پایگاه خبری تحلیلی پیام سپاهان

آخرين مطالب

رئیس فدراسیون انجمن‌های ورزشی:

نمی‌توانیم کمک‌های نقدی فدراسیون‌های جهانی را دریافت کنیم ورزشي

نمی‌توانیم کمک‌های نقدی فدراسیون‌های جهانی را دریافت کنیم
  بزرگنمايي:

پیام سپاهان - ایسنا/اصفهان رئیس فدراسیون انجمن‌های ورزشی با رد موضوع واریز بودجه از سوی برخی فدراسیون‌های جهانی به این فدراسیون گفت: با توجه به تحریم‌هایی که وجود داشت و شرایط بانک‌ها نمی‌توانیم کمک‌های نقدی فدراسیون‌های جهانی را دریافت کنیم.

محمد علیپور با بیان اینکه در حال حاضر 17 انجمن 47 رشته ورزشی و حدود 80 تیم ملی در بخش‌های بانوان و آقایان در این فدراسیون فعال هستند، اظهار کرد: بزرگ‌ترین هدفمان این است که به کاروان‌های تیم‌های ملی ایران که در رویدادهای مختلف هر چندسال یکبار شرکت می‌کنند، کمک کنیم و بتوانیم سهم کوچکی در کسب مدال داشته باشیم. این اتفاق در چند رشته اتفاق افتاده است و صاحب مدال شدند. در سال جاری نزدیک به 14 اعزام داشتیم، حدود 170 برنامه ورزشی اجرایی شده که کار سختی است. پنج رشته المپیکی و 10 رشته در بازی‌های آسیایی نیز داریم و مابقی رشته‌ها در مسابقات رسمی مثل بیچ گیم، ایندور گیم و مسابقات رزمی دنیا فعال هستند.
وی در پاسخ به سوال خبرنگار ایسنا در خصوص کمک فدراسیون‌های جهانی، گفت: باید بگویم همه چیز شفاف است. بودجه به صورت نقدی تاکنون امکانش نبوده است، با توجه به شرایط بانکی که داریم، امکان جابه‌جایی از هیچ فدراسیون جهانی نداشتیم البته به ایران کمک هایی کردند، به‌عنوان‌مثال مربی رایگان یک ساله به کریکت دادند، یا در بیس بال و سافتبال همین گونه مربی آمده و همین‌طور ورزشکاران ما را در آکادمی‌های خود راه دادند بدون این‌که ما هزینه‌ای پرداخت کنیم و میهمان فدراسیون جهانی بودند. از تیم‌های ملی ما دعوت می‌کنند و هزینه بلیت و اقامت را می‌دهند.
علیپور تاکید کرد: در مورد تدارکات و ساخت‌وساز خوب پیش نرفتیم، زمین‌هایی برای کریکت، بیس بال و سافتبال در نظر گرفته شده است و قول ساخت داده بودند که بازهم با توجه به شرایط تحریمی که ازلحاظ بانکی داریم نشده است و ادعا دارند که اگر این مساله نبود، می‌توانستند کمک‌های زیادی کنند و ساخته شود. بنابراین بیشتر سعی می‌کنیم ابزار و امکانات بگیریم و مربیان خوب بیاوریم.
اصفهان برای ما یک قطب است
وی با بیان اینکه ورزشکاران هیئت انجمن‌های ورزشی در اعزام‌های مختلف کسب مدال کرده‌اند، اظهار کرد: رشته‌های جدیدی در هیئت انجمن‌های ورزشی داریم که قدمت برخی آن‌ها دو سال و حتی رشته‌هایی با قدمت 15 ساله در این فدراسیون داریم. باید به رشته‌های جدید تکیه کنیم، زیرا آینده‌ساز ورزش کشور در این رشته‌های جدید است که برای بتوانند برای ورزش کشور مدال‌آوری کنند.
به گزارش ایسنا، رئیس فدراسیون انجمن‌های ورزشی تصریح کرد: استان اصفهان یکی از استان‌هایی است که در مورد آن نظر مثبت داریم و در سطوح مختلف ملی به تیم‌های ملی بسیار کمک و برنامه‌های خوبی را اجرا می‌کنند. به‌عنوان یک کارشناس می‌گویم که در ورزش ایران، اصفهان واقعاً به‌عنوان یک‌قطب اصلی به همه رشته‌های ورزشی در سطح کشور کمک می‌کند و ورزشکاران مستعدی دارد.
بودجه های ورزشی دیده می شوند
