پایگاه خبری تحلیلی پیام سپاهان

آخرين مطالب

سیدصالحی: هوادارنماهای پرسپولیس به من فحش دادند/ سپاهان با امیدهایش همین نتایج را می‌گرفت ورزشي

سیدصالحی: هوادارنماهای پرسپولیس به من فحش دادند/ سپاهان با امیدهایش همین نتایج را می‌گرفت
  بزرگنمايي:

پیام سپاهان - بازیکن پیشین تیم فوتبال سپاهان می‌گوید حواشی ایجاد شده و حرف و حدیث هایی که درباره قهرمانی‌های پرسپولیس مطرح می‌شود، ابتدا از طرف بازیکنان و پیشکسوتان این تیم بیان شده است.

به گزارش ایسنا، سید مهدی سیدصالحی، چندین سال در بالاترین سطح فوتبال ایران در تیم هایی مثل استقلال، پرسپولیس و تراکتور بازی کرد اما بیشتر دوران فوتبال او در سپاهان گذشت و او هم خودش را فرزند این تیم می داند. با او درباره نتایج اخیر سپاهان، حواشی ایجاد شده در مورد قهرمانی های پرسپولیس و بازی با استقلال صحبت کردیم که در زیر می خوانید:
انگیزه استقلالی‌ها بیشتر بود
سپاهان تیم بزرگی است و مدیریت و سرمربی بزرگی هم دارد. به نظرم مدیریت و کادر فنی کارشان را انجام داده اند اما بعضی از بازیکنان در آن لحظاتی که باید به کسب نتیجه کمک می کردند، در حد خودشان ظاهر نشدند. مثلا بازی با پارس چنوبی بازی یک- یک شد و در بازی با سایپا موقعیت های زیادی را از دست دادند. در بازی با استقلال هم وقتی حریف 10 نفره شد انگار بازیکنان سپاهان خیالشان راحت شد اما انگیزه بازیکنان استقلال بیشتر از بازیکنان سپاهان بود.
در بازی با نساجی حق سپاهان برد بود اما تیم بدشانسی آورد و چهار بار توپ را به تیرک زد. نساجی به جز همان شوتی که تبدیل به گل شد موقعیت دیگری نداشت. البته گذشته را نمی توان عوض کرد و از الان به بعد بازیکنان سپاهان باید بدانند، در تیم بزرگی هستند و هواداران از آن ها انتظارات زیادی دارند. امیدوارم در جام حذفی و دو بازی لیگ مثمرثمر باشند. باید بدانند از الان به بعد بازی ها مخصوصا در جام حذفی حکم فینال را دارند. باید تمام تمرکزشان را روی این بازی ها بگذارند تا در پایان فصل دل هواداران را شاد کنند.
حضور قلعه نویی روی نیمکت تفاوت ایجاد می‌کند
بودن قلعه نویی روی نیمکت نسبت به بازی قبلی با استقلال تفاوت زیادی ایجاد می کند. وقتی سرمربی بالای سر تیم نیست شرایط فرق می کند و انگار تیم کامل نیست و بازیکنان حرف شنوی و فرمانبری را ندارند. برای یک تیم حضور سرمربی کنار زمین برای تبادل ایده ها نظرات خیلی تفاوت ایجاد می کند. تیم چه نتیجه بگیرد چه نگیرد همه در آن دخیل هستند اما در سپاهان مدیریت و کادر فنی کارشان را انجام داده اند. بازیکنان سپاهان هم بازیکنان کوچکی نیستند و باید تجربه شان نشان بدهند.
هوادارنماهای پرسپولیس به من فحش دادند
