پایگاه خبری تحلیلی پیام سپاهان

آخرين مطالب

رئیس فدراسیون انجمن‌های ورزشی:

نمی‌توانیم کمک‌های نقدی فدراسیون‌های جهانی را دریافت کنیم ورزشي

  بزرگنمايي:

پیام سپاهان - ایسنا/اصفهان رئیس فدراسیون انجمن‌های ورزشی با رد موضوع واریز بودجه از سوی برخی فدراسیون‌های جهانی به این فدراسیون گفت: با توجه به تحریم‌هایی که وجود داشت و شرایط بانک‌ها نمی‌توانیم کمک‌های نقدی فدراسیون‌های جهانی را دریافت کنیم.

محمد علیپور با بیان اینکه در حال حاضر 17 انجمن 47 رشته ورزشی و حدود 80 تیم ملی در بخش‌های بانوان و آقایان در این فدراسیون فعال هستند، اظهار کرد: بزرگ‌ترین هدفمان این است که به کاروان‌های تیم‌های ملی ایران که در رویدادهای مختلف هر چندسال یکبار شرکت می‌کنند، کمک کنیم و بتوانیم سهم کوچکی در کسب مدال داشته باشیم. این اتفاق در چند رشته اتفاق افتاده است و صاحب مدال شدند. در سال جاری نزدیک به 14 اعزام داشتیم، حدود 170 برنامه ورزشی اجرایی شده که کار سختی است. پنج رشته المپیکی و 10 رشته در بازی‌های آسیایی نیز داریم و مابقی رشته‌ها در مسابقات رسمی مثل بیچ گیم، ایندور گیم و مسابقات رزمی دنیا فعال هستند.
وی در پاسخ به سوال خبرنگار ایسنا در خصوص کمک فدراسیون‌های جهانی، گفت: باید بگویم همه چیز شفاف است. بودجه به صورت نقدی تاکنون امکانش نبوده است، با توجه به شرایط بانکی که داریم، امکان جابه‌جایی از هیچ فدراسیون جهانی نداشتیم البته به ایران کمک هایی کردند، به‌عنوان‌مثال مربی رایگان یک ساله به کریکت دادند، یا در بیس بال و سافتبال همین گونه مربی آمده و همین‌طور ورزشکاران ما را در آکادمی‌های خود راه دادند بدون این‌که ما هزینه‌ای پرداخت کنیم و میهمان فدراسیون جهانی بودند. از تیم‌های ملی ما دعوت می‌کنند و هزینه بلیت و اقامت را می‌دهند.
علیپور تاکید کرد: در مورد تدارکات و ساخت‌وساز خوب پیش نرفتیم، زمین‌هایی برای کریکت، بیس بال و سافتبال در نظر گرفته شده است و قول ساخت داده بودند که بازهم با توجه به شرایط تحریمی که ازلحاظ بانکی داریم نشده است و ادعا دارند که اگر این مساله نبود، می‌توانستند کمک‌های زیادی کنند و ساخته شود. بنابراین بیشتر سعی می‌کنیم ابزار و امکانات بگیریم و مربیان خوب بیاوریم.
اصفهان برای ما یک قطب است
وی با بیان اینکه ورزشکاران هیئت انجمن‌های ورزشی در اعزام‌های مختلف کسب مدال کرده‌اند، اظهار کرد: رشته‌های جدیدی در هیئت انجمن‌های ورزشی داریم که قدمت برخی آن‌ها دو سال و حتی رشته‌هایی با قدمت 15 ساله در این فدراسیون داریم. باید به رشته‌های جدید تکیه کنیم، زیرا آینده‌ساز ورزش کشور در این رشته‌های جدید است که برای بتوانند برای ورزش کشور مدال‌آوری کنند.
به گزارش ایسنا، رئیس فدراسیون انجمن‌های ورزشی تصریح کرد: استان اصفهان یکی از استان‌هایی است که در مورد آن نظر مثبت داریم و در سطوح مختلف ملی به تیم‌های ملی بسیار کمک و برنامه‌های خوبی را اجرا می‌کنند. به‌عنوان یک کارشناس می‌گویم که در ورزش ایران، اصفهان واقعاً به‌عنوان یک‌قطب اصلی به همه رشته‌های ورزشی در سطح کشور کمک می‌کند و ورزشکاران مستعدی دارد.
بودجه های ورزشی دیده می شوند
