پایگاه خبری تحلیلی پیام سپاهان

آخرين مطالب

شهرداری تهران

کمتر از یک درصد از کارکنان شهرداری گرفتار کرونا شدند

پیام سپاهان - شهرنوشت: به گفته رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران شهرداری تهران کمترین میزان مبتلایان و افراد مشکوک به کرونا را داشته است که این امر نشان‌دهنده عملکرد موفق شهرداری در پیشگیری و مقابله با کرونا در خدمات شهری بوده است.

استمرار ضدعفونی روزانه ۵ هزار دستگاه اتوبوس

پیام سپاهان - شهرنوشت: ماندگاری ویروس کرونا در پایتخت سبب ادامه‌دار بودن عملیات ضدعفونی و گندزدایی اتوبوس‌های فعال پایتخت جهت مقابله با این ویروس شده است.

تاریخ باید در زندگی امروز جاری شود

پیام سپاهان - شهر : نسخه خطی خمسه نظامی شاه‌طهماسبی با همکاری شهرداری تهران و فرهنگستان هنر به صورت محدود چاپ شد تا علاقمندان به نسخه‌های خطی به اطلاعات کتاب آرایی آن دسترسی داشته باشند.

بازگشایی بازارها سبب افزایش آمار مسافران مترو شده است

پیام سپاهان - مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران با اشاره به اینکه بازگشایی بازار و ایجاد جذابیت‌های سفر سبب افزایش آمار مسافران مترو شده است، گفت: در حال حاضر با ۱۰۰ درصد ظرفیت مشغول خدمت رسانی به مسافران هستیم.

بازخوانی دستاوردهای ابلاغی حناچی در ممنوعیت "زباله گردی کودکان"

پیام سپاهان - سرپرست سازمان خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران ضمن بازخوانی دستاوردهای ابلاغیه جدید شهردار تهران در مورد ممنوعیت فعالیت کودکان زباله گرد در تهران گفت: بسیاری از این گودها در حاشیه تهران هستند که با استانداری و بهزیستی در مورد لزوم ساماندهی این گودها و خروج کودکان از آنها مذاکراتی از قبل داشتیم.

اعتبار ۶۰۰ میلیاردی شهرداری برای خرید اتوبوس‌

پیام سپاهان - مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران از انعقاد تفاهم‌نامه خرید ۸۰۰ دستگاه اتوبوس با یک شرکت خودروساز داخلی خبر داد و گفت: ‌امسال ۶۰۰ میلیارد تومان بودجه در شهرداری برای خرید اتوبوس در نظر گرفته شده است.

پیش پرداخت خرید ۶۳۰ واگن مترو از سوی بانک مرکزی پرداخت شد

پیام سپاهان - نیمی از ناوگان اتوبوسرانی تهران فرسوده است. در ۱۰ سال گذشته دولت در زمینه توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی به شهرداری کمک نکرد. بعد از کش و قوس‌های فراوان بالاخره امروز قرارداد ۲۵۰ دستگاه اتوبوس و مینی‌بوس با ایران‌خودرو دیزل منعقد شد.

پندهای زلزله منجیل و رودبار

پیام سپاهان - همان‌گونه که جنگ های ایران و روسیه را به علت پیامدهای تلخ آن از جمله ازدست دادن بخش وسیعی از مناطق سرزمینی، تحمیل تلفات و خسارت های سنگین و بدتر از همه تحقیر و تخفیف ایرانیان در قراردادهای ترکمن چای و گلستان عامل بیداری عمومی و جزم شدن عزم مردم و حاکمان برای ورود به عرصه توسعه هم سو با تحولات اروپا توصیف میکنند .

آن تابستان تلخ و غم بار

پیام سپاهان - تابستان هر سال می رفتیم رودبار. آرام و قرار نداشتیم یک روز هم که دیر می شد یک روز از شیرین ترین لحظات ما کم می شد ... تمام ۳ ماه تابستان را بازی می کردیم.

