پایگاه خبری تحلیلی پیام سپاهان

آخرين مطالب

گزارشی از اردوی تیم های ملی ووشو(تالو و ساندا) نونهالان، نوجوانان و جوانان

از بازی‌های کودکانه خود برای افتخارآفرینی ایران با افتخار گذشتند+فیلم ورزشي

از بازی‌های کودکانه خود برای افتخارآفرینی ایران با افتخار گذشتند+فیلم
  بزرگنمايي:

پیام سپاهان - معصوم، جسور، با انگیزه و بی‌ادعا در گوشه‌ای از شهر اصفهان مثل یک جنگجو می‌جنگند، برخی از آن‌ها چند ده کیلومتر و برخی دیگر صدها کیلومتر دور از خانواده در گرمای سالن تمرین می‌کنند، 14 روزی می‌شود که میهمان نصف جهان هستند. یک میهمانی پرتحرک، سخت و سنگین، حرکات نمایشی، صدای ضربات سهمگین و پرتاب دست و پا پرده اول نمایش این ورزشکاران است.
به گزارش ایسنا-منطقه اصفهان، روی تابلو نوشته خانه ووشو اصفهان، خانه‌ای که یکی از صاحبان آن می‌گوید کامل نیست چراکه اگر کامل بود در حد و اندازه‌های بالاتری بودیم و بهتر می‌توانستیم به ورزشکاران خود و میهمانانی که داریم خدمات ارائه دهیم. این‌ها را خلیلی - نایب‌رئیس هیئت ووشو اصفهان می‌گوید، اینکه اگر سالن بدنسازی و خوابگاه داشتیم بهتر می‌توانستیم خدمات دهیم.
قرارمان از همان ابتدای ساعت تمرین بود، وارد که می‌شویم دو گروه مجزا می‌بینی دخترکانی با لباس‌های رنگارنگ و تزئین شده و در سمت چپ گروه دیگری که لباس‌های متفاوتی بر تن دارند. دویدن‌ها و حرکات کششی که تمام می‌شود مربیان وارد کار می‌شوند و هرکدام شروع می‌کنند به گفتن الان چه حرکتی بزنید تالوکاران حرکاتی که در اجرای فرم‌های خود بیشتر آن را اجرا می کنند، حرکات پرشی و چرخشی و انعطافی را در این سوی سالن بیشتری می‌بینی در دیگر سوی سالن سانداکاران با پوشیدن محافظ‌های بدنی خود و میت به دست شروع می‌کنند به زدن ضربات دست و پا، هر ضربه‌ای که می‌زنند صدای لگد یا مشت آن‌ها با نفس‌ها وصدای چوب و شمشیرتالو کاران در هم می‌آمیزد و سمفونی ووشو را در خانه ووشو را می‌نوازد، سمفونی که آهنگ آن نت‌های پیش به‌سوی مسابقات قهرمانی آسیا را تشکیل داده‌اند.

سال‌ها قبل ووشو را با نام حسین اجاقی می‌شناختم که در حال حاضرسرمربی تیم ملی است، بارها او را در اردوهای ملی در آزادی دیده بودم، بعدها کسب اولین مدال تاریخ بانوان که خدیجه آزاد پور در مسابقات آسیایی گرفت و مدال‌آوری و جسارت الهه منصوریان نگاه‌ها را به ووشو و به‌ویژه بانوان بیشتر کرد، افتخارآفرینی منصوریان ها با شکل گرفتن 3 خواهر در تیم ملی و مسابقات مختلف با مدال‌هایی که می‌آوردند هر روز بیشتر و بیشتر شد، اما ووشو تنها مبارزه نبود، گرفتن اولین مدال تاریخ تالو توسط کیانی بازهم ووشوکاران اصفهان را بر سر زبان‌ها انداخت.
می‌گویند برای مسابقات آسیایی که مردادماه در برونئی برگزارمی شود خود را آماده می‌کنند، می‌خواهند از قهرمانی خود در جهان، این بار در مسابقات آسیایی که بسیار سخت‌تر از جهانی است دفاع کنند.
منیره پناهی درحالی‌که سخت و خیلی جدی در حال تمرین حرکات فرم خودش است می‌گوید در مسابقات مختلف مدال‌های رنگارنگی گرفتم، اما این مدال برایم خیلی مهم است، نمی‌خواهم جایگاهی که با زحمت و تلاش به دست آوردم از دست بدهم. رقبای سرسختی دارم که باید حواسم به آن‌ها باشد. در تالو هر حرکت ما زیر ذره‌بین است و ممکن است امتیازی از دست بدهیم که منجر به از دست دادن مدال شود.