من درباره حرف و حدیث هایی که درباره قهرمانی های پرسپولیس مطرح می شود، یک مصاحبه زنده داشتم و به خاطر آن هوادارنماهای پرسپولیس به من فحش دادند اما من حرف حق را زدم. همه می دانند من به عنوان بازیکنی که در سپاهان بزرگ شدم افتخار می کنم که پرچم دار این تیم در سه تیم بزرگ دیگر ایران یعنی استقلال، پرسپولیس و تراکتور بودم. در این تیم ها همیشه به عنوان یک سپاهانی عیارم را نشان دادم. اگر هم حرفی زدم از حق بوده است. مثل بعضی از پیشکسوتان که دنبال فالوئر هستند قصدم جذب فالوئر نبوده است. من طرف حق بودم چون مکتب سپاهان حق است.
شائبه‌ها را پیشکسوتان پرسپولیس مطرح کردند
در دهه 80 سپاهان تیم اول ایران بود چون شاکله اش حفظ می شد و استخوان بندی تیم 10 سال دست نخورد. این اتفاق در دهه 90 برای پرسپولیس افتاد و تیم های دیگر مثل استقلال، سپاهان و تراکتور از بازیکن خالی شدند. تنها تیمی که توانست بازیکنان با تجربه و مفید را کنار هم جمع کند پرسپولیس بود و از لحاظ کیفیت کاملترین تیم ایران بود ولی خود پیشکسوتان پرسپولیس شائبه هایی را مطرح کردند و کسی از بیرون به این تیم حرفی نزد. من یک سال در پرسپولیس بازی کردم و 300 میلیون تومان پول به این تیم بخشیدم. به استقلال هم بخشیدم. هواداران پرسپولیس باید منطق را رعایت کنند، نه اینکه بی احترامی کنند یا مغرضانه حرف بزنند. کری برای هوادار است اما پیشکسوت باید منطقی حرف بزند.
رفتن گل‌محمدی از شهر خودرو حمایت از پرسپولیس نبود؟
پیشکسوتان پرسپولیس درباره اتفاقاتی که افتاده صحبت کردند. وقتی خودشان این حرف ها را مطرح کردند آیا این اجازه را نباید بدهند که دیگران درباره این شائبه ها صحبت کنند؟ در این فصل بازیکنان تیم هایی مثل استقلال، تراکتور و سپاهان آمادگی نداشتند و خودشان امتیازات را از دست دادند. بعد از شروع مجدد لیگ تنها تیمی که با جان و دل جنگید و امتیاز گرفت پرسپولیس بود ولی آمدن گل محمدی به پرسپولیس از شهر خودرو، تیمی که در کورس قهرمانی بود، نشان دهنده حمایت ها از این تیم نیست؟ وقتی آقای هدایتی می گوید او حسینی و امیری را به پرسپولیس آورده و در قبالش به فدراسیون کمک کرده است، برای هواداران شائبه ایجاد می شود. وقتی هیات مدیره و مدیرعامل پرسپولیس برکنار می شوند به سرعت افرادی جایگزین می شوند اما در استقلال اینگونه نیست. این حرف هایی که به وجود آمده از خود پرسپولیسی ها شروع شد."
انصاری فرد گفت نمی‌خواهند پرسپولیس قهرمان شود ولی شد
"آقای انصاری فرد چند ماه قبل در یک برنامه تلویزیونی گفت که بعضی ها نمی خواهند پرسپولیس قهرمان شود و لیگ مهندسی شده است. وقتی پرسپولیس به صدر جدول رسید نباید این انتظار را داشت که بقیه تیم ها همین حرف ها را بزنند؟ یعنی حالا که پرسپولیس قهرمان شده یعنی دست هایی پشت پرده بوده است؟ آدم باید منطقی حرف بزند. من دلم می سوزد که هواداران دنبال آدم هایی هستند که تعصب و منطق در وجودشان نیست و فقط دنبال جذب فالوئر هستند. من به هر تیمی رفتم به پیراهنش عرق داشتم و با جان و دل بازی کردم اما جواب منی که با منطق حرف زدم این نیست که یک سری تماشاگرنماهای بی ادب و بی شخصیت بخواهند اهانت کنند. چون منطق ندارند و در مکتبی رشد کرده اند که منطق در آن نبوده است. اگر منطقی هستند خودشان یک حساب و کتاب کنند."