روز سیاه سرزمین سبز

پیام سپاهان - زمین‌ لرزه رودبار و منجیل پنج شنبه ۳۱ خردادماه سال ۱۳۶۹ ساعت ۳۰ دقیقه بامداد در نزدیکی شهر رودبار و روستاهای تابعه در استان گیلان و شمال شرق استان زنجان اتفاق افتاد. زلزله وسعت ۶۰۰ هزار کیلومترمربعی شمال ایران از آذربایجان شرقی گرفته تا تهران را به لرزه درآورد و در استان‌های زنجان، آذربایجان‌شرقی، تهران، مرکزی، مازندران، سمنان، همدان، قزوین و کردستان احساس شد.

تهران از این طرف/ قصه ما و دوچرخه

پیام سپاهان - قسمت دوم پادکست «تهران از این طرف»، به تجربه زیستن با دوچرخه پرداخته است.راویان این قسمت عبارتند از پیروز حناچی؛ شهردار تهران، کسی که تقریبا هر سه‌شنبه با دوچرخه به محل کار خود می‌رود، کوروش بختیاری؛ بنیانگذار کمپین سه‌شنبه‌های بدون خودرو،شیما هاشمی، احسان و ارسلان منصوریان؛ خانواده‌ای که با دوچرخه سفر می‌کنند و فرانک جواهری؛ خبرنگار چندرسانه‌ای هستند.

کمیسیون ماده پنج با طرح اصلاحی خیابان کاج موافقت کرد

پیام سپاهان - جلسه کمیسیون ماده پنج شهر تهران به ریاست پیروز حناچی شهردار تهران و با حضور اعضاء، محسن هاشمی رفسنجانی رئیس شورای اسلامی شـــهر تهران، عبدالرضا گلپایگانی معاون شهرسازی و معماری و علی اشراقی رئیس دبیرخانه کمیسیون ماده پنج تشکیل و با طرح اصلاحی خیابان کاج حد فاصل "خیابان شهید مدنی تا خیابان شریعتی" واقع در منطقه ۷ موافقت شد.

شهرداری منطقه ۱۱ رتبه برتربهداشت، ایمنی و محیط زیست را در شهر تهران کسب کرد

پیام سپاهان - با اقدامات انجام شده برای کاهش مخاطرات بهداشت، ایمنی و محیط زیست در بخش مرکزی شهر تهران، اداره HSE شهرداری منطقه ۱۱ موفق به کسب رتبه برتر در ارزیابی یک ساله بین مناطق ۲۲ گانه شهر تهران شد.

جلسه رسیدگی به مشکلات و درخواست اهالی در شهرداری منطقه ۶ برگزار شد / نشست مشترک مدیران شهری و شورایاران

پیام سپاهان - نشست مشترک مدیران شهری منطقه ۶، با دبیران شورایاران محله های قلب پایتخت با هدف رسیدگی به درخواست اهالی و رفع مشکلات محله ها برگزار شد

استقرار اکیپ های اطفاء حریق در باغات و بوستان های منطقه۲

پیام سپاهان - شهرداری منطقه ۲ به منظور حفظ و صیانت از درختان و فضای سبز و جلوگیری از آتش سوزی، همزمان باجمع آوری به موقع و مستمر علف‌های هرز ، نسبت به احداث آتش بر و تشکیل اکیپ های اطفاء حریق در باغات منطقه اقدام کرد.

باغ زیتون در منطقه ۱۶ احیا می شود

پیام سپاهان - پروژه احیای مشارکتی باغ زیتون با ۶۰۰ اصله درخت و سن حدودی ۲۵سال از طریق کشاورزی شهری، با همکاری سازمان نوسازی شهر تهران و شهرداری منطقه ۱۶ اجرا می شود.

نژادبهرام: مجلس دولت را مجاب کند به شهرداری کمک کند

پیام سپاهان - شهر: عضو هیأت رئیسه شورای شهر تهران ابراز امیداوری کرد که مجلس یازدهم بتواند دولت را مجاب کند تا در شرایط فشار اقتصادی فعلی مبلغی را که شهرداری به عنوان کمک درخواست کرده است پرداخت کند.

