پایگاه خبری تحلیلی پیام سپاهان

آخرين مطالب

سازمان حفاظت محیط زیست

لزوم برخورد قوه قضائیه با متخلفان حوزه کاتالیست خودرو/ اشجعی: تهران سالانه ۲,۶ میلیارد دلار از آلودگی هوا خسارت می‌بیند

پیام سپاهان - با اعلام سازمان محیط زیست، تخلفات گسترده‌ای در عرضه کاتالیست‌های غیراستاندارد توسط برخی شرکت‌ها و استحصال مواد ارزشمند موجود در آن از سوی افراد سودجو مشاهده شده که نیازمند برخورد از سوی قوه قضائیه و سازمان بازرسی کل کشور است.

تدوین نقشه راه مدیریت حوضه آبریز زاینده‌رود، همتی برای حل مشکلات

پیام سپاهان - تدوین نقشه راه مدیریت حوضه آبریز زاینده رود از جمله تدابیر امیدبخش دولت است که جریان دائمی بزرگترین رودخانه مرکزی ایران را دوچندان می‌کند و بی شک مرهمی بر آلام مردم، محیط زیست، فرهنگ و کشاورزی دیار نصف جهان خواهد بود.

صید ترال در کشور ممنوع است/سازمان محیط زیست نقشی در صدور مجوزهای صیادی ندارد

پیام سپاهان - معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه تمام مسئولیت صدور مجوز صید در دریاها برعهده سازمان شیلات است، می‌گوید: بر اساس دستور قوه قضاییه هرگونه صید ترال در کشور ممنوع اعلام شده است.

کلانتری در دیدار برخط با استادان دانشگاه های کشور مطرح کرد: جوانانی که برای مهار آتش جنگل ها اقدام کردند، سرمایه های بودند

پیام سپاهان - هم اندیشی برخط اعضای انجمن اقتصاد و کشاورزی از دانشگاه های سراسر کشور با رییس سازمان حفاظت محیط زیست برگزار شد.

۳۰ کشاورز متخلف زیست محیطی به مراجع قضایی معرفی شدند

پیام سپاهان - زهره عبادتی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این کشاورزان با استناد به ماده ۶۸۸ مجازات اسلامی به جرم تهدید علیه سلامت عمومی به دادگاه معرفی شدند.

جهانگیری: هیچ دستگاهی نمی‌تواند به کوه دماوند تعرض کند

پیام سپاهان - معاون اول رئیس جمهوری با اشاره به جایگاه و اهمیت کوه دماوند در فرهنگ و تمدن ایران، گفت: دماوند در طول تاریخ، نماد استواری و ایستادگی ملت ایران در برابر بحران‌ها و مشکلات بوده و در هیچ شرایطی، فرد و دستگاهی نمی‌تواند نسبت به این کوه، تعرض و یا دخل و تصرفی داشته باشد.

عاملان مصدومیت محیط بان پارک ملی تندوره به زودی محاکمه می‌شوند

پیام سپاهان - مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: عاملان مصدومیت محیط بان پارک ملی تندوره در روز حادثه با همکاری پلیس آگاهی شناسایی و دستگیر شدند و بزودی در مراجع قضایی محاکمه خواهند شد.

شکارچیان نادم گچسارانی برای حیات وحش آبشخور ساختند

پیام سپاهان - مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد گفت: پس از مرگ شهادت گونه البرز زارعی، کوهنورد هم استانی که در دفاع از جنگل های زاگرس جان خود را تقدیم طبیعت کرد، شماری از شکارچیان شهرستان گچساران با زمین گذاشتن تفنگ خود، برای حیات وحش آبشخور ساختند.

حجم آب دریاچه ارومیه ۸ برابر شد

پیام سپاهان - مدیر دفتر استان‌های ستاد احیای دریاچه ارومیه گفت: میزان فعلی آب دریاچه ارومیه در مقایسه با کمترین میزان ثبت شده برای آن، نزدیک به هشت برابر شده که افزایشی بسیار قابل توجه به شمار می‌رود.