وی با شاره به بودجه اختصاصی به فدراسیون گفت: با ادغام بسیاری از رشته‌ها در این فدراسیون شاید میلیاردها تومان ازنظر مالی به ورزش و بودجه کشور کمک شده است و صرفه‌جویی داشته‌ایم. اما وزارت ورزش باید بودجه بیشتری به این فدراسیون اختصاص دهد. در سیستم تبلیغاتی کشور ضعف وجود دارد البته در تمام دنیا همین طور است. عموماً فوتبال را می‌بینند و یا به‌تازگی رشته‌هایی مثل والیبال و بسکتبال. فکر می‌کنم در ایران شاید 7 یا 8 رشته هستند که دیده می‌شوند؛ اما 51 رشته داریم، اگر در خیابان راه بروید فکر نمی‌کنم فردی بتواند 10 فدراسیون راه نام ببرد، چون نمی‌شناسند و نمی‌بینند.
علیپور افزود: این‌ موارد برای آینده باید حل شوند و نیاز به تبلیغات دارند. مخصوصاً رشته‌های جدید باید دیده شوند. ورزش پتانسیلی دارد که هرچقدر بودجه به آن اختصاص پیدا کند در جای مناسب هزینه می‌شود، هرچقدر هزینه کنیم چند برابر برمی‌گردد و خود را نشان می‌دهد. شاید در بخش‌های دیگر هم بودجه‌های زیادی هزینه شود، که دیده نشود؛ اما در ورزش دیده می‌شود. با افتخارات ورزشی غرور به ما برمی‌گردد و مردم خوشحال می‌شوند.
بسیاری از رشته های ورزشی ناشناخته هستند
وی تاکید کرد: بودجه از مشکلاتی است که همیشه بوده است و ورزش با آن دست‌وپنجه نرم می‌کند و به دنبال این هستیم که مردم بیشتر رشته‌های جدید را بشناسند، حتی اسپانسرها هم رشته‌ها را نمی‌شناسند. ممکن است حتی در فروشگاه های ورزشی فروشندگان بسیاری از رشته‌ها را نشناسند.
وی خاطرنشان کرد: البته در حال بهتر شدن هستیم و این موضوع را می‌بینیم. ما هرچقدر جلو می‌رویم با همه این مشکلات مردم بیشتر علاقمند می‌شوند. در سال حداقل 20 درصد جمعیت ما بیشتر می‌شود. این نقطه قوت است، افزایش جمعیت تحت پوشش و نگهداری آن کار آسانی نیست. وزارت ورزش، کمیته المپیک، همهٔ بخش‌های فدراسیون‌ها، ادارات کل استان‌ها همه و همه در راه اعتلای اهداف فدراسیون انجمن‌های ورزشی به ما کمک می‌کنند، دید ادارات کل استان‌ها به هیئت‌های استانی انجمن‌های ورزشی بسیار بهتر از قبل شده و در آینده می‌تواند مثمر ثمر باشد.
رئیس فدراسیون انجمن‌های ورزشی اظهار کرد: ببینید وزارت آموزش‌وپرورش رشته‌هایی را قبول می‌کند که در المپیادهای رسمی خود می‌تواند، شرکت‌کننده داشته باشد. در فدراسیون 5 تا 7 رشته این شرایط را دارند و انجمن دایر کردیم و در سنین پایین در حال کار کردن هستیم. کار اصولی این است باید سرمایه‌گذاری در رده‌های نوجوانان و جوانان باشد تا بتوانیم تیم‌های ملی خوبی داشته باشیم.
باید کرسی های جهانی بیشتری بگیریم
وی در ارتباط با کسب کرسی‌های آسیایی و جهانی گفت: در این زمینه در فدراسیون خیلی خوب کار شده است و توانستیم 34 یا 35 عنوان بین‌المللی در فدراسیون‌های آسیایی و جهانی کسب کنیم. باید این عناوین را داشته باشیم، چراکه به درد ما می‌خورد و کمک می‌کند و چون این اعتقاد را داشتم از همان ابتدای راه‌اندازی فدراسیون با انجمن‌های زیرمجموعه این لابی را داشتیم که به دنبال گرفتن کرسی و پست‌های آسیایی و جهانی بروند البته هنوز هم فعال هستیم و سعی می‌کنیم که پست‌های بیشتری بگیریم
علیپور با اشاره به جامعه آماری ورزشکاران این رشته ادامه داد: آمارهای مختلفی داریم، دارت ادعا دارد که جامعه بیشتر از 10 میلیون نفری و فوتبال دستی نزدیک به 2 یا 3 میلیون نفر دارند. بسیاری از رشته‌های ما بسیار پرجمعیت هستند، رشته‌های آبی جمعیت زیادی دارند. اما سازماندهی ورزشکارانی که فقط در مسابقات رسمی حضور داشتند، نزدیک به بیست هزار نفر است.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