تولید اقلام پزشکی در مراکز کوثر منطقه ۱۵

پیام سپاهان - مراکزکوثر منطقه ۱۵ همزمان با شیوع کرونا به منظور یاری رساندن به مدافعان سلامت به تولید اقلام پزشکی اقدام کرده اند.

بهبود تردد وسائل نقلیه و رفع نقاط آبگیر

پیام سپاهان - معاون فنی و عمرانی شهرداری منطقه ۱۸ تهران از پخش ۶۴۱۰ تن آسفالت در معابر و کوچه های منطقه با هدف بهبود در امر تردد وسائل نقلیه و رفع نقاط آبگیر به هنگام بارش نزولات آسمانی خبر داد.

ضدعفونی ۲۰۲۰ دستگاه تاکسی و اتوبوس منطقه۹

پیام سپاهان - معاون حمل و نقل عمومی شهرداری منطقه ۹ از ضدعفونی ۲۰۲۰ دستگاه تاکسی و اتوبوس و ۱۰۲ ایستگاه حمل و نقل عمومی به منظور مقابله با ویروس کرونا خبر داد.

کاهش شکایات از شهرداری تهران

پیام سپاهان - شهر: مدیرکل حقوقی شهرداری تهران ضمن اعلام کاهش شکایات از شهرداری تهران گفت: شهرداری تهران از نظر تعداد شکایات در دیوان عدالت اداری هم اکنون در رتبه چهارم است در حالی که قبلا بیشترین شکایات را داشت.

«بازی با زمان» در تیر ماه رونمایی می شود

پیام سپاهان - شهر: «بازی با زمان» یا «با زمان» نام اپلیکیشنی است که یک بازی با محتوای شهری در قالب خاطرات جمعی شهروندان و رویدادهای تاریخی قلب تهران را ارائه می کند. این بازی که با همکاری شهرداری منطقه ۱۲ و یک شرکت دانش بنیان طراحی شده است، در تیر ماه رونمایی می شود.

۴ هزار کودک زیر پوشش مراکز پرتو شهرداری

پیام سپاهان - در ۲۵ مرکز پرتو شهرداری تهران که کودکان بازمانده از تحصیل را پوشش می دهد بیش از ۴ هزار کودک وجود دارد. در این مراکز علاوه بر کودکان، خانواده ی آنان نیز جذب میشوند و مشاوره های لازم به این خانواده ها داده می شود.

توسعه شرقی خط ۴ در ۳ فاز

پیام سپاهان - علی امام با اعلام برنامه شرکت متروی تهران برای توسعه شرقی خط ۴ عنوان کرد: اجرای این پروژه در ۳ فاز انجام می‌شود که با اجرای فاز اول شاهد اتصال خطوط ۴ و ۲ متروی تهران در تقاطع سردار سلیمانی – باقری خواهیم بود.

تهران شهری برای همه

پیام سپاهان - شهر: یک پیاده روی استاندارد باید دارای نور مناسب، شیب مناسب، مبلمان شهری، کف جاذب آب و مسیر حرکت دوچرخه و نابینایان باشد و این همان استانداردی است که شهر تهران باید در همه مناطق به آن دست پیدا کند.

«شهرنامه» روی سکوی اول

پیام سپاهان - نخستین هفته نامه موضوعی،چندرسانه ای وبارکددار شهرداری منطقه۱۷ با نام «شهرنامه» در دو قالب مکتوب و الکترونیکی منتشر شد.

صدور پروانه ساختمانی برای پلاسکو تا ۲ ماه آینده

پیام سپاهان - ساخت و ساز در پلاسکو به سرعت در حال انجام است اما تاکنون پروانه صادر نشده است. شهردار منطقه ۱۲ اعلام کرد: ظرف یک تا ۲ ماه آینده پروانه ساختمانی صادر می شود.

دو گام جلوتر از زلزله تهران

پیام سپاهان - شهر: زلزله، انگار از پوست استخوان به تهران نزدیک تر شده است اما شهر چقدر برای این دشمن دیرینه آماده است؟ زیرساخت های کلان شهر چطور می توانند در برابر زلزله ای که اندازه و زمان آن قابل پیش بینی نیست شهروندان را حفظ کنند؟ اینها سوالاتی است که علیرضا نوری، مدیر امور فنی و عمرانی، استاندارد سازی و امور بحران مرکز مطالعات شهر تهران در گفتگو با شهر به آنها پاسخ داده است.