۱۰۰ کیلومتر انتهای زاینده‌رود رها شده است/همه موانع احیای تالاب گاوخونی

پیام سپاهان - تالاب بین المللی گاوخونی برغم بارش های دو سال گذشته در بین ۱۴۶ تالاب کشور نتوانست احیا شود اگر چه گاهی با قطره چکانی از آب زاینده رود لبی تر کرد اما در روزهای گرم چشم به راه آب، جانش در عطش می سوزد؛ حالا سازمان حفاظت محیط زیست تصمیم گرفته است برای نجات گاوخونی طرحی را در ستاد ملی تالابها پیگیری کند.

لکه های نفتی ایجاد شده در خلیج فارس مهار شد

پیام سپاهان - نادر پسنده مدیر کل ایمنی و حفاظت دریایی سازمان بنادر و دریا نوردی با بیان اینکه دو لکه نفتی در میدان نفتی ابوذر که از روز چهارشنبه ایجاد شده بود مهار شد، گفت: با تلاش همکاران سازمان بنادر و دریانوردی استان بوشهر و با مشارکت سازمان محیط زیست ، ارگان های نظامی و غیر نظامی این دو لکه مهار شد.

تعداد محیط‌بانان ایران یک دوازدهم استاندارد جهانی

پیام سپاهان - براساس استاندارد جهانی باید در هر هزار هکتار یک محیط‌بان فعال باشد اما در ایران در هر ۱۲ هزار هکتار یک محیط‌بان وجود دارد که با این حساب تعداد محیط‌بانان ایران یک دوازدهم استاندارد جهانی است، این در حالیست که محیط‌بانان حفاظت از ۱۱ درصد از عرصه‌های طبیعی کشور را بر عهده دارند.

افزایش ۵۰ درصدی مساحت دریاچه ارومیه

پیام سپاهان - تراز دریاچه ارومیه در ۳۱ تیر سال ۱۳۹۹ حدود ۱۲۷۱.۵۶ متر معادل ۳۰۰۴ کیلومتر مربع در سطح و ۴.۱۹ میلیارد متر مکعب حجم بود در حالیکه این شرایط در زمان شروع به کار ستاد احیای دریاچه ارومیه در سال ۱۳۹۳ حدود ۱۲۷۰.۳۲ متر معادل ۱۷۸۳ کیلومتر مربع در سطح و ۱.۱۴ میلیارد متر مکعب حجم بوده که نشان از افزایش ۵۰ درصدی مساحت دریاچه دارد.

گردشگران و کوهنوردان از نزدیک شدن به زیستگاه خرس قهوه ای در سبلان خودداری کنند

پیام سپاهان - رئیس اداره نظارت بر امور حیات وحش اداره کل حفاظت محیط زیست استان اردبیل با اشاره به استقرار ساختمان پناهگاه شرقی و مجتمع آبگرم شابیل در محدوده اثر طبیعی ملی سبلان و داخل زیستگاه حیات وحش به ویژه خرس قهوه ای گفت: مشاهده شبانه و مکرر این حیوان در محوطه پناهگاه و مجتمع آبگرم شابیل به دلیل زباله های انباشته شده در این مکان ها رخ می دهد.

محیط زیست کردستان هم سو و هم گام با توسعه پایدار در استان قدم بر می دارد

پیام سپاهان - مدیرکل حفاظت محیط زیست کردستان در هفتمین جلسه کمیسیون ماده ۱۱ قانون هوای پاک استان کردستان گفت: این اداره کل هم گام و هم سو با طرح های توسعه استان قدم بر می دارد و در این زمینه با تمام توان اقدام خواهیم کرد.

وقوع سالانه ۳ هزار شکار غیرمجاز در خراسان جنوبی

پیام سپاهان - اکبری با بیان اینکه سه هزار شکار غیرمجاز هر سال در خراسان جنوبی رخ می دهد، گفت: متاسفانه به خاطر کمبود نیرو تنها ۱۰۰ مورد شکار غیرمجاز در استان شناسایی می شوند و امیدواریم مشکل کمبود نیرو و اعتبارات محیط زیست استان در مجلس پیگیری شود.

