پایگاه خبری تحلیلی پیام سپاهان

آخرين مطالب

اعمال محدودیت سفر به اصفهان امیدی برای کنترل شیوع کرونا سياسي

اعمال محدودیت سفر به اصفهان امیدی برای کنترل شیوع کرونا
  بزرگنمايي:

پیام سپاهان - اصفهان- اصفهان به لحاظ شیوع ویروس کرونا در وضعیت قرمز قرار دارد و به همین دلیل ستاد کرونا مصوبه محدودیت سفر به اصفهان را به همراه چهار کلانشهر دیگر کشور به اجرا گذاشت که به اعتقاد کارشناسان با اجرای کامل این راهبرد با اجرای دقیق پروتکل بهداشتی در واقع امیدی برای کنترل این بیماری در منطقه است.

بنا بر تحقیقات صورت گرفته درباره تاثیر سفرهای بین شهری بر افزایش میزان شیوع کرونا، خطر سفر از دو جنبه شامل ایجاد تجمع و ارتباط افراد با یکدیگر در پی سفر و دوم انتقال ویروس از شهرهای آلوده به مناطق دیگر تاثیرگذار است.
بر این اساس سفر کردن در این شرایط قرمز و اصرار بر آن، امری مخاطره آمیز برای سلامتی عموم مردم محسوب می‌شود.
مسافرت در فصل پاییز با توجه به تاکید و توصیه‌های موکد مسوولان وزارت بهداشت که احتمال همزمانی ویروس آنفلوآنزا و کووید 19 داده‌ می‌شود، می تواند به گسترش اپیدمی موجود منجر شود.
در شرایطی که استان اصفهان با بحران شیوع کرونا مواجه است و 20 شهرستان با وضعیت قرمز و چهار شهرستان با وضعیت نارنجی و هیچ شهرستانی با وضعیت سفید یا زرد قرار ندارد، سفرها تشدیدکننده این بیماری مسری است.
بر اساس برنامه ریزی های انجام شده 20 ایستگاه اعمال محدودیت در استان اصفهان از تردد خودروهای غیر بومی(غیر استانی) جلوگیری می کنند و بر اساس مصوبات ستاد کرونا ورود خودروهای غیر بومی به داخل این استان تا پایان تعطیلات با هدف جلوگیری از ازدحام و افزایش شیوع ویروس کرونا ممنوع است.
اعمال محدودیت ورود خودروها با پلاک غیر بومی به استان از طریق ایجاد ایستگاه‌های ایست بازرسی در پنچ پلیس راه استان شامل اصفهان - تهران (شاهین شهر)، اصفهان - نایین(سگزی)، اصفهان - شهرکرد(فولادشهر) اصفهان- الیگودرز(دامنه) و اصفهان -شیراز(مبارکه) انجام می شود.
علاوه بر این 15 ایستگاه اعمال محدودیت در کلانشهر اصفهان با محوریت شهرداری از تردد خودروهای غیر بومی(غیر استانی) جلوگیری می کنند.
اصرار بر سفر در شرایط کرونا، پیامدهای نامطلوبی به همراه دارد
مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان در این‌ باره به خبرنگار ایرنا گفت: شهروندان با اطلاع از وضعیت موجود که چندین ماه است مدام از طریق مختلف در جریان وخامت اوضاع قرار دارند نباید بر مسافرت رفتن اصرار بورزند.
منصور شیشه‌فروش با تاکید بر اینکه سفر در شرایط کنونی که شیوع بیماری شدت دارد و امکانات درمانی اشباع شده است اقدامی بسیار اشتباه و با پیامدهای نامطلوب بسیار همراه است.
وی یادآور شد: براساس وضعیت موجود و تصمیم‌گیری‌های کشوری، محدودیت‌هایی برای کلانشهر اصفهان به همراه چهار استان دیگر کشور تعیین شده که باید همگان خود را ملزم به اجرای آن بدانند.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان افزود: استان اصفهان تیم‌هایی متشکل از پلیس راه، راهداری، بسیج، نیروی انتظامی، شهرداری ها را تعیین کرده تا در پنج ورودی شهر اصفهان مانع از ورود خودروهای پلاک غیربومی به این کلانشهر شوند.
وی با بیان اینکه تمامی اولویت‌های سلامتی مردم در این مدت بر اصرار بر اجرای قوانین بهداشتی و رعایت محدودیت‌ها به لحاظ اهمیت و حفظ سلامتی شهروندان بنا گذاشته شد، گفت: در سطح شهر نیز پلیس راهور از تردد خودروهای پلاک غیربومی جلوگیری می‌کند.
شیشه‌فروش از شهروندان اصفهانی درخواست کرد که از انجام سفرهای غیرضروری خودداری کنند تا به کاهش ابتلا به بیماری منجر شود و از شهروندان دیگر استانها خواست تا در این چند روزه به دلیل محدودیت تردد و وخامت اوضاع به اصفهان سفر نکنند.