نشست سلامت و اقتصاد شهری در دوران پسا کرونا

پیام سپاهان - شهر: هفتمین نشست هیات اجرایی مجمع شهرداران آسیایی(AMF-EB۷) دوشنبه -دوم تیر-به صورت مجازی (Online) و به ریاست پیروز حناچی شهردار تهران برگزار خواهد شد.

شهردار تهران: ایران خودرو شناسنامه صنعت کشور است

پیام سپاهان - شهردار تهران در آیین امضای تفاهمنامه ساخت اتوبوس با ایران خودرو دیزل گفت: اینکه اتوبوس های تهران توسط کارگران هموطن تولید می شود برای ما خوشایند است.

صدور پروانه ساختمانی برای پلاسکو تا ۲ ماه آینده

پیام سپاهان - ساخت و ساز در پلاسکو به سرعت در حال انجام است اما تاکنون پروانه صادر نشده است .شهردار منطقه ۱۲ اعلام کرد: ظرف یک تا ۲ماه آینده پروانه ساختمانی صادر می شود.

چراغ سبز شورای شهر برای واگذاری مسوولیت بهداشت و درمان پایتخت به شهرداری

پیام سپاهان - رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران ضمن استقبال از پیشنهاد نمایندگان مجلس جهت واگذاری مسوولیت بهداشت و درمان پایتخت به شهرداری گفت: آماده همکاری و مذاکره با نمایندگان مجلس در این زمینه هستیم.

احتمال بازگشت تهران به روزهای سخت کرونایی

پیام سپاهان - شهر: در صورت رعایت نکردن نکات بهداشتی از سوی شهروندان تهران به‌روزهای سخت بازمی‌گردد و این یعنی از بین رفتن همه تلاش ها و فداکاری هایی که تا کنون همه دست به دست هم در خدمات رسانی و بهبود شرایط داشته اند.

شهربانو امانی: با تصویب شورا جریمه جایگزین تخریب تخلفات ساختمانی شد

پیام سپاهان - شهر: شورای شهر تهران به دنبال آن است که با تصویب لایحه بسته محرک اقتصادی در موضوع کمیسیون ماده ۱۰۰ شفاف سازی انجام شود و منابع مالی که هزینه شده به جای تخریب با پرداخت جریمه حفظ شود.

افزایش غلظت برخی آلاینده‌ها در تهران

پیام سپاهان - کیفیت هوای تهران در حال حاضر در شرایط قابل قبول است اما پیش‌بینی می‌شود که تا فردا (۳۱ خرداد) بر غلظت آلاینده‌های ذرات معلق و ازن افزوده شود.

چرا ورزش کردن با ماسک خطرناک است؟

پیام سپاهان - اماکن ورزشی اکنون پس از گذشت حدود چهار ماه تعطیلی در پی شیوع بیماری کرونا،‌ به تدریج و با رعایت اصولی همچون استفاده اجباری از ماسک در حال بازگشایی هستند. محققان اما بر این باورند که استفاده از ماسک در فعالیت‌های ورزشی مخاطراتی برای افراد به همراه دارد.

رضا کرمی محمدی: تاب آوری تهران برای زلزله‌ بزرگتر از ۷ ریشتر ۲۰ درصد است

پیام سپاهان - تصور کنید که در خانه روی کاناپه لم داده اید و تلویزیون تماشا می کنید، ناگهان زمین تکان می خورد و شما با کمی مکث متوجه زلزله می شوید. اما در تکانه دوم که شدیدتر از اولی است ناگهان دیواری پشت سرتان فرو می ریزد و شما و کاناپه تان به بیرون از خانه پرتاب می شوید.

چگونه از گرمازدگی نجات پیدا کنیم؟

پیام سپاهان - با افزایش محسوس دما در فصل تابستان گرمازدگی امری اجتناب‌ناپذیر است اما با رعایت نکاتی تا حد زیادی می‌توان از آن پیشگیری کرد.

