پایگاه خبری تحلیلی پیام سپاهان

آخرين مطالب

10 تصمیم سختی که در بازی‌ها گرفتیم علمي

10 تصمیم سختی که در بازی‌ها گرفتیم
  بزرگنمايي:

پیام سپاهان - ویجیاتو / خیلی اوقات پیش آمده که بازی‌های ویدیویی، سرنوشت بسیاری از اتفاقات مهم داستانشان را به دست ما سپردند. برخی از این انتخاب ها به شدت ساده بودند و تاثیر چندانی هم روی دنیای بازی نمی‌گذاشتند. اما در سوی دیگر، انتخاب‌هایی هم وجود داشتند که تصمیم‌گیری برایشان واقعا مشکل بود. انتخاب‌های سختی که در این مقاله از بهترین‌ها و دردناک‌ترین‌هایشان گفتیم. با ما همراه باشید.
10) اج واتر یا آزمایشگاه بوتانیکال – The Outer Worlds
یکی از سخت‌ترین انتخاب‌های The Outer Worlds، در همان ساعات ابتدایی بازی سر و کله‌اش پیدا می‌شود. شما برای راه‌اندازی سفینه خود به یک منبع انرژی احتیاج دارید. منبع انرژی مهمی که برای به دست آوردنش باید به بقای یکی از مناطق مسکونی اج واتر یا آزمایشگاه بوتانیکال خاتمه دهید. آزمایشگاه بوتانیکال منطقه سرسبزی است که مردمش برای تولید غذا، جنازه‌ها را می‌دزدند و از آن‌ها به عنوان کود استفاده می‌کنند. در سوی دیگر شهر صنعتی اج واتر را داریم که توسط یک شرکت بزرگ اداره می‌شود و مردمش به خاطر بیماری و فقر اوضاع چندان جالبی ندارند. با این حال، وقتی که وارد هر دو منطقه می‌شوید و قصه مردمش را می‌شنوید،‌ می‌فهمید که انتخاب بین آن‌ها سخت‌تر از چیزی است که فکرش را می‌کردید. چراکه تصمیم شما عملا باعث می‌شود زندگی چندین خانواده از بین برود و دنیای بازی به شکل قابل توجهی تغییر کند.
9) بتمن یا آلفرد – Batman Telltale Series
بازی‌های تل‌تیل معروفند به انتخاب‌های سختی که جلوی گیمر می‌گذارند. نمونه یکی از این تصمیمات، به آخرین لحظات فصل دوم بتمن این استودیو برمی‌گردد. جایی که شما باید بین بتمن بودن و آلفردی که قصد ترکتان را دارد انتخاب کنید. آلفرد بر این باور است که حضور یک ویجلنتی در گاتم اوضاع را خراب‌تر از گذشته کرده و از بروس می‌خواهد که دست از تفریحات خطرناکش بکشد. در اینجا دو انتخاب دارید: لباس شوالیه تاریکی را ببوسید و بگذارید کنار یا با دوست قدیمی خود خداحافظی کنید و دیگر او را نبینید.
8) ینفر یا تریس – The Witcher 3
بخش عاطفی سری بازی‌های ویچر همیشه عمیق و منحصر به فرد بوده. با این حال، قسمت سوم این مجموعه گرالت را در یک مثلث عشقی پیچیده قرار می‌داد و او را مجبور می‌کرد که بین ینفر و تریس یکی را انتخاب کند. حقیقتا این انتخاب سختی بود. چراکه تریس در قسمت دوم ثابت کرده بود که یک یار همیشگی است و در هر شرایطی می‌توان رویش حساب کرد. اما در سوی دیگر پای عشقی دیرینه در میان بود. عشقی که گرالت هر چقدر هم تلاش می‌کرد، نمی‌توانست طعم شیرینش را از ذهنش بیرون کند. با این حال، یک انتخاب سومی هم وجود داشت. انتخابی که به شما اجازه می‌داد هر دوی آن‌ها را انتخاب کنید و بعد از رو شدن دستتان تا ابد تنها بمانید.
7) مرگ یا زندگی مواد فروش – Heavy Rain
در بازی به شدت احساسی Heavy Rain، کاراکتری وجود دارد به اسم برد سیلور. یک مواد فروش که بازی مجبورتان می‌کند به منظور نجات جان فرزندتان، برای زندگی او تصمیم بگیرید. با این حال، شاید در یک بازی ویدیویی کشتن یک مواد فروش کار چندان سختی نباشد اما برد سیلور وقتی که سلاح را جلوی چشمانش می‌بیند، از ایتن می‌خواهد که به خاطر فرزندان کوچکش او را ببخشد. از اینجا به بعد انتخاب با شماست. یا برد را می‌کشید و سرنخی برای پیدا کردن فرزندتان پیدا می‌کنید، یا او را به خاطر بچه‌هایش می‌بخشید و بعد از کلی خطر کردن دست از پا درازتر برمی‌گردید.
6) کیدن یا اشلی – Mass Effect
در جریان اتفاقات قسمت اول Mass Effect، از بمب اتمی با خبر می‌شوید که چیزی به زمان انفجارش باقی نمانده. در اینجا بازی دو انتخاب پیش رویتان می‌گذارد و از شما می‌خواهد بین نجات دادن کیدن آلنکو و اشلی ویلیامز یکی را انتخاب کنید. با انتخاب اشلی، پایان‌بندی جذاب‌تر و تکامل بهتر شخصیت‌پردازی کاراکترها را شاهد خواهید بود. اما با نجات کیدن، وضعیت بخش تکنولوژی تیم‌تان در ادامه مسیر بهتر می‌شود و پیشرفت سریع‌تری را تجربه می‌کنید.