به گفته وی در ادامه راهبردهای مدیریت پیشگیری و کنترل بیماری کرونا، اقداماتی مهمی انجام شده که از جمله برقراری همچنان محدودیت پارکها و اعمال خاموشی‌ها در بوستانها و نظارت بیشتر بر اماکن پرتردد وجود دارد.
این مسوول افزود: در بانکها، شهرداری‌ها و ادارات مجدد میز سلامت دایر شد و رابطان بهداشتی که در ادارات آموزش دیدند موظف شدند که خدمت به ارباب رجوعی که پروتکل را رعایت نمی‌کند و ماسک نمی‌زنند ارائه نشود و همه کارمندان موظف به استفاده از ماسک و فاصله‌گذاری اجتماعی هستند و در غیر این صورت تخلف محسوب می‌شود.
وی اضافه کرد: در پمپ بنزین‌ها مجدد اعمال پروتکل‌های بهداشتی با نظارت لازم انجام می‌شود و باید متصدی‌ها خودشان نسبت به سوخت‌رسانی به خودروها اقدام کنند.
به گفته وی اصناف هم به صورت ویژه موظف شدند تیم‌های ارزیابی و بازرسی ایجاد کنند که نظارت لازم در تمامی صنوف استان شامل بازارها و مراکز تجاری داشته باشند.
شیشه‌فروش مجدد از شهروندان درخواست کرد که با توجه به وضعیت اشباع‌شده بیمارستان‌ها و مراکز درمانی و همچنین شرایط فصلی بیش از پیش به محدودیت‌های برقرار شده عمل کنند.
اعمال محدودیت‌ها تا زمان کاهش شیب تند ابتلا به کرونا در اصفهان ادامه دارد
سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا در اصفهان با اشاره به وضعیت اصفهان به لحاظ شیب تند ابتلا به کرونا و اشباع‌شدن تخت‌های بیمارستانی و فشار کاری کادر درمانی گفت: اعمال برخی محدودیت‌ها بنا به جلسات آینده ستاد تا زمان کاهش شدت شیوع این بیماری در استان ادامه دارد.
حجت‌الله غلامی در گفت و گو با ایرنا افزود: در کنار محدودیت‌هایی که از 2 هفته پیش در اصفهان اعمال شد، ممنوعیت تردد سفر به یا از این کلانشهر بود که از پنجشنبه اجرا شد و تا فردا یکشنبه ادامه دارد.
وی تمامی تصمیمات اخذ شده در ستاد کرونا را به لحاظ اهمیت و حفظ سلامت شهروندان دانست و گفت: بر این اساس از عمومی مردم اصفهان درخواست می‌شود که با رعایت تمامی محدودیت‌ها و دستورالعمل‌های عنوان شده از شدت ابتلای این بیماری در این کلانشهر بکاهند.
سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا افزود: در بازدیدهای صورت گرفته وضعیت پذیرش مردم در عمل به محدودیت‌ها مطلوب است و در مبادی ورودی استان واقع در پلیس‌راه‌ها، خودروهای غیربومی با احترام به کنارگذرها و مسیرهای جایگزین برای خروج از اصفهان هدایت می‌شوند.
وی یادآور شد:بر این اساس از ورود پلاک های غیر بومی به اصفهان و از خروج پلاک های بومی از این کلانشهر به بیرون جلوگیری می شود و همچنین اگر پلاک غیر بومی در سطح شهر اصفهان بود باید خیلی سریع شهر را ترک کند.
غلامی ادامه داد: رانندگان خودروهای غیربومی برای سفرهای کاری و ضروری با کارت شناسایی محل کار، گواهی محل کار و کارت ملی مجاز به ورود به شهر هستند.
وی با اشاره به تاثیر مسافرت در شیوع ویروس کرونا و نیز وضعیت قرمز اصفهان تاکید کرد که هموطنان از سفر به این کلانشهر خودداری کرده و انجام آن را به زمان دیگری موکول کنند.
سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا در اصفهان افزود: مراودات اجتماعی و ارتباط مردم با یکدیگر، مهمترین عامل شیوع ویروس کرونا به لحاظ علمی است و بر این اساس مکرر از هموطنان تقاضا شده که از مسافرت به جز در موارد اضطرار ی خودداری کنند.
تاکنون بیش از 513 هزار نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شدند و شمار جان‌باختگان کرونا به بیش از 29 هزار نفر رسید.
برچسب‌ها
ویروس کرونا اصفهان محدودیت های کرونا
پروندهٔ خبری
همراه با نیروی انتظامی؛ برای امنیت و سلامت کرونا در ایران؛ آخرین اخبار و گزارش‌ها