ساير مطالب

میلیاردر‌هایی که مالیات نمی‌دهند!

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 99/04/11

پرداخت حجمی قبوض تلفن ثابت

حضور 4.5 میلیون نفر در عرضه اولیه امروز بورس

سقف تسهیلات اعطایی برای نوسازی واحدهای مسکونی روستایی افزایش یافت

عملیات ساخت 3 مجتمع آبرسانی عشایری در اصفهان آغاز شد

تولید پارچه «ملت بلون» در اصفهان با مواد داخلی

رشد 150 درصدی اولین صندوق «ETF» دولتی؛ پالایشی، فلزی‌و خودرویی‌ها نیز در راهند

تکمیل سرمایه‌گذاری‌ها راهبرد محوری وزارت صمت برای جهش تولید است

شاخص کل 1.6 میلیون واحد را رد کرد

دولت به فکر کارگران نیست

بهره‌برداری از 4 طرح صنعتی در اصفهان آغاز شد

ارزش سهام عدالت صاحبان سهام چقدر شد؟

بازدهی بورس از 200 درصد گذشت

دوام زاینده رود برای کشت تابستانه درگرو نرسیدن به خط قرمز شرب است

موبایل بخریم یا نخریم؟

عرضه سکه در بورس، بازی برد برد برای بانک و بازار

قانون چک در پیچ و خم ساختمان شیشه‌ای بانک مرکزی

افزایش خروجی سد زاینده‌رود برای کشت تابستانه از بامداد امروز

3400 میلیارد تومان اوراق بدهی دولتی فروخته شد

رشد 7.3 درصدی نقدینگی در فصل بهار

ماجرای قرارداد 25 ساله ‌ایران و چین چیست؟

جایگاه برتر بانک ملی ایران در جذب سپرده میان نظام بانکی کشور

چند درصد تعویق 3 ماهه سررسید اقساط وام‌های بانکی، اجرایی شد؟/ خبری خوب برای متقاضیان وام‌های کرونایی/ اهمیت بانکداری اجتماعی در کشور