5) والت 34 – Fallout New Vegas
تصمیم گیری برای سرنوشت والت 34، یکی از سخت‌ترین تصمیماتی است که می‌توانید در کل سری فالوت بگیرید. از والت 34 تشعشعات رادیواکتیو نشت می‌کند و این قضیه باعث از بین رفتن محصولات زراعی و گشنگی کشیدن انسان‌های بازمانده منطقه شده. هدف شما هم در ابتدا این است که جلوی این نشتی را بگیرید و به بازمانده‌ها امیدی برای زندگی بدهید. با این حال، وقتی که به والت 34 می‌رسید، متوجه می‌شوید که هنوز هم در آن انسان‌های زیادی ساکن هستند و جلوگیری از نشتی باعث مرگ تک‌تکشان می‌شود. در این نقطه باید تصمیم می‌گرفتید که کدام طرف را نجات دهید. آدم‌هایی که در والت 34 زندگی می‌کردند یا افرادی که داشتند از گرسنگی می‌مردند.
4) عشق، از خود گذشتگی یا ثروت- Fable 2
Fable 2 با انتخاب سختی به پایان می‌رسید. سه آرزو در مقابلتان قرار می‌گرفت که هر کدام را انتخاب می‌کردید، در عرض چشم‌ بر هم زدنی به وقوع می‌پیوست. با انتخاب از خود گذشتگی، هزاران نفری که در طول وقایع بازی مرده بودند، به زندگی برمی‌گشتند اما شما دیگر قادر به دیدن خانواده خود نبودید. با انتخاب عشق، قضیه کاملا بر عکس می‌شد و شما می‌توانستید در ازای مرگ همان هزاران نفر، زندگی دوباره را به سگ و خانواده خود برگردانید. با این حال، می‌توانستید هیچ یک از این گزینه‌ها را انتخاب نکنید و با بی‌تفاوتی کامل یک میلیون سکه طلا به دست آورید. انتخاب سوم را که فاکتور بگیریم، دو انتخاب اول شما را در مرز بین خودخواهی و از خودگذشتگی قرار می‌دهند و کاری می‌کنند که تماشای پایان بازی برایتان در هر صورت سخت باشد.
3) کلونل لمبرت – Splinter Cell: Double Agent
در Splinter Cell: Double Agent سکانسی وجود داشت که کلونل لمبرت را در اسارت نیروهای مخالف می‌دیدید و آن‌ها از شما می‌خواستند که به سرش شلیک کنید. کلونل لمبرت در اصل یکی از قدیمی‌ترین دوستان سم فیشر و جزو معدود افرادی است که از هویت مخفی او در جریان اتفاقات دابل ایجنت اطلاع دارد. در اینجا بازی به شما دو انتخاب می‌دهد. یا مجبور می‌شوید برای حفظ هویت مخفی خود و پیشروی در ماموریت به لمبرت شلیک کنید، یا سلاح‌تان را به سمت نیروهای مخالف می‌گیرد و با کشتنشان خودتان را لو می‌دهید. انتخاب سختی که در هر دو صورت عاقبت خوبی برای سم ندارد.
2) راهپیمایی آزادی – Detroit: Become Human
در Detroit: Become Human سکانسی وجود دارد که اندرویدها به رهبری مارکوس دست به تظاهرات زده‌اند. البته قرار نیست که این تظاهرات مسالمت آمیز باشد. چراکه نیروهای امنیتی از راه می‌رسند و دستور به متفرق شدن می‌دهند. در این جا شما می‌توانید تظاهرات را به شورش تبدیل کنید و اندرویدها را با دست خالی در مقابل نیروهای مسلح قرار دهید. یا اینکه عقب می‌کشید و متفرق می‌شوید. با این حال، در هر دو صورت نیروهای امنیتی به سمت‌تان شلیک می‌کنند و بسیاری از اندرویدها را می‌کشند. تنها تفاوت این است که در انتخاب اول می‌توانید توجه عمومی را به دست‌آورید و صدایتان را به گوش جامعه بشری برسانید، اما در حالت دوم مجبورید مرگ بی‌دلیل دوستانتان را به چشم ببینید.
1) پایان لی – The Walking Dead
پایان فصل اول The Walking Dead از سری بازی‌های تل‌تیل، یکی از غم‌انگیزترین فصل‌های اختتامیه‌ای است که می‌توانید در مدیوم ویدیو گیم تجربه کنید. جایی که لی توسط زامبی‌ها آلوده شده و پس از مشقت‌های بسیار برای پیدا کردن کلمنتاین، در حال تبدیل شدن به یک مرده متحرک است. در این نقطه بازی دو انتخاب پیش رویتان می‌گذارد. یا به سر لی شلیک می‌کنید و او را فلاکتی که در آن گرفتار شده نجات می‌دهید، یا نمی‌توانید ماشه را بکشید و این کاراکتر دوست داشتنی را رها می‌کنید تا تبدیل به زامبی شود. درست است که در هر صورت شاهد مرگ لی بودیم، اما قبول کنید در هر صورت اشک از چشمانمان سرازیر بود و نمی‌دانستیم که چه سرنوشتی برای او رقم بزنیم.
خب این هم از سخت‌ترین انتخاب‌هایی که در بازی‌های ویدیویی گرفتیم. البته دوست داریم نظر شما را هم در مورد لیست و انتخاب‌های سختی که خودتان تجربه کردید هم بدانیم.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