بعضی ها مثل کبک سرشان را در برف فرو کرده اند
"مهدی طارمی در برنامه نود گفت که آن ها تقلب و قرارداد جعلی درست کردند و اگر فدراسیون کمک نمی کرد محروم می شدند و به لیگ پایین تر می رفتند. این حرف ها را طارمی در برنامه زنده آقای فردوسی پور زد. بروید جلوی پیشکسوتان و بازیکنانی را بگیرید که پشت سر تیم تان حرف زدند. پرسپولیس از لحاظ فنی پر مهره ترین تیم ایران بود اما حمایت ها را خودشان لو دادند چرا یک سری مثل کبک سرشان را در برف فرو کرده اند و خیال می کنند کسی آن ها را نمی بیند؟ مگر می شود در یک خانواده پدری درباره پسرش حرف بزند اما وقتی از بیرون درباره پسرش حرف بزنند، بگوید چرا حرف می زنید؟"
سپاهان با بازیکنان امیدش همین نتایج را می گرفت
"یادتان هست یک مسابقه بین پرسپولیس و سپاهان در فولادشهر برگزار و چشم یک سرباز کور شد؟ به خاطر یک بازی فوتبال جوانی چشم هایش را از دست داد. در بازی این فصل دو تیم، هواداران سپاهان جلوی هتل این تیم آمدند و بازیکنان به خاطر هواداران این تصمیم را گرفتند. سپاهان تیم کوچکی نیست که بخواهد به خاطر ترس و واهمه بازی نکند. قلعه نویی و بازیکنان برای اینکه فاجعه ای رخ ندهد این کار را کردند. اما به نظرم بعد از این بازی بازیکنان سپاهان در حد نام شان بازی نکردند. من اصلا قبول ندارم که باید تقصیرها را گردن مربی یا مدیریت بیندازیم. اگر قرار بود سپاهان بازیکن بزرگ نیاورد، از آکادمی اش استفاده می کرد و همین نتایج را می گرفت. سپاهان بازیکن بزرگ جذب کرده که تیمش نتیجه بگیرد. به نظر من سپاهان از بازیکنان امیدش هم استفاده می کرد همین نتایج را می گرفت. بازیکنانی مثل سید جلال حسینی در تیم شان بزرگی می کنند و تیم شان را نجات می دهند."
بازیکن دروازه خالی را گل نمی زند، مربی چه کاری کند؟
"پرسپولیس چند سال پیش که بعد از سه فصل نایب قهرمان شد من بهترین گلزن تیم شدم. افتخار می کنم که به هر تیمی که رفتم توانستم تاثیرگذار باشم. اما آدم باید منطقی حرف بزند. شکی در این نیست که عملکرد پرسپولیس در این چند سال قوی بوده اما شائبه ها را کسانی ایجاد کردند که از بدنه این تیم بودند. وقتی یک تیمی نتیجه نمی گیرد از مدیریت و کارمندان باشگاه گرفته تا بازیکن و مربی و تدارکات در آن نقش دارند. من دلیل نتایج اخیر سپاهان را بازیکنان این تیم می دانم. ضعف سپاهان بیشتر از سمت بازیکنان است. وقتی بازیکن دروازه خالی را گل نمی کند مدیریت و مربی چه کاری می تواند بکند؟ چه اتفاقی رخ می دهد که بازیکنان سپاهان برابر استقلال عطشی برای برد نداشتند. آدم از بازیکنان بزرگ انتظار دارد."
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