تعداد روزهای عرضه اولیه سهام شرکت‌های بورسی افزایش می‌یابد

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 99/04/10

نقدینگی؛ همیشه در اوج

ازدواج؛ تنها عامل اندک تقاضا برای خرید طلای ساخته شده

جزئیات برنامه جدید استخدام کارکنان دولت

برپایی نمایشگاه قطعات خودرو اصفهان با هدف بازگشت رونق به بازار

واحدهای تولیدی راکد اصفهان با حمایت متخصصان فعال می‌شوند

3700 انبار از آران و بیدگل در سامانه جامع انبارها ثبت شد

سکه پنج تومانی جایگزین اسکناس 5هزار تومانی

ورود شرکت‌های فعال در حوزه اقتصاد دیجیتال به بورس تسهیل شود

فرزندان بازنشستگان وام 20میلیونی می‌ گیرند

دادستانی به موضوع احتکار خانه‌های خالی ورود کند

توسعه بزرگراه‌های اصفهان نیازمند 11 هزار میلیارد ریال است

سود سپرده‌ های بانکی مشمول مالیات می‌ شوند؟

صنعت بدون برنامه

یارانه معیشتی امشب واریز می‌شود

85 درصد بازنشستگان زیر خط فقر زندگی می‌ کنند

افزایش خروجی زاینده رود برای تامین نیاز آبی کشاورزی شرق اصفهان

ارزش ETF دارایکم 2.8 برابر شده است

عبور شاخص بورس از مرز 1.5 میلیون واحد

مرغ را ارزان بفروشیم، در آینده ناچار به واردات خواهیم بود

جهش تولید در اردستان با ارتقای فرهنگ کار محقق خواهد شد

باید معیشت مردم را نجات داد

سامانه معاملات کارگزاری آگاه فردا به حالت عادی برمیگردد

فاصله تورمی بین دهک اول و دوم چقدر است؟

بورس بالاخره ریخت

تجمع کارکنان وزارت نفت در اعتراض به اجرا نشدن افزایش حقوق + فیلم

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 99/04/09

یارانه معیشتی فردا واریز می شود

سود سپرده‌های بانکی مشمول مالیات می‌شوند؟

جزئیات مصوبه مهم دولت برای حمایت از مستاجران

فرمانداری تهران: خبر اجاره پشت‌ بام‌ ها صحت ندارد

قیمت آپارتمان‌ های نقلی در تهران

برداشت هندوانه دیمی در آران و بیدگل آغاز شد

نهاده‌ها تامین نشود، مرغ گران‌تر می‌شود

تامین 6.2 میلیارد دلار ارز برای واردات

افزایش 40 درصد مصرف آب اصفهان در شرایط محدودیت منابع آبی

افزایش 40 درصدی مصرف آب اصفهان در شرایط محدودیت منابع آبی

شستا هلدینگ سیمانی خود را در بورس عرضه می‌کند

کارمزد معاملات بورس از اول مرداد 20 درصد کاهش می‌یابد

تاکنون خرید تضمینی 38 هزار تن گندم در اصفهان انجام شده است

123 هزار هکتار اراضی کشاورزی اصفهان سیراب از روش‌های نوین آبیاری

اجرای 41 درصد طرح‌های آبیاری نوین اصفهان در دولت، گواهی برنامه و حمایت

پای رمال‌ها به بورس باز شد

کارآفرینی در کشور مظلوم واقع شده است

حاکمیت سریعترین راه رسیدن به منابع را جیب مردم می داند/دولت راهی جز بالا بردن نرخ ارز نمی بیند/دولت و مجلس با فضاسازی باعث هجوم به بازار سهام شدند

حاکمیت سریعترین راه رسیدن به منابع را جیب مردم می داند/دولت راهی جز بالا بردن نرخ ارز نمی بیند/دولت و مجلس با فضاسازی باعث به هجوم به بازار سهام شدند

وضعیت شرکت‌های بورسی سهام عدالت در 8 تیر

پرداخت 700هزار فقره تسهیلات در سال 98

کرونا حداقل یک نیرو در 30 درصد مشاغل را اخراج کرد!

قیمت جدید انواع محصولات لبنی اعلام شد

اولویت بانک مرکزی تأمین ارز برای کالاهای اساسی و دارو است

شاخص بورس در دو ماه 906 هزار واحد رشد کرد

بانکداری الکترونیک را فراموش نکنید!

مقاومت شاخص در مرز 1.5 میلیون واحدی

واگذاری 141 هزار میلیارد ریال از اموال مازاد بانک ملی ایران از ابتدای ابلاغ قانون

دولت افزایش حقوق‌ها برای 6 ماهه دوم سال را بازنگری می‌کند؟

اما و اگرهای جبران کسری بودجه 200هزار میلیارد تومانی

تورم و افزایش قیمتها از مشکلات شهرداری بهارستان در توسعه شهری است

پایین‌ ترین رشد اقتصادی کشور رقم خورد

رونمایی از خودروی جدید ایران‌ خودرو

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 99/04/08

سقف افزایش اجاره بهای مسکن در کلانشهر اصفهان 20 درصد است

مدیر برق خور و بیابانک: مشترکین کم مصرف پادش می‌گیرند

نرخ واقعی بازپرداخت تسهیلات بانکی 30 تا 37 درصد است

90 هزار واحد مسکن مهر اصفهان در دولت‌ تدبیر و امید تکمیل شد

روایتی از گرانی کیسه‌های خرید کوچک

رشد نقدینگی، ناشی از غیرمولد بودن اقتصاد کشور است

اطلاع از بدهی قبوض تلفن از طریق سامانه غیرحضوری 2000

خرید و فروش وام ازدواج مصداق روشن ربا!

از سلطان مسکن هم رونمایی شد

صادرکنندگان حداقل 70 درصد ارز حاصل از صادرات خود را به کشور بازگردانند

آغاز مرحله دوم پرداخت وام یک میلیونی به یارانه‌بگیران

شاخص در آستانه 1.5 میلیونی شدن

50 درصد کارمندان دولت قابلیت دورکاری دارند

چراغ سبز دولت برای ساخت آپارتمان‌ های 25 متری