معجزه زندگی در دل قصه‌های پریان

یک ﺑﯿﺖ ، ﺳﻪ ﻧﮕﺎﻩ و ﺳﻪ ﺑﺮﺩﺍﺷﺖ!

روایتگر هشت سال دفاع مقدس به بیماری کرونا مبتلا شد

آمبولانس‌های رباتیک معرفی شدند

محکومیت یک بدافزارنویس به علت خسارت 568 میلیون دلاری

خرید کالا با ارز دیجیتال در روسیه ممنوع شد

بازخوانی حیات سیاسی تقی زاده در سالروز صدور فرمان مشروطیت

نبرد هویتی اصلاح‌طلبان

رصد بورس از قله 2 میلیون

تمام پلاک‌های دماوند ملی می‌شود

توفیق پایداری در مجلس

«فسلیر» زنگ خطری برای تازه واردان به بورس

دختر بازیگر که در مقابل ویروس کرونا مقاوم است! + عکس

احتمال تشکیل سازمان متروی حومه ای تهران

شمار داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد در اصفهان 6.6 درصد افزایش یافت

135 بیمار جدید مبتلا به کرونا در اصفهان شناسایی شد

9 هزار تن طالبی امسال از مزارع شهرضا برداشت می‌شود

شاعرانه/ اگرچه در خفقانم ولی هوا خوب است!

کتاب جنجالی «جان بولتون» به ایران می‌آید

«کتاب بخوانیم، ایمن بمانیم»؛ شعار تابستانه کتاب 99

بخشی از کتاب/ براى تغییر دادن خودمان هیچ گاه دیر نیست

سلطه کروم بر بازار مرورگرها

گوشی اقتصادی LG با مدیاتک لو رفت

نخستین ویدیو تبلیغاتی گلکسی واچ 3 فاش شد

ویدئویی جذاب از اولین آیفون کشویی

پلیس چین بیش از صد نفر را در رابطه با پلاس توکن دستگیر کرد

احتمال ساخت بازی Bloodborne برای پلتفرم کامپیوتر

قیمت روز گوشی‌های سامسونگ در بازار

سری گلکسی نوت 20 را پیش از رونمایی رسمی ببینید

فروش Resident Evil 3 Remake به 2٫7 میلیون نسخه رسید

روزی 30 هزار تومان دستمزدِ «شاگرد نانوایی» با مدرک فوق لیسانس کشاورزی!

پرداخت بیش از 130 میلیارد ریال تسهیلات حمایتی به کسب وکارهای آسیب دیده در همدان

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه آذربایجان شرقی: اهداف و منویات جهش تولید با هم افزایی فعالان اقتصادی محقق می شود

قتل وحشتناک مادر و کودک یکساله در بهارستان

رؤیای رنگی تهران

تازه‌ ترین آمار از مبتلایان و فوتی‌ های کرونا در ایران 13 مرداد 99

اختلاف‌ نظر وزیر بهداشت با وزیر علوم درباره کنکور

اجازه نمی‌دهیم ذوب آهن سقوط کند/ بازی سختی با پرسپولیس داریم

احمد جمشیدی سرپرست باشگاه ورزشی ذوب آهن شد

مدیرعامل ذوب آهن تغییر کرد

ماجرای خانه هنرمندان اصفهان و بقیه حواشی

پاسخ به نیازهای کشور راهبرد جهاد دانشگاهی صنعتی اصفهان است

دو خط کتاب/ نادان ماندن خطایی است نابخشودنی

کتابی دیگر از نویسنده «هنر شفاف ‌اندیشیدن»/ چرا اخبار نخوانیم؟

بازشدن درهای خانه‌‌ی «چارلز دیکنز» و خواهران «برونته» به روی مردم

ابتکار سنگاپور برای مقابله با کرونا

گجتی که هرگز به دست کاربران نرسید

شیائومی 10 سالگی‌اش را متفاوت برگزار خواهد کرد

شایعات و اخبار جدید درباره کنترلر پلی‌استیشن 5

حذف هزاران بازی چینی غیرقانونی از فروشگاه اپل