زیستگاه‌های سمنان، مامنی برای گونه‌های در معرض انقراض

بی دفاع شدن شهرها در مقابل آلاینده ها و پسماندها در صورت تصویب طرح عدم پرداخت درآمد عوارض آلایندگی به صندوق ملی محیط زیست

دو خط کتاب/ ما گستاخانه دروغ می‌گوییم

منوچهر آشتیانی درگذشت

تازه‌های نشر/ خاله سوسکه؛ قصه‌ای که هیچ‌وقت کهنه نمی‌شود

مولانا؛ شاعرِ روانشناس!

دو خط کتاب/ اول از سفر درونی شروع کن!

صوت/ «دوستت دارم»؛ عاشقانه‌ای پاییزی از احمدرضا احمدی

تازه‌های نشر/ دختران با این همه اضطراب در زندگی چه کنند؟!

دو خط کتاب/ ما این‌روزها دل‌مان رفیق می‌خواهد، نه دوست!

«پناهم باش»؛ شعری عاشقانه با صدای خوش خسرو شکیبایی

کتاب‌های آموزشی کرونا برای کودکان

نرگس آبیار: واژه ضدجنگ را چه کسی از خودش درآورد؟!

دو خط کتاب/ خانه می‌گوید ترکم مکن، راه می‌گوید در پی من بیا

چخوف ایران 81 ساله می‌شود

شاعرانه/ امروز که پاییز به من تاخته

کتاب‌هایی برای متفاوت دیدن!

دو خط کتاب/ چرا آدم‌ها انقدر سخت شاد می‌شوند؟

«ارغوان شاخه همخون جدا مانده‌ی من» با صدای هوشنگ ابتهاج

تازه‌های نشر/ دختری که صورتش را جا گذاشت!

پایتختی کتاب با شیراز تا 1400!

بخشی از کتاب/ فقط یک بار حس کردم یک نفر درکم کرد

داستان شب/ دمشق؛ شهر عشق- قسمت هجدهم

شاعرانه/ به عشق و دردسرش مبتلا شدی

اگر همیشه دوست داشته‌اید مولانا را بشناسید این کتاب‌ها برای شماست

گوگل برای بازگشت کارمندانش فراخوان داد

قیمت انواع موبایل کمتر از 1 میلیون تومان در بازار

بازی‌های جدید Xbox Game Pass مشخص شدند

موبایل‌های 5G چه قیمتی دارند؟

اختلال شبانه اپل

گوشی تاشوی موتورولا از راه می‌رسد

احتمال حذف هدفون از جعبه آیفون 12 قوت گرفت

تاریخ رونمایی از دوربین‌های جدید نیکون رسما اعلام شد

بازی The Hong Kong Massacre بر روی نینتندو سوییچ منتشر خواهد شد

ژاپن صاحب سرویس تاکسی هوایی می‌شود

هیچ سامانه خدمات ارزش‌افزوده‌ای مختل نشده است

مقابله تیک تاک با اخبار جعلی انتخابات آمریکا

قیمت گوشی عجیب LG مشخص شد

تاریخ انتشار بازی Torchlight 3 مشخص شد

قابلیت جدیدی به اپلیکیشن Messages گوگل اضافه خواهد شد

آغاز کمپین تبلیغاتی اسنپ جوابه/اسنپ از جایزه بزرگ 100میلیون تومانی خبر می‌دهد

مصائب کاربران ایرانی اندروید بیشتر خواهد شد

اتحادیه اروپا بر خرید گوگل مهر تایید خواهد زد

چوب آمریکا لای چرخ همکاری اروپا و هواوی

تاریخ انتشار نسخه‌ نینتندو سوییچ بازی Oddworld: New ‘n’ Tasty مشخص شد

آسیب انبارهای رباتیک آمازون به کارگران

تکیه مجدد ماریو بر صدر جدول فروش هفتگی بازی‌های بریتانیا

نسخه‌ غربی بازی Dragon Quest Tact به‌ زودی عرضه می‌شود

انحصار گوگل در اروپا شکسته شد

تجهیز گوگل مپس به یک حالت جدید