راه اندازی پاسگاه محیط بانی در منطقه حفاظت شده کوه جوپار کرمان

پیام سپاهان - با پیگیری های بعمل آمده توسط اداره حفاظت محیط زیست استان کرمان و مشارکت دوستداران و حامیان محیط زیست در منطقه حفاظت شده کوه جوپار پاسگاه محیط بانی راه اندازی می شود.

معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست کشور: از حساسیت مردم درباره کوه دماوند متشکریم

پیام سپاهان - معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست، از حساسیت افکار عمومی در خصوص موضوع وقف مراتع اطراف کوه دماوند تشکر کرد.

انجام ۶۰ مورد گشت و پایش محیط زیستی در تهران / ابلاغ ۹۳ اخطاریه محیط زیستی به واحد های آلاینده در تیرماه

پیام سپاهان - رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان تهران در بازدید از گود آبعلی گفت: تخلیه غیر اصولی نخاله های ساختمانی یکی از معضلات محیط زیستی است که باید در اینخصوص الزامات مربوطه بطور کامل و دقیق رعایت شود.

سند دماوند به نام منابع طبیعی صادر شد

پیام سپاهان - مدیرکل دفتر حقوقی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: صدور سند وقف دماوند متوقف و با پیگیری‌های صورت گرفته سند آن به نام منابع طبیعی صادر شد، بنابراین جزو اموال دولت باقی می‌ماند.

دماوند وقف شدنی نیست / از ارتفاع ۴۵۰۰ متر به بالا جزو آثار طبیعی ثبت شده است و نمی تواند وقف باشد

پیام سپاهان - معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور می‌گوید در صورتی که ثابت شود ارتفاع ۴۵۰۰ متری کوه دماوند وقف شده است، براساس فتوای مقام معظم رهبری، قوانین بین‌المللی و دستور رئیس قوه قضائیه این اراضی باید از وقف خارج شود. البته «عیسی کلانتری» در گفت‌و‌گو با روزنامه «ایران» تأکید می‌کند هنوز برای پردیسان اثبات نشده که ارتفاع ۴ هزار و ۵۰۰ متری کوه‌ دماوند وقف شده است.

مشاهده دو لکه نفتی در نزدیکی میدان نفتی ابوذر/ اعزام شناور ناجی سازمان بنادر و دریانوردی به منطقه/ شناسایی و مهار یکی از منابع آلودگی نفتی/ پاکسازی سواحل منطقه در دستور کار

پیام سپاهان - مدیر کل ایمنی و حفاظت دریایی سازمان بنادر و دریانوردى از مشاهده دو لکه نفتی در نزدیکی میدان نفتی ابوذر خبر داد و گفت: یکی از این منابع آلودگی نفتی شناسایی و مهار شده است و پاکسازی منطقه در دستور کار قرار دارد.

حفاظت از تنوع زیستی از فاز مطالعه تا اجرا

پیام سپاهان - برنامه های حفاظت از حیات وحش و تنوع زیستی استان بر طبق استانداردهای رایج و پس از مطالعه جامع درباره هر یک از گونه های مورد نظر انجام می شود.

ارتفاع پلاک وقفی دماوند بیش از ۴۰۰۰ متر است/ پیگیری قضایی درصورت حل نشدن مشکل

پیام سپاهان - در پی انتشار اخباری مبنی بر وقف بخشی از کوه دماوند، مدیر کل دفتر حقوقی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: محدوده‌ای که در حال حاضر مورد اختلاف سازمان اوقاف و سازمان جنگل‌ها است، ارتفاعی بیش از ۴۰۰۰ متر دارد و تاکنون هیچ مرجعی نتوانسته برای این منطقه سند مالکیت بگیرد.