هستی صدیقی یکی از کوچک‌ترین تالو کاران در اردو هست، برای حرف زدن آنقدر استرس دارد که صدایش را به زور می‌شنوم درحالی‌که در زمان زدن فرم صدای نفس زدنهایش بلندتر از تن فعلی‌اش بود، آنقدر جدی و مصمم حرف می‌زند که گویی آماده رفتن بر روی سکوی قهرمانی است و البته امیدوارم بعداً خبر مدال گرفتنش را هم خودم بزنم. می‌گوید تمرین سخت است، بودن در اردو و دوری از خانواده سخت است، اما من هدفی دارم که باید برای رسیدن به آن چیزهایی را از دست بدهم، مثلاً کمتر به مهمانی بروم و یا حتی با دوستانم بازی کنم، تنها چیزی که به آن فکر می‌کنم رنگ طلای مدالی است که باید در مسابقات آسیایی بگیرم، می‌خواهم قهرمان جهان و آسیا شوم و امیدوارم ووشو هم المپیکی شود تا بتوانم به بزرگترین آرزویم برسم.

به قول خودشان الگویشان خواهران منصوریان هستند، شهربانویی که با صورتی مصدوم تا پایان مسابقه مقاومت کرد و الهه‌ای که با خوردن خونی که در دهانش بود، اجازه نداد داور بفهمد تا مدال برسد، مدالی که به دل همگی چسبید و هر کداممان انگار همان ضربات را خورده بودیم. حضور مداوم و خوب الهه در لیگ حرفه‌ای چین انگیزه‌ آن‌ها را دوچندان کرده است.
آیدا حیدری که در وزن منهای 48 کیلوگرم مبارزه می‌کند، گرفتن مدال طلای جهان را یکی از بهترین خاطراتش می‌داند و می‌گوید برای دفاع از این مدال باید در مسابقات آسیایی بیشتر تلاش کند چراکه رقبایش نسبت به جهانی سخت‌تر هستند.
سوگند سینکایی سانداکار وزن 52 کیلو است، می‌گوید، کیلومترها از خانواده دور نشده که فقط در اردو باشد یا به مسابقات برود، در مسیری وارد شدم که باید برای رسیدن به بالاترین جایگاه همواره تلاش کنم. می‌دانم اول راهم اما باید همیشه تلاش کنم. قهرمانی راحت به دست نمی‌آید و وقتی می‌بینم الهه منصوریان چگونه و با چه پشتکاری هنوز تمرین می‌کند انگیزه‌هایم را بیشتر می‌کند، می‌خواهم روزی همانند وی باشم.

تمرین رو به پایان است، اما آن‌ها همچنان پرانگیزه و مصمم تمرین می‌کنند، دیگر نگاه‌های کنجکاوانه به من و عکاسمان که در حال عکس گرفتن از آن‌ها است، نمی‌کنند، از آن‌طرف سالن که تالوکاران در حال گرفتن عکس هستند، صدای خنده و خوشحالی بالا می‌رود، بعد از هر عکسی که عکاسمان می‌گیرد با هیجان می‌خواهند، ببیند و ذوق می‌کنند و می‌گویند چه زمانی می‌توانند عکس‌هایشان را داشته باشند، عکس یادگاری و دسته‌جمعی آن‌ها پایانی است از نزدیک به 3 ساعت بودن در کنار دختران نونهال، نوجوان و جوانی که کمتر دیده شدند یا اصلاً دیده نشدند و تنها شاید خیلی کوتاهی خبری از مدال آوریشان روی خروجی رسانه‌ها رفته است، برایمان در حالی دست تکان می‌دهند که از ما قول گرفتن بیشتر و بیشتر از آن‌ها بنویسیم تا دیگران هم در مورد آن‌ها بدانند، بدانند که آن‌ها از کودکی و بازی‌هایشان برای افتخارآفرینی و بالا بردن پرچم ایران با افتخار گذشتند، گذشتنی که پشیمانی در آن نیست و افتخار است.
از در که خارج می‌شویم هر دو حس خوبی داریم، انرژی آن‌ها نیز به ما منتقل‌ شده، برایشان آرزوی موفقیت می‌کنیم و خداحافظی می‌کنیم از آن نوع خداحافظی‌هایی که بوی دعا و مدال می‌دهد...
گزارش از، الهه مولادوست، خبرنگار ایسنا- منطقه اصفهان


انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

سپاهان روی غلتک باخت

مسئولان باید امکانات خوبی برای این رشته در نظر بگیرند

توافق قطعی آنتونی استوکس؛ مهاجم جدید شنبه شب در تهران

پرسپولیسی ها با فروش علیرضا بیرانوند پولدار شدند

استارت فوق العاده مجیدی در سرمربیگری!

هخامنش به ذوب آهن پیوست

به آینده با رادولوویچ امیدواریم

علی همان دلیل اصلی آمدنم به ذوب آهن بود

نباید اجازه دهیم AFC هر کاری می خواهد با تیم های ایرانی انجام دهد

محمدزاده: کار کردن با مربیان کروات خوب است

افاضلی: پارس جنوبی بهتر از این خواهد شد

رادولوویچ: اولین بار است که در این شرایط هستم!

پیروزی ذوب‌آهن در سرمای ورزشگاه فولادشهر

قلعه‌نویی: فوتبال فرصت است، نه تهدید

نخستین پیروزی ذوب آهن با سرمربی بوسنیایی

باغ‌آبادی: نمایش قابل قبولی داشتیم/ باید روی نقاط ضعف خود کار کنیم

توقف سپاهان برابر ماشین سازی در تبریز

قلعه‌نویی: از بازیکنانی که موقعیت‌ها را گل نکردند راضی نیستم

اتمام حجت یحیی گل محمدی با ستاره های پرسپولیس

استوکس نیامده برای پرسپولیس شرط گذاشت

المپیکی شدن نجات غریق موجب پیشرفت این رشته می‌شود

اسکواش بازان نامی نو در رده سوم قرار گرفتند

ترفند پرسپولیس برای پر کردن ورزشگاه مقابل تراکتور

فوری: بیرانوند با قراردادی 3ساله در بلژیک؛ سود پرسپولیس با رفتن بیرانوند

افشای دلایل اصلی جدایی استراماچونی از استقلال

گدایی و بی خانمان شدن بازیکن سرشناس بسکتبال NBA

امروز عصر دیدار حساس استقلال و الکویت

یک طلا و یک نقره برای سوکیوکوشین اصفهان

شوک علیرضا بیرانوند به پرسپولیس؛ قرارداد با قهرمان لیگ بلژیک

مصاحبه طوفانی و غیرمنتظره فرهاد مجیدی علیه مدیران استقلال

خداحافظی بیرانوند با بازیکنان پرسپولیس در رختکن

اصفهان قهرمان دوگانه بانوان ایران شد

ایوانوویچ: ذوب آهن را آنالیز کرده بودیم

ذوب آهن بازهم در خانه باخت

سپاهان یک مهاجم خارجی جذب کرد

آغاز به کار مسابقات قهرمانی سبک سوکیوکوشین در اصفهان

میزبانی اصفهان از مسابقات بین‌المللی سوکیوکوشین

محمدی راد: در بازی‌های سخت لحظات و فرصت‌ها تعیین کننده است

ذوب آهن با سرمربی جدید امیدوار به آینده/ جنگ طلایی پوشان در 3 جبهه

وادی: روز خوب قدرتی‌های شهرداری ارومیه بود

توانستیم سرویس های مهارنشدنی سپاهان را با برنامه دفاع کنیم

زرینی: بازی خوب سپاهان ما را شوکه کرد

اکبری: امروز جنگ سرویس بود

خباز: تیم شهرداری ارومیه متحول شده است

شهرداری ارومیه در نقش جهان 3 امتیاز سخت از سپاهان گرفت

ورود مخفیانه 2 بازیکن خارجی به استقلال

برگزاری مرحله نهایی مسابقات فوتسال محلات کاشان+تصاویر

احتمال رویارویی تیم ملی فوتسال لبنان با تیم گیتی پسند ایران

رکوردشکنی دختر 15 ساله آمریکایی در تنیس اپن استرالیا

نیمکت نشین شدن بشار باتوجه به سیستم یحیی گل محمدی