پایگاه خبری تحلیلی پیام سپاهان

آخرين مطالب

شهرداری تهران

سازمان زیباسازی شهر تهران برای بهار ۱۴۰۰ برنامه دارد

پیام سپاهان - سازمان زیباسازی شهر تهران برای بهار ۱۴۰۰ برنامه دارد مشارکت شهروندان در فرایند برنامه ریزی و اجرا، یکی از نیروهای محرک در برنامه ریزی برای تغییر است و هیچ عملی برای شهروندان بدون مشارکت آنها نباید صورت پذیرد.

بی توجهی به کلان شهرها در قانون جدید مدیریت بحران

پیام سپاهان - رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران با اشاره به چالش های قانون جدید مدیریت بحران گفت: ویژگی کلان شهرها در قانون جدید مدیریت بحران لحاظ نشده است.

کیفیت هوای تهران، قابل قبول است

پیام سپاهان - شهر: شاخص کیفیت هوا در حال حاضر بر روی عدد ۷۳ قرار گرفته و کیفیت هوای تهران، قابل قبول است.

اولین عکاسخانه پایتخت در خیابان جباخانه

پیام سپاهان - نخستین عکاس‌خانه‌ عمومی پایتخت با حمایت ناصرالدین‌شاه قاجار در خیابان جباخانه یا همین خیام امروزی افتتاح شد.رو به روی آن جعبه چوبی روی صندلی که پشتش گل و بلبل نقاشی شده بود می‌نشستند و خیره به آن دایره نفس در سینه حبس بود تا آن چیزی که دست عکاس‌باشی بود پقی کند و آن لحظه را ثبت کند.این خاطره شاید برای ما که حالا در دست بچه‌هایمان هم وسیله‌ای هست که لحظه‌ها را به وضوح ثبت می‌کند کمی عجیب و دور از دسترس باشد، اما روزگاری اولین عکس‌ها در همین تهران ثبت شد.

لطفا شهر هوشمند را از دست مهندسان نجات دهید

پیام سپاهان - شهر هوشمند این روزها بیشتر تصویری از شهری است که در آن هوش مصنوعی و سنسورها جانشین هوشمندی آنها شده است.در این تصویر رویایی از شهر هوشمند همه چیز هوشمند به نظر می‌رسد؛ جز انسان که اساسا در این تصویر جایی ندارد. برای فهم شهر هوشمند شاید لازم است ابتدا مفهوم شهر خلاق (Creative city) را که بر پایه سه‌گانه زیر استوار است، مرور کنیم و بر اساس آن به شهر هوشمند نگاه کنیم:

طهران چگونه تهران شد

پیام سپاهان - شهر: طهران از زمانی‌که به عنوان پایتخت ایران برگزیده شد، فراز و نشیب‌های بسیاری در دوره‌ حکومت قاجار و پهلوی طی کرد تا به تهران امروزی مبدل شود.

نکوداشت هفته تهران در منطقه ۱۹

پیام سپاهان - شهرداری منطقه ۱۹ به مناسبت نکوداشت هفته تهران برنامه های مناسبتی و فرهنگی مختلفی با شعار «مکتب تهران» تدارک دیده است.

کاپ در آموزش مجازی مدارس شمال تهران قرار گرفت

پیام سپاهان - کاپ و نکات امور شهری با هدف آشنایی دانش آموزان با فرهنگ زیست محیطی و تفکیک پسماند از مبدا در کنار دروس آموزشی مدرسه، به صورت مجازی در مدارس شمال تهران آموزش داده می شود.

بهبود نگهداشت شهر

پیام سپاهان - سرپرست معاونت خدمات شهری و محیط زیست منطقه مجموعه اقدامات حوزه خدمات شهری در شش ماه نخست سال در راستای اجرای طرح نگهداشت شهر را تشریح کرد.

۲۲ برنامه شاخص ورزشی در تهران برگزار می شود

پیام سپاهان - نشست هم اندیشی فعالیت های هفته تربیت بدنی در تهران با حضور رئیس کمیته ورزش شورای اسلامی شهر، مدیرعامل سازمان ورزش و مدیران ورزش آقایان و بانوان مناطق ۲۲ گانه تهران برگزار شد.

نصب ۴۰ تابلوی یکسان اصناف در منطقه ۱۱

پیام سپاهان - شهردار منطقه ۱۱ تهران گفت: به منظور پیرایش شهری و زیبا سازی منظر شهری در محله های جنوبی مرکز پایتخت، یکسان سازی تابلوهای اصناف آغاز شده و تا پایان سال جاری تابلوی ۴۰ مغازه طراحی و نصب خواهند شد.

طرح خادم منتظر

پیام سپاهان - ستاد خادم منتظر به منظور ایجاد و راه اندازی فضایی مناسب، جهت تولید ماسک با استفاده از ظرفیت های موجود در منطقه و ایجاد اشتغال برای بانوان، بویژه بانوان سرپرست خانوار تشکیل شده است. در این کارگاه بانوان سرپرست خانوار بصورت پاره وقت وساعتی، مشغول هستند.

گرامیداشت هفته ملی سالمندان در منطقه ۳

پیام سپاهان - همزمان با روز جهانی و هفته ملی سالمند ویژه برنامه هایی به منظور ارتقاء سطح سلامت روان سالمندان به ویژه در دوره شیوع ویروس کرونا از سوی اداره سلامت معاونت امور اجتماعی و فرهنگی این منطقه اجرایی می شود.

افتتاح نخستین مرکز توتیای کسب و کار شهرداری تهران

پیام سپاهان - نخستین مرکز توتیای کسب و کار شهرداری تهران، نهم مهرماه، در منطقه ۹ به وسعت ۵۰۰ متر مربع و با حضور اعضای شورای شهر تهران، معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهردارتهران ، رییس مرکز ملی بهبود فضای کسب و کار و مدیران شهرداری تهران افتتاح شد.

رونمایی از مکاتبات برزن در سال ۱۳۲۰

پیام سپاهان - پیمان پورنصر شهردار منطقه ۱۶، ضمن گرامیداشت هفته تهران بر لزوم شناخت تهران تاکید کرد و گفت: هویت فرهنگی و تاریخی شهر تهران بر کسی پوشیده نیست و شناخت تاریخی و فرهنگی تهران می بایست نسل به نسل منتقل گردد تا در آینده جایگاه اصلی فرهنگی و تاریخی تهران به خوبی نشان داده شود.

افزایش صددرصدی ظرفیت جابه‌جایی مسافر در خط ۳ مترو

پیام سپاهان - مدیرعامل شرکت مترو از آغاز ساخت پایانه آزادگان در خط ۳ متروی تهران خبر داد و گفت: با اجرا این پایانه، امکان کاهش سرفاصله حرکتی قطارها در خط مذکور از ۶ به ۲ و نیم تا ۳ دقیقه فراهم شده و ظرفیت جابه‌جایی مسافر نیز دو برابر خواهد شد.

یاد و نام شهدا نباید فراموش شود

پیام سپاهان - منطقه ۱۶ از مناطق موثر در هشت سال دفاع مقدس بود، این منطقه به اعتبار شرایط تأثیرگذاری که داشت و با حضور بزرگ شهدایی چون شهید داوود کریمی، شهید محمدرضا دستواره، شهید حسن شاطری، شهید سید محمد صنیع خانی، شهید نیکو خصال، شهید قائمی از همان ابتدای انقلاب اسلامی درگیر مسائل مختلف بود و این عزیزان را تقدیم انقلاب اسلامی کرد.

نهایی شدن قرارداد خرید ۱۰۰۰ دستگاه اتوبوس تا پایان مهر

پیام سپاهان - شهر: پس از آنکه به سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های مردمی شهرداری تهران برای خرید یک هزار دستگاه اتوبوس ماموریت داده شد، ۱۲ شرکت از طریق فرخوان عمومی اعلام آمادگی کردند و حالا قرار است در ماه جاری قرارداد این تعداد اتوبوس منعقد شود.

"موزه فرش"

پیام سپاهان - "موزه فرش"

"موزه عبرت"

پیام سپاهان - "موزه عبرت"

اجرای خط سبز خیابان دماوند تا آزادی تا دو ماه آینده

پیام سپاهان - شهر: معاون خدمات شهری شهرداری تهران گفت: مسیر بین خیابان های دماوند، انقلاب و آزادی مسیر خشکی به لحاظ برخورداری از فضای سبز است و طرح کاشت تک‌درخت در این مسیر با همکاری شهرداری مناطق اجرا می‌شود.

اولین بمب ،ساعت ۲:۱۲ دقیقه آخرین روز تابستان

پیام سپاهان - نخستین حمله هوایی توسط هواپیماهای عراقی به تهران به عنوان پایتخت ایران ساعت ۲ و ۱۲ دقیقه ۳۱ شهریور ۵۹ رخ داد و سه میگ جنگی منطقه اکباتان را بمباران کردند.

ورود تهران به بهار شهرنشینی

پیام سپاهان - شهر: امروز ما به بهار شهرنشینی وارد شده‌ایم و مدنیت در حال غلبه کردن است. کوتاه‌شدن نرده‌های ساختمان‌ها، پرسه زنی در خیابان‌ها و توجه و رشد زندگی شبانه مصداق عینی این بهار شهرنشینی است.

ردیف بودجه ساخت میدانگاه ها افزایش می یابد

پیام سپاهان - مدیرعامل سازمان نوسازی درباره ساخت میدانگاه های شهر تهران و جزییات این پروژه ها توضیحاتی ارائه کرد. او همچنین از مشارکت بخش خصوصی برای تجهیز و بهره برداری از فضاهای ورزشی و فرهنگی میدانگاه امیرکبیر خبر داد.

موزه جنگ (خانه تیمورتاش)

پیام سپاهان - موزه جنگ؛ خانه "عبدالحسین تیمور تاش" وزیر دربار پهلوی اول بوده و حدود سال ۱۳۱۰ در دو طبقه ساخته شده است؛ این موزه ارزشمند برای نوروز امسال آماده بازدید علاقمندان است و شهروندان می‌توانند علاوه بر تماشای معماری زیبای بنا، آئینه کاری های نفیس که در سقف تالار اصلی کار شده است، گچبری های ظریف و استادانه در سر ستون ها و درها و پنجره‌های چوبی با فرم ها و اشکال زیبا؛ از ادوات جنگی و سلاح های قدیمی نیز بازدید کنند.موزه جنگ در میدان پاستور ،خیابان پاستور شرقی،میدان جنگ قرار دارد.

توانمندسازی اجتماع محور بانوان محله باغ آذری برای احیاء باغ زیتون

پیام سپاهان - مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران از ارتقاء کیفیت عملکردی – فضایی بوستان میثاق و احیای باغ زیتون در ضلع جنوب شرقی این بوستان در راستای توسعه اجتماع محور در منطقه ۱۶ خبر داد.

آیین کلنگ زنی و بهره برداری از پروژه های منطقه ۴ برگزار شد

پیام سپاهان - شهر: آیین کلنگ زنی و بهره برداری از پروژه های منطقه ۴ (کلنگ زنی پروژه احداث تقاطع غیرهمسطح بزرگراه شهید باقری- خیابان فرجام، بهره‌برداری از پروژه احداث و تجهیز ساختمان اسکان کارگری شهید کرد و بهره‌برداری از پروژه اصلاح هندسی و تقاطع همسطح خیابان شهیدان محمدی- بزرگراه شهید زین الدین ) با حضور پیروز حناچی، شهردار تهران و سید مناف هاشمی، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران ( به صورت مجازی) ،صفا صبوری دیلمی، معاون فنی و عمران شهرداری و محمد محمد دوست، شهردار منطقه ۴ برگزار شد.

حناچی: عبور خط ۱۰ مترو از منطقه ۴ تاثیرسنجی شود

پیام سپاهان - شهر: خط ۱۰ مترو یکی از تاثیرگذارترین خطوط برای منطقه ۴ است و ضرورت دارد که شهردار منطقه با همکاری مترو تاثیر این خط بر منطقه را بررسی و مطالعه کند .

برگزاری برنامه‌های فرهنگی چهلمین بزرگداشت هفته دفاع مقدس در منطقه ۱۲

پیام سپاهان - معاون امور اجتماعی و فرهنگی منطقه ۱۲ درتشریح برنامه های فرهنگی برگزار شده در قلب تهران، به مناسبت بزرگداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس گفت: فعالیت های فرهنگی برای مناسبت‌هایی چون دفاع مقدس باید مردمی باشد و هر کاری که مردم عقبه آن باشند، استمرار خواهد داشت؛ چنان‌که تأکید مقام معظم رهبری هم در انجام فعالیت‌های فرهنگی این است که کار یکنواخت نباشد و فعالیت‌ها تازگی داشته و اثرگذار باشد.

تصویب یک سند راهگشا در جهت مناسب سازی معابر برای معلولان و جانبازان

پیام سپاهان - دبیر شورای فنی شهرداری تهران، از تصویب "ضوابط الزامی استفاده از سنگ های کوبیک (سنگهای مکعب شکل) جهت مناسب سازی معابر شهر تهران (پیاده روها و پیاده راه ها)" در نشست اخیر این شورا خبر داد.

۵ راه برای کاهش مصرف آب در خانه

پیام سپاهان - در این ویدئو به شما نشان می‌دهیم چطور میزان مصرف آب را در خانه کاهش دهیم.

آتش نشانان مدافعان ایمنی جامعه هستند

پیام سپاهان - رییس شورای اسلامی شهر تهران گفت: هفته دفاع مقدس را پشت سرگذاشتیم ، باید توجه کنیم که دفاع فقط مختص نظامیان نیست، نظامیان مدافعین امنیت جامعه هستند و پزشکان و پرستاران مدافعین سلامت، محیط بانان مدافعین محیط زیست و آتش نشانان مدافعین ایمنی جامعه. لذا باید ارزش زحمات وخطراتی که همه این عزیزان برای صیانت از هموطنان خود به جان می خرند، تبیین و قدردانی شود.

هفته تهران با شعار مکتب تهران در قلب طهران

پیام سپاهان - شهردار منطقه ۱۲ از برگزاری ‌برنامه‌هایی همچون تعزیه شهادت امیرکبیر در مدرسه دارالفنون و دوره‌های آموزشی بلدمحله برای اولین‌بار در هفته تهران خبر داد.

ساير مطالب

وضعیت شرکت‌های بورسی سهام عدالت در هشتم مهر

حباب سکه طرح جدید به یک میلیون و 100 هزار تومان رسیده/ بازار طلا کاملا در رکود است

عامل اصلی افزایش نرخ تورم کیست؟

احتمالا بیش از 50 درصد خانوارهای ایرانی به زیر خط استاندارد "درآمد- هزینه" رسیده‌اند

سکه به 13 میلیون و 900 هزار تومان رسید

ارزش سهام عدالت، امروز 8 مهر 99

تصمیمات یک شبه سازمان بورس، بازار را بهم ریخته است

حقوق کارگران کفاف نان و پنیر را هم نمی‌دهد

هدف گذاری تورم 22 درصدی منطقی نیست و بعید است که بتوان به آن دست پیدا کرد

سقف وام بانک‌های قرض‌الحسنه افزایش یافت

موانع اداری، قضایی و سیاسی تولید و سرمایه‌گذاری باید برطرف شود

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز 8 مهر 99

ایجاد 280 هزار فرصت شغلی توسط صنعت نمایشگاهی کشور

علت توقف نماد‌های معاملاتی چیست؟

قیمت دلار آمریکا به 28 هزار و 950 تومان رسید

قیمت سکه و طلا در هشتم مهر؛ نرخ سکه به 13 میلیون و 800 هزار تومان رسید

تجمع مقابل وزارت صنعت در پی گرانی مرغ

کاهش 50 درصدی آب بدون درآمد در خوانسار

شاخص کل بورس به کانال یک میلیون و 400 هزار واحد سقوط کرد

سقف وام بانک‌های قرض‌الحسنه به 30 میلیون تومان افزایش یافت

یک اقتصاددان: بدون تحریم،13 هزار ایرانی زنده می‌ماندند

آسیب 65 درصدی کرونا به صنعت و گردشگری کشور

30 محوطه ویلایی در بستر زاینده رود تخریب می‌شود

فقط صرافان مجاز اجازه فعالیت در سامانه نیما را دارند

بورس در آستانه فروپاشی قرار گرفت؟

شفافیت در فروش اوراق قرضه از راهکارهای مهم کاهش نرخ ارز است

تحلیل امروز بورس / مهم جو روانی بازار است که باید عوض شود

ترمز قیمت دلار و سکه برید + جدول قیمت‌ها

دولت به نقش بیمه‌گری خود در بازار سهام ادامه داد

دژپسند: یک ریال هم به بانک مرکزی وابستگی نداریم

جهش تولید یعنی بزرگتر شدن سفره کارگران

کوپن 6 ماهه در اولویت مجلس/ جزئیات رقم یارانه معیشتی اعلام شد

میزان افزایش حقوق کارمندان در سال آینده

یارانه کالایی 120 هزارتومانی به چه کسانی پرداخت می‌شود؟

پیشنهاد افزایش 50 درصدی حقوق و مزایای کارگران در سال آینده!

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز 7 مهر 99

چهاربسته حمایتی برای کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا

کالاهایی که شهریور99 افزایش قیمت داشته اند

طرح تامین کالای اساسی؛ ماهانه 120هزار تومان

افت 32هزار واحدی شاخص

افزایش نرخ رسمی یورو و پوند/ دلار ثابت ماند

ریزش سنگین نرخ دلار نزدیک است؟

ارز دولتی؛ ابزار تأمین دارو برای کشورهای همسایه!

وعده ارزانی تخم‌ مرغ عملی نشد

تعیین تکلیف 6 طرح بزرگ سرمایه گذاری اصفهان

خط فقر در خانواده چهارنفره در سال های 90 تا 98

دیدار استاندار اردبیل با مدیرعامل بانک تجارت برای پیگیری راه اندازی مجدد کارخانه سبلان پارچه

اختلاف تورم دهک اول و دهک دهم به 6.5 درصد رسید

وام کرونا علاج نبود، وزیر قول حمایت دیگری را داد

سقف وام مسکن جوانان 400میلیون تومان شد

میزان عوارض کالاهای مخرب محیط ‌زیست اعلام شد

اخبار ضد و نقیض درباره طرح «گشایش اقتصادی» دولت

شاخص بورس بیش از 43 هزار واحد کاهش یافت

رشد 167 درصدی شاخص فرابورس در شش ماهه نخست سال 99

قیمت سکه به ١٣ میلیون و ٤٠٠ هزار تومان رسید

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز 6 مهر 99

افزایش دستمزد کارگران برای نیمه دوم 99 را پیگیری می‌کنیم

قیمت دلار امروز روی ٢٨ هزار و ٥٥٠ تومان ثابت ماند

کرونا یک میلیون و 500 هزار نفر را در ایران بیکار کرد

ادامه تامین کالاهای اساسی با ارز 4200 تومانی/طرح پیش فروش نفت در سال 1400 اجرایی می‌شود

وام مسکن جوانان 400 میلیون تومان شد/ نرخ سود 9 درصد

قیمت راناپلاس مشخص شد

تا این لحظه تصمیمی برای تعطیلی اصناف اصفهان صادر نشده است

واکسیناسیون رایگان دامداران علیه بیماری هاری در اصفهان

بورس قرمزپوش شد/ افت 37 هزار واحدی شاخص در یک ساعت ابتدایی

همراهی بانک مرکزی با واردکنندگان کالاهای اساسی

ادامه تامین کالاهای اساسی با ارز 4200 تومانی

افزایش سهم زغالسنگ کرمان در تامین نیاز ذوب‌آهن اصفهان

غول نقدینگی چگونه بیدار شد؟ / 3 راهکار برای مقابله با رشد تورم اخیر

افت خفیف دلار جهانی

اقدامات بانک مرکزی برای ترخیص کالاهای دپو شده در گمرک

نگاهی به حرکات منفعت‌طلبانه در بورس به بهانه یک قانون جدید

نفت در بودجه 1400 پیش فروش می‌شود

چند میلیون نفر از صندوق پالایشی یکم استقبال کردند؟

قیمت سکه به 13 میلیون و 350 هزار تومان رسید

آغاز توزیع تخم‌ مرغ با نرخ مصوب در کشور

بازار متشکل ارزی؛ از وعده تا عمل/ رئیس کل باز هم وعده داد

جدیدترین استفتاء از رهبر معظم انقلاب درباره خرید و فروش سهام در بورس

افزایش 41 درصدی هزینه‌های دهک دهم

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز 5 مهر 99

واکنش بازار سهام به ممنوعیت نوسان گیری روزانه

قیمت دلار به 28 هزار و 550 تومان رسید

ماجرای بلیط 64 میلیونی تهران - استانبول!

یارانه میلیاردی برای استخر‌های لاکچری تهران

رویترز: افزایش بی‌ سابقه فروش نفت ایران

محصولات ذوب‌آهن، ساختمان‌سازی افغانستان را متحول خواهد کرد

نهایت افزایش قیمت دلار چقدر است؟ / احتمال آغاز کاهش قیمت ارز

نوسان گیری در بورس تا اطلاع ثانوی ممنوع شد

قیمت گوشت و مرغ در بازارهای امروز کوثر

افزایش حقوق تا 90 درصد شاغلان هم تراز

تاثیر مثبت نمایشگاه جدید اصفهان بر بهبود معیشت مردم

نرخ رسمی یورو کاهش و پوند افزایش یافت

یارانه میلیاردی برای استخرهای لاکچری

فعالسازی واحدهای تولیدی راکد در اصفهان/ضعف کار گروهی در تولید

چانه های کمرنگ در اقتصاد

ارائه گواهی انجام کار به کارگر الزامی است؟

وضعیت دلار در دوره چهار رییس جمهوری اخیر

همتی توضیح داد/ دلایل افزایش قیمت دلار چیست؟

رهاسازی آب از سد رودشتین به سمت تالاب بین المللی گاوخونی

اقتصاد ایران چه زمانی تورم تک نرخی را تجربه می کند؟