خلعت 3 امتیازی خلعتبری به منصوریان

تداوم صدرنشینی شاگردان صادقی با بردی آسان

ترکیب تیم‌های ذوب آهن و نساجی اعلام شد

پیروزی یک نیمه ای ذوب آهن با کمک اسماعیلی

مورد عجیب قلعه‌نویی در نشست خبری

کارشناس داوری شهرخودرو و سپاهان/ هندبال زردپوشان در مشهد

گل‌محمدی: اشتباه نبود؛ یک انتخاب برای نگرفتن پنالتی بود/ داور باید بازخواست شود

شهر خوردو یک- سپاهان یک؛ فرصت صدرنشینی از دست رفت

اجازه خروج از ایران به مربی استقلال داده نشد

توصیه‌های مهم غذایی برای ورزشکاران

میزبانی سپاهانی در اصفهان، مهمانی ذوبی‌ها در ساحل خلیج‌فارس

قلعه‌نویی: به خاطر یک مصاحبه گزینه تیم‌ملی نیستم/ تساوی عراق با بحرین هدیه خدا بود

دربی تبریز بدون دنیزلی/ استقلال در شوک تصمیم استراماچونی

واکنش رییس هیئت مدیره استقلال به فسخ قرارداد استراماچونی

خشم هواداران استقلال از جدایی آندره آ استراماچونی

شوک به استقلال: استراماچونی استقلال را ترک کرد

منصوریان: در ارائه بازی چشم‌نوار موفقیم اما در حفظ نتیجه بی‌دقت

جایزه دلاری انگیزه بازیکنان را افزایش می دهد

رقابت رده‌های 11 و 13 سال اسکواش بسیار حساس بود

قلعه‌نویی: به خاطر یک مصاحبه گزینه تیم‌ملی نیستم/ باختن به عراق و بحرین هدیه خدا بود!

معافیت مالیاتی بودجه ساخت و تجهیز اماکن ورزشی

قلعه‌نویی: عدالت درباره سپاهان اتفاق نیفتاده است/ باخت تیم‌ملی به عراق و بحرین هدیه خدا بود!

در ورزش با دست‌خالی نمی‌توان فعالیتی انجام داد

گل‌محمدی: لغو بازی با تراکتور ضربه بزرگی به ما زد

حضور بازیکنان خارجی به مسابقات اعتبار بیشتر می دهد

ماجرای درگیری نعمتی و عالیشاه در تمرین پرسپولیس چه بود؟

سطح مسابقات جونیور پایین آمده است

بازی دوستانه پرسپولیس با لیورپول در قطر!

دلیل عصبانیت غیرمنتظره استراماچونی !

حضور بازیکنان خارجی باعث افزایش سطح مسابقات می‌شود

رشته پَدِل، ورزش‌های راکتی را تحت‌الشعاع قرار خواهد داد

رشته پَدِل، ورزش‌های راکتی را تحت شعاع قرار خواهد داد

قضاوت بنیادی‌فر برای استقلال و خورشیدی برای پرسپولیس

رد درخواست بخشش محرومیت خطیبی در کمیته استیناف

لیگ امسال هندبال، فرصتی برای رقابت جوانان است

حمایت از ورزشکاران در طرح‌های استعدادیابی ضروری است

کالدرون کاری را انجام داد که برانکو هم انجام نداده بود!

عالیشاه و نعمتی همچنان اجازه تمرین کردن ندارند

مهم‌ترین رویدادهای ورزشی اصفهان در هفته‌ای که گذشت

درمان مصدومیت دیاباته در دمای منفی 100 درجه!!

اعتراض به داوری در روزی که دختران سپاهان 5 گل زدند

مشکوک شدن AFC به مدارک: حذف استقلال از لیگ قهرمانان آسیا!!

مطهری: در جایگاهی نیستم که درباره کادر فنی صحبت کنم

حمایت حدادی‌فر از منصوریان: او کمترین تقصیر را دارد

کالدرون: بازی نکردن نعمتی و عالیشاه با نظر من بود/ مدیون بیرانوند هستم

منصوریان: پنالتی ما دیده نشد/ حیف شد که سیدجلال در جام ملت‌ها نبود

کارشناسی داوری پرسپولیس و ذوب‌آهن

ترابی: می‌دانستیم از کجا به ذوب‌آهن ضربه بزنیم/ گلم شبیه به گل علیپور بود

قلعه‌نویی: بیشترین ضربه را ما از داوری‌ها خورده‌ایم/ از جیب خودم و دوستانم برای نساجی خرج کردم

ترکیب پرسپولیس‌ و ذوب‌آهن مشخص شد