۷۳ فقره اخطاریه زیست محیطی در استان قزوین

پیام سپاهان - با تلاش های گسترده و شبانه روزی کارکنان و محیط بانان حفاظت محیط زیست استان از وقوع شکار گونه جانوری، تخلفات آلودگی و تخریب محیط زیست جلوگیری بعمل آمده و متخلفان معرفی به مراجع قضایی معرفی شدند.

فراخوان تامین خرگوش‌ برای یوزهای انتقالی به استان سمنان صحت ندارد

پیام سپاهان - مدیرکل حفاظت محیط زیست استان سمنان گفت: خرگوش برای تغذیه سه یوزپلنگ ایران، دلبر و کوشکی، انتقالی به پارک توران استان سمنان به اندازه لازم وجود دارد و دوست داران حیات وحش به فراخوان‌های اشتباهی که صحت ندارد توجه نکنند.

دغدغه‌های رهبر انقلاب درخصوص تعرض به منابع طبیعی/ اجازه ندهیم کسانى با دست‌اندازى به زمین‌هاى گوناگون،ثروت عمومى را به ثروت شخصى تبدیل کنند

پیام سپاهان - اجازه ندهید به این جنگل‌ها دست‌درازی بشود؛ بخش‌های مختلف کشور که مسئولیّتی در این زمینه دارند، از منابع طبیعی گرفته تا محیط‌ زیست تا بقیّه‌ی دستگاه‌هایی که ارتباطی با این قضایا دارند، اجازه ندهند با بهانه‌های مختلف به جنگل‌ها تعدّی بشود.

زمان ماندگاری پرندگان مهاجر در چهارمحال و بختیاری افزایش یافت

پیام سپاهان - رییس حفاظت از حیات وحش اداره کل حفاظت محیط زیست چهارمحال و بختیاری گفت: مدیریت صحیح و افزایش حفاظت فیزیکی در برکه‌ها و تالابها، زمان ماندگاری جمعیت پرندگان‌آبزی و کنارآبزی مهاجر را فصل تابستان امسال در استان ۱۰ درصد افزایش داده است.

پراکنش افعی کوهرنگی در چهارمحال و بختیاری بررسی می‌شود

پیام سپاهان - هارمحال و بختیاری به دلیل تنوع زیاد پستی و بلندی و آب و هوایی، دارای تنوع زیستی خزندگان بسیار با اهمیت است و افعی کوهرنگی (Montivipera kuhrangica) و لاسرتای زاگرسی (Iranolacerta zagrosica) از گونه های بومزاد ایران هستند که در ارتفاعات استان مشاهده شده‌اند.

وبینار علمی روز جهانی حفاظت از اکوسیستم های مانگرو برگزار شد

پیام سپاهان - این ویدئو کنفرانس با مشارکت اداره کل حفاظت محیط زیست هرمزگان ، پژوهشکده ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی استان، جهاد کشاورزی ، پژوهشکده اکولوژی خلیج فارس ، منابع طبیعی و... برگزار شد.

دستور دادستان کل کشور برای برخورد جدی با عوامل آلودگی‌های دریایی

پیام سپاهان - معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست از ارسال نامه دادستان کل کشور به دادستان‌های استان‌های ساحلی خبر داد و گفت: بر اساس این نامه، تمام دادستانی‌ها موظف به برخورد جدی با عوامل آلودگی‌های دریایی شده اند.

۲۰۳ اخطار زیست‌محیطی در اصفهان صادر شد

پیام سپاهان - ۲۰۳ اخطاریه زیست‌ محیطی در یک ماه گذشته توسط کارشناسان و محیط بانان اداره‌کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان برای متخلفان صادر شد.

بازدید معاون سازمان حفاظت محیط زیست از تالاب بین المللی گاوخونی

پیام سپاهان - احمد رضا لاهیجان زاده معاون محیط زیست دریایی و تالاب های سازمان حفاظت محیط زیست در سفری یک روز به اصفهان از تالاب بین المللی گاوخونی و رودخانه زاینده رود بازدید کرد.