وی با شاره به بودجه اختصاصی به فدراسیون گفت: با ادغام بسیاری از رشته‌ها در این فدراسیون شاید میلیاردها تومان ازنظر مالی به ورزش و بودجه کشور کمک شده است و صرفه‌جویی داشته‌ایم. اما وزارت ورزش باید بودجه بیشتری به این فدراسیون اختصاص دهد. در سیستم تبلیغاتی کشور ضعف وجود دارد البته در تمام دنیا همین طور است. عموماً فوتبال را می‌بینند و یا به‌تازگی رشته‌هایی مثل والیبال و بسکتبال. فکر می‌کنم در ایران شاید 7 یا 8 رشته هستند که دیده می‌شوند؛ اما 51 رشته داریم، اگر در خیابان راه بروید فکر نمی‌کنم فردی بتواند 10 فدراسیون راه نام ببرد، چون نمی‌شناسند و نمی‌بینند.
علیپور افزود: این‌ موارد برای آینده باید حل شوند و نیاز به تبلیغات دارند. مخصوصاً رشته‌های جدید باید دیده شوند. ورزش پتانسیلی دارد که هرچقدر بودجه به آن اختصاص پیدا کند در جای مناسب هزینه می‌شود، هرچقدر هزینه کنیم چند برابر برمی‌گردد و خود را نشان می‌دهد. شاید در بخش‌های دیگر هم بودجه‌های زیادی هزینه شود، که دیده نشود؛ اما در ورزش دیده می‌شود. با افتخارات ورزشی غرور به ما برمی‌گردد و مردم خوشحال می‌شوند.
بسیاری از رشته های ورزشی ناشناخته هستند
وی تاکید کرد: بودجه از مشکلاتی است که همیشه بوده است و ورزش با آن دست‌وپنجه نرم می‌کند و به دنبال این هستیم که مردم بیشتر رشته‌های جدید را بشناسند، حتی اسپانسرها هم رشته‌ها را نمی‌شناسند. ممکن است حتی در فروشگاه های ورزشی فروشندگان بسیاری از رشته‌ها را نشناسند.
وی خاطرنشان کرد: البته در حال بهتر شدن هستیم و این موضوع را می‌بینیم. ما هرچقدر جلو می‌رویم با همه این مشکلات مردم بیشتر علاقمند می‌شوند. در سال حداقل 20 درصد جمعیت ما بیشتر می‌شود. این نقطه قوت است، افزایش جمعیت تحت پوشش و نگهداری آن کار آسانی نیست. وزارت ورزش، کمیته المپیک، همهٔ بخش‌های فدراسیون‌ها، ادارات کل استان‌ها همه و همه در راه اعتلای اهداف فدراسیون انجمن‌های ورزشی به ما کمک می‌کنند، دید ادارات کل استان‌ها به هیئت‌های استانی انجمن‌های ورزشی بسیار بهتر از قبل شده و در آینده می‌تواند مثمر ثمر باشد.
رئیس فدراسیون انجمن‌های ورزشی اظهار کرد: ببینید وزارت آموزش‌وپرورش رشته‌هایی را قبول می‌کند که در المپیادهای رسمی خود می‌تواند، شرکت‌کننده داشته باشد. در فدراسیون 5 تا 7 رشته این شرایط را دارند و انجمن دایر کردیم و در سنین پایین در حال کار کردن هستیم. کار اصولی این است باید سرمایه‌گذاری در رده‌های نوجوانان و جوانان باشد تا بتوانیم تیم‌های ملی خوبی داشته باشیم.
باید کرسی های جهانی بیشتری بگیریم
وی در ارتباط با کسب کرسی‌های آسیایی و جهانی گفت: در این زمینه در فدراسیون خیلی خوب کار شده است و توانستیم 34 یا 35 عنوان بین‌المللی در فدراسیون‌های آسیایی و جهانی کسب کنیم. باید این عناوین را داشته باشیم، چراکه به درد ما می‌خورد و کمک می‌کند و چون این اعتقاد را داشتم از همان ابتدای راه‌اندازی فدراسیون با انجمن‌های زیرمجموعه این لابی را داشتیم که به دنبال گرفتن کرسی و پست‌های آسیایی و جهانی بروند البته هنوز هم فعال هستیم و سعی می‌کنیم که پست‌های بیشتری بگیریم
علیپور با اشاره به جامعه آماری ورزشکاران این رشته ادامه داد: آمارهای مختلفی داریم، دارت ادعا دارد که جامعه بیشتر از 10 میلیون نفری و فوتبال دستی نزدیک به 2 یا 3 میلیون نفر دارند. بسیاری از رشته‌های ما بسیار پرجمعیت هستند، رشته‌های آبی جمعیت زیادی دارند. اما سازماندهی ورزشکارانی که فقط در مسابقات رسمی حضور داشتند، نزدیک به بیست هزار نفر است.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

بازی Shadow Warrior 3 معرفی شد

ربات عجیب کره‌ای به کمک کادر درمان می آید

سنجش جایگاه ایران نزد افکار عمومی عراق

آتش سوزی داروخانه‌ در شهر اصفهان خسارت جانی نداشت

آتش سوزی انبار دارو در خیابان هشت بهشت مصدومی نداشت

شاعرانه/ تو که چای را تنها در استکان خودت می‌ریزی

دو خط کتاب/ عشق های دوران جوانی همین ستاره ها هستند

به آیفون 60 میلیونی سلام کنید!

پردازنده‌های جدید AMD Milan Zen 3 خود را نشان دادند

تجربه کادر درمانی نیویورک از مواجهه با تسونامی کرونا

آیا ماجرای مهر 97 تکرار می‌شود؟

«سند راهبردی کاهش فقر» نیاز داریم

ریشه‌های پنهان چالش صنعت هواپیمایی ایران

تازه های نشر/ شاهنامه «شاه خورشید‌چهر» منتشر شد

افسانه‌ها و واقعیت‌های شارژ سریع گوشی‌های هوشمند

با پیشرفته‌ترین و ترسناک‌ترین ربات‌های دنیا آشنا شوید

قبض مخارج خانوار در 98

اصلاحات قانون اساسی چه تغییراتی در روسیه ایجاد می کند؟

احمد شیرزاد: آقای روحانی! روحانیِ مناظره‌های 96 باش

هشدارهای مهم یک ویروس شناس در مورد شیوع کرونا در ایران

داستانک/ تاکسی نوشت از سروش صحت

گوشی گلکسی فولد 2 با توان 25 وات شارژ‌ خواهد شد

آثار کرونا بر غول‌های فناوری جهان ادامه دارد

فارن پالیسی: «شرق» ایران را ناامید کرد

بخشی از کتاب/ آدمی که عشق را می پذیرد مانند مسافر است

رونمایی از «جدیدترین فرهنگنامه کودک و نوجوانان»

ایسوس نمایشگر جدید مجهز به Eye-Care معرفی کرد

چهره‌ نام آشنای مایکروسافت بازی Iron Man VR را ستایش کرد

صادرات تخم‌مرغ ممنوع شد + سند

آتش‌سوزی در مراتع چادگان اصفهان مهار شد

پیشرفت 95 درصدی پروژه بزرگ نمایشگاه اصفهان

آب شرب اصفهان در سه ماهه گرم سال به سختی تامین می‌شود

احمد آرام: سرقت‌های ادبی راحت‌تر و به‌روزتر شده‌اند

تاریخ برگزاری رویداد ویژه‌ ایکس‌باکس مشخص شد

توسعه چیپی که اطلاعات را از طریق نور منتقل می‌کند

دسکتاپ هواوی برای اولین بار رویت شد

واشنگتن پست: پوتین رکورد استالین را می‌شکند!

واکاوی روز جنجالی مجلس

تلاش وزارت کار برای همسان سازی حقوق بازنشستگان

شانزدهمین نمایشگاه قطعات خودرو اصفهان افتتاح شد

پروژه نمایشگاه بین‌المللی اصفهان سالجاری به بهره‌برداری می‌رسد

بخشی از کتاب/ وقتی که واقعا زندگی می کنی

انتشار «وقایع‌نگاری یک لات چاقوکش»

جمع‌آوری کتابی که حاوی نامه‌های خصوصی عباس کیارستمی بود

دستبند هوشمند Mi Smart Band 4C شیائومی معرفی شد

آپدیت جدید هواوی میت 9 منتشر شد

روی نمودار پیری

آینده سهام خاکستری؛ تحلیل تکنیکال صنعت سیمان

سلبریتی های مجازی؛ پوچی فروخته می‌شود و خریدار هم دارد

ابتلای استاندار اصفهان و سه معاون او به کرونا