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

اعظم طالقانی, بانویی از نسل انقلاب

لزوم توجه به سلامت روانی و معنوی زنان در بحران کرونا

افتتاح جشنواره "دختران امروز_خانواده_گذر از کرونا"

داروخانه‌ها تنها مرجع عرضه ماسک‌های بهداشتی هستند؛ 1300 تومان قیمت مصوب

فوری/ خبر خوش رئیسی برای سهام داران بورس

دامنه نوسان این نماد عرضه اولیه شده ده درصدی شد؟

امضا تفاهم نامه همکاری ذوب آهن اصفهان و خمینی(ره) لنجان

◄ تسریع راه‌آهن سریع‌السیر تهران_قم_اصفهان

فعالیت 500 ورزشکار نابینا در اصفهان و محدودیت هایی که کرونا به همراه داشته است

472 نفر از زندانیان مالی اصفهان از بند رهایی یافتند

برخورد کامیونت و سواری 3 کشته و مجروح برجای گذاشت

نظر قرآن در مورد حجاب و عفاف چیست؟

صف طویل لوایح دولت در ایستگاه بهارستان/ درخواست معاون پارلمانی از مجلس برای بررسی لوایح

توقف در حاشیه تفرجگاه‌ها اکیداً ممنوع است/پلیس تمایلی به اعمال جریمه رانندگی ندارد

صندوق علمی راه ابریشم از 11 فعالیت محققان ایران و چین حمایت می‌کند

آزادی 472 زندانی استان اصفهان در 7 ماه ابتدایی سال جاری

60 قلاده سگ بدون صاحب در مهاباد زنده‌گیری شد

استخدام مدیر بازاریابی و فروش، مسئول دفتر در اصفهان

استخدام کارشناس مالیاتی و کارشناس برنامه ریزی و تولید در اصفهان

سهم شهرداری اصفهان از عوارض آلایندگی در ضعیف‌ترین حالت احصا می‌شود

استخدام سرپرست ترابری در اصفهان

طرح امنا برای 50 موقوفه در استان اجرا می‌شود

این بار مرد طلافروش دزد شد / در اصفهان فاش شد

بهره برداری از پروژه احداث تصفیه خانه استحصال پساب شهری فولاد مبارکه

افزایش قیمت کالاها در اردستان غیرمنطقی است

نصب تصاویر 160 شهید در بلوار شهید مصطفی خمینی(ره) نطنز

گرانی گریبانگیر بازار کالاهای اساسی/ روغن جامد نایاب شد

آمار کرونای اصفهان 7 آبان؛ 23 فوتی و 244 ابتلای جدید

مرحله کشوری مسابقه آزمون تفسیر عمومی قرآن کریم در اصفهان برگزار شد

فینالیست های تور ملی والیبال ساحلی بندرترکمن‌ مشخص شدند

خیز بهارستان برای اصلاح روند اجرای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان

امکانات پیام نور برای تحصیل غیر حضوری در شرایط کرونایی تقویت شد

خرید اعتباری از هایپراستار و فروشگاه‌های مرکز خرید بازار بزرگ ایران (ایران مال) در مرحله دوم طرح آینده‌داران"

ایده تازه برای هماهنگی مشارکت‌های مردمی علیه کرونا/ فعالیت قرارگاه حافظان سلامت در اصفهان آغاز شد

شاعر اصفهانی به اغما رفت

ویژه سهامداران ذوب آهن اصفهان/ «ذوب» پس از 9روز قرمز، سبزپوش شد

شاخص بورس از 1.1 میلیون واحد پایین‌تر نمی‌آید

5 شکارچی متخلف در مهاباد دستگیر شدند

باقری: مذاکره با سرمایه‌داران کلان و اعمال مقررات فنی راه چاره نجات بورس است

سهامداران فولاد مبارکه بخوانند (7 آبان)

محمدی: منتظر شروع لیگ هستیم ولی سلامت افراد مهم‌تر است/ در اوایل کار ناهماهنگی‌ها وجود دارد

اصفهانی ها تا 5 روز آینده از تردد غیرضروری بپرهیزند

واکنش چین به اتهام نسل کشی مسلمانان در سین کیانگ

حمایت صندوق علمی راه ابریشم از 11 فعالیت محققان ایران و چین

آمار کرونا کاشان 7 آبان ماه؛ 3 فوتی و 56 ابتلای جدید

بازسازی 213 واحد مسکونی استان لرستان توسط بسیج سازندگی اصفهان

نجات 81 نفر در 234 عملیات/ 10 هزار تماس با 125 در یک هفته

انتشار تازه‌ترین کتاب «محمدعلی موحد»

بخشی از کتاب/ رفتن به جایی را که با رفتن به آن نمی رسیم باید ترک کنیم

«دانایی؛ مانایی» شعار هفته کتاب شد