ساير مطالب

کرونا با اقتصاد فوتبال ایران چه کرد؟

بانک مرکزی پیشنهادات لازم برای پشتیبانی مالی غیرتورمی از پروژه‌های در حال اجرا را ارائه کند

طبق طرح جدید مجلس، واگذاری سهام عدالت به 6 دهک پایین در اولویت است

هشدار رییس اتاق بازرگانی تهران درباره نرخ تورم

توضیح رئیس کل بانک مرکزی درباره دلیل گرانی‌ها

دارایی مالکان سهام عدالت 818 هزار تومان آب رفت

از پولدار‌ها مالیات بگیرید تا پول نفت خرج نشود

دوران لاکچری شدن همه‌چیز حتی سفره‌ها، خوراکی‌ها و خانه‌ها مدت‌هاست که آغاز شده

روحانی، گرانی و مشکلات مردم

فعال صنعت بیمه پاسخ کنایه های وزیر نفت به بیمه گران را داد

چطور از بحران «بخریم یا بفروشیم» سهام خلاص شویم؟

همین الان غیرحضوری کد بورسی خود را بگیرید

مهلت ثبت نام وام ودیعه مسکن امشب تمام می شود

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز 9 مرداد 99

لیلاز: ایران از زمان حمله مغول تا امروز تحت چنین فشار اقتصادی نبوده است

جزئیات افزایش حقوق کارمندان در مرداد 99

زمان واریز یارانه بنزینی 55 تا 205 هزار تومانی

ارزش سهام عدالت 40 برابر شد

اولین پیامد تصمیم FATF برای اقتصاد ایران

طرح دعوی علیه بانک های متخلف کره ای توسط بانک مرکزی

ایران را به رتبه چهارم تورم در دنیا رساندید

رشد 432 درصدی ارزش بازار سهام در بهار امسال

تغییر ساعت کار ادارات و بانک‌های خراسان رضوی

تصمیم اولیه اصلاح شد / تسهیلات پرداختی به مستاجران در قالب عقد مرابحه ارائه می‌شود

کاهش 3.6 درصدی ارزش سهام عدالت

آموزش ورود به بورس؛ از سجام تا احراز هویت غیر حضوری

پیک موتوری‌ها، دستفروش‌ها و بدسرپرست‌ها؛ جاماندگان وام ودیعه مسکن

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز 8 مرداد 99

کاهش 36 هزار واحدی شاخص بورس

سرمایه‌گذاری‌های صنعت فولاد معطل مواد اولیه است

سوءاستفاده از کارت‌های بانکی کم شد

فاصله تورمی دهک‌ها به 4.7 درصد رسید

ایران، چهارمین کشور پرتورم جهان شد

قطع برق مشترکان پرمصرف/ قبلا اخطار داده بودیم

تنها سه درصد رانندگان وام کرونایی گرفتند

یارانه کمک معیشتی فردا واریز می‌شود

قیمت جدید مرغ در بازار

روش جدید کسب درآمد هزار میلیاردی یک شرکت معروف در بورس + اسناد

اثرات مثبت و منفی بورس املاک بر بازار مسکن

ایرانی‌ها، همچنان بزرگترین خریداران ملک در ترکیه

50 میلیارد ریال وام اشتغال به مددجویان کمیته امام (ره) نایین پرداخت شد

سهام عدالت تا دهه فجر به صورت کامل آزادسازی می‌شود

تلاش ضد انقلاب برای رخنه در کانال‌های بورسی

فروش 12.6 هزار میلیارد ریال اوراق بدهی در حراج نهم

400 میلیارد تومان تامین مالی برای پیشبرد اهداف مادیران

بدهی دولت موجب ایجاد پایه پولی و تورم نشده است

آزادسازی کامل سهام عدالت تا دهه فجر

پلیمر بوشهر از تغییرات مهم خود در پنبه‌ریز خبر می‌دهد

حال و روز اقتصادی شما چگونه است؟ / ببینید مردم چه پاسخ هایی می دهند + فیلم

سقف پرداخت وجه نقد در بانک‌ ها کم شد

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز 7 مرداد 99

سقوط قیمت طلای جهانی بعید است

نصف جهان دوباره قرمز شد/ رکوردزنی اصفهان‌ها در مصرف برق

جمهوری اسلامی ایران در مشکلات اقتصادی موجود در کشور تقصیری ندارد

سهمِ قیر در بودجه امسال صفر است/ طرح‌های تفصیلیِ 70 درصد شهرهای استان آماده است

سال 1400 گازوئیل پالایشگاه اصفهان مطابق با استاندارد یورو می شود

«میانمار» مقصد صادرات آهن و فولاد اصفهان

سقف پرداخت وجه نقد در بانک‌ها کم شد

مرکز آمار: ایران چهارمین کشور پر تورم جهان شد

دستگاه‌های دولتی واگذاری سهام کارخانجات و دارایی‌های خود را تسریع کنند

قیمت خودروهای وارداتی 7 مرداد 99

تولید انبوه ماسک سه لایه از 2 ماه آینده در استان اصفهان

خریداری 50 تن گوشت از دامداران اصفهانی برای ذخیره استراتژیک

کرونا عاملی نیست که ذبح دام در عید قربان را متوقف کند

طلا رقیب بورس می شود؟

30 درصد سهام عدالت به عمد فروش نمی‌رود؟

رشد 39 هزار واحدی شاخص بورس در معاملات امروز

اعمال محدودیت در پرداخت وام ودیعه مسکن

جزئیات اولین تراکنش رسمی کانال مالی سوییس با ایران

بورس تا چه زمانی به عقب‌نشینی ادامه می‌دهد؟

سال 99 چطور بر مردم «سخت» گذشت؟ / پدال ترمز قیمتها زیر پای مدیران دولتی گم شد!

سهامداران عدالت از فردا به کارگزاری خود مراجعه کنند

با صدور کارت اعتباری، نیازی به فروش سهام عدالت نیست

اجرای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان از اول مهرماه امسال

مهلت فروش 30 درصد سهام عدالت در بانک‌ها تمام نشده است

مشکلات فروش سهام عدالت

مهلت ثبت نام وام کرونا تمام شد

کاهش 19 هزار واحدی در بورس

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز 6 مرداد 99

گردهمایی بزرگان صنعت فولاد کشور در نمایشگاه اصفهان

گرمای هوا مصرف آب در اصفهان را افزایش داد/ با افت فشار آب مواجهیم

تعلل دولت در تصویب حق مسکن 300 هزار تومانی

حکومت مردمسالار و دموکراتیک باید به درآمدهای عمومی مردم متکی باشد

افتتاح رسمی پنجره واحد فیزیکی شروع کسب و کار استان اصفهان

بورس وارد دوره نوسان گیری شده

آیین نامه آزادسازی سهام عدالت تصویب شد‌

ترجمه آماری صف های بورسی

ابتلای 421 کارمند شبکه بانکی استان اصفهان به کرونا/تعطیلی چند شعبه درگیر

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز 5 مرداد 99

راهکارهای اقتصادان اصفهان برای حل مشکلات اقتصادی کشور

مردم با نقدینگی‌شان چه می‌کنند؟

راه‌اندازی بورس مسکن تا 4 ماه آینده

چراغ بورس قرمز شد

وضعیت شرکت‌ های بورسی سهام عدالت در 5 مرداد

بیشترین افزایش قیمت در کدام کالاهاست؟

اجاره‌ بهای دلاری در شمال تهران

دولت احمدی نژاد می خواست غیرقانونی اسکناس چاپ کنم

کرونا در ماه چقدر خرج روی دستمان می‌گذارد؟

مشکل حمل و نقل کالا از مسیرهای دریایی به چین به زودی حل می‌شود

تولید ماسک سه لایه در اصفهان کمتر از نصف ظرفیت واقعی است