان کمی نیست و بر همین اساس دولت باید مسائل کشور را اولویت بندی کند و از حواشی و مسائل فرعی فاصله بگیرد تا بتواند به ماموریت اصلی خود بپردازد.
اقتصاد و فرهنگ اولویت کشور است
نمازی رسیدگی به اقتصاد و فرهنگ را جزو اولویت‌های کشور دانست و افزود: متاسفانه در این کشور اگر فردی بخواهد به طور مثال کاری تولیدی انجام دهد آن قدر برای دریافت انواع مجوزها معطل می شود که از کار خود منصرف می شود و این موضوع باید برطرف شود چراکه آفتی مهم بر سر راه پیشرفت کشور محسوب می شود.
وی با بیان اینکه نباید از دشمن ترسید، گفت: برخی مذاکره با دشمن را حلال مشکلات می دانند در حالی که این موضوع نشان دهنده بیمناکی از دشمن است، ما در گذشته حتی توانایی ساخت سیم خاردار را نداشتیم اما امروز آن چنان پیشرفت کرده ایم که هواپیمای فوق پیشرفته و جاسوسی آمریکا را نابود می کنیم.
سامانه «باور» حاصل خون شهدا و نظام بود
امام جمعه کاشان ضمن اشاره به ساخت سامانه باور ابراز داشت: تمامی این دستاوردها به برکت خون شهدا و نظام مقدس جمهوری اسلامی است و باید این موارد را قدر بدانیم چراکه برخی کشورها هنوز در ساخت کوچکترین تجهیزات خود نیز به دیگران وابسته هستند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield