پایگاه خبری تحلیلی پیام سپاهان

آخرين مطالب

رئیس اتاق بازرگانی اصفهان:

وضع اصفهان در شاخص کسب و کار خوب نیست اقتصادي

وضع اصفهان در شاخص کسب و کار خوب نیست
  بزرگنمايي:

پیام سپاهان - رئیس اتاق بازرگانی اصفهان گفت: متاسفانه وضع اصفهان در شاخص کسب و کار خوب نیست و جزو پنج استان آخر کشور است. 
به گزارش خبرنگار ایسنا-منطقه اصفهان، مسعود گلشیرازی ظهر امروز (پنجشنبه) در جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی که با حضور وزیر اقتصاد در اتاق بازرگانی اصفهان برگزار شد، اظهار کرد: شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی اصفهان با همت استاندار، رئیس کل دادگستری، دادستان و همچنین مدیران استان جزو منضبط و با برنامه ترین شوراهای گفتگوی کشور است. 
وی افزود: طی پنج ماهه امسال پنج جلسه شورا برگزار شد و حتی در زمان حضور رئیس کل بانک مرکزی در اصفهان، یک جلسه شورا به صورت ویژه برگزار شد.
رئیس اتاق بازرگانی اصفهان با بیان اینکه مهمترین برنامه شورای گفتگو بهبود شاخص های کسب و کار استان است، تصریح کرد: متاسفانه وضع اصفهان در شاخص کسب و کار خوب نیست و جزو پنج استان آخر کشور است. 
وی گفت: با این وجود بسته های حمایتی از سوی ادارات و دستگاه های مختلف همچون اداره مالیات، تامین اجتماعی و ... برنامه ریزی و در حال اجرا است.
گلشیرازی در خصوص تسهیلات بانکی، اظهار کرد: متاسفانه نسبت سپرده به تسهیلات بانکی در اصفهان به عنوان صنعتی ترین استان کشور، بیش از ٣٠ هزار میلیارد تومان منفی است.
حجم بالای پرونده های دادگستری مربوط به ورشکستگی است
رئیس کل دادگستری استان اصفهان نیز در این نشست، اظهار کرد: با توجه به اینکه در جنگ اقتصادی هستیم، همراهی خوبی بین مجموعه استان جهت حمایت از سرمایه گذاری و سرمایه گذاری های در چارچوب قانون وجود دارد.
محمدرضا حبیبی با بیان اینکه متاسفانه بحث مالیات و سیستم مالیاتی هنوز شفاف و مطلوب نیست، گفت: در حال حاضر علاوه بر کارمندان دولت و فعالان اقتصادی به صورت شفاف مالیات می دهند، اما عده ای فرار مالیاتی دارند و امسال پنج هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی توسط دو نفر در استان شناسایی شده است.
وی در خصوص بانک ها، گفت: تصویب لایحه بخشودگی وصول های مرکب و جرایم آن، بار پرونده های دادگستری را کم خواهد کرد، اما بارها به بانک ها گفته ایم که سعی نکنند قانون را دور بزنند.
رئیس کل دادگستری استان اصفهان توضیح داد: متاسفانه بانک ها بعضا در قالب مسدودی و یا کارمزد اولیه وجوهی را نگه می دارند و در عمل نرخ تسهیلات بالای 23 درصد می شود.
وی در خصوص سررسید تسهیلات بانکی، اظهار کرد: بعضا در زمان سررسید بانک ها اقدام نمی کنند و سودهای مرکب طی چند سال موجب می شود ملکی که شخص وثیقه گذاشته، را بانک ضبط می کنند.
حبیبی در خصوص پرونده های ورشکستگی، گفت: متاسفانه امروز حجم بالای پرونده ها مربوط به ورشکستگی است که برخی فعالان اقتصادی به حق و یا ناحق و با تدابیر صوری اقدام به ورشکستگی می کنند. 
وی با بیان اینکه پرونده های ورشکستگی علاوه بر دادگستری و برای بانک ها نیز ایجاد مشکل کرده است، ادامه داد: متاسفانه امروز دادخواست های ابطال قرارداد با بانک ها در حال افزایش است که در نهایت این به ضرر بانک ها است.
کدخبرنگار: 13036
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield