پایگاه خبری تحلیلی پیام سپاهان

آخرين مطالب

تاکنون 47 درصد بودجه شهرداری‌های استان اصفهان محقق شد اجتماعي

  بزرگنمايي:

پیام سپاهان- علی‌اصغر ذاکری روز سه‌شنبه در گردهمایی شهرداران استان در تالار شهروند اصفهان افزود: بودجه شهرداری‌ها نسبت به سال گذشته 9 درصد افزایش داشته است.

وی با اشاره به اعتبارات پیگیری شده در حوزه ملی، آلایندگی و ارزش افزوده بیان کرد: تا اواخر مهرماه جاری هشت هزار و 830 میلیارد تومان به حساب شهرداری‌ها واریز شده است.

مدیرکل دفتر امور شهری استانداری اصفهان بیان کرد: از اعتبارات ملی 92 میلیارد تومان و اعتبارات آلایندگی 173 میلیارد تومان و ارزش افزوده استانی 618 میلیارد تومان به حساب شهرداری‌ها واریز شد که نسبت به سال گذشته هشت درصد افزایش داشته است.

وی اظهارداشت: مطالبات ثبت شده در سامانه سما توسط 106 شهرداری 2 هزار و 808 میلیارد تومان است که شهرداری نائین در این راستا به حقوق شهرداری خود توجهی نداشته است.

ذاکری اضافه کرد: مبلغ مطالبات استردادی با اداره‌کل امور مالیاتی، تبصره هفت ماده 17 ارزش افزوده  براساس صورت جلسه سال گذشته 15 میلیارد تومان براساس 50 درصد استردادی به حساب شهرداری‌ها بازگشته است و حدود 20 میلیارد تومان در دستور کار است که طی روزهای آینده تعیین تکلیف خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: برای مرحله اول قیر در شهرهای کمتر از 50 هزار نفر حدود 15 میلیارد تومان توزیع شده است.

مدیرکل دفتر امور شهری استانداری اصفهان بیان کرد: جمع بندی اعتبارات خسارت سیل فروردین سال جاری در مرحله اول 14 میلیارد تومان براساس اطلاعات ثبت شده تخصیص می‌شود.

وی با اشاره به انتخابات مجلس شورای اسلامی در پایان سال جاری بیان کرد: براساس ماده 11 قانون کلیه دستگاه‌ها ملزم به همکاری با ستادهای انتخاباتی استانی و شهرستانی هستند، از این رو در چارچوب قانون برای امر انتخابات شهرداری‌ها همکاری داشته باشند تا انتخابات پرشور داشته باشیم تا نتیجه مؤثری برای نظام جمهوری اسلامی داشته باشد.

شهرداری‌ها بیشترین عملیات عمرانی را برعهده دارند

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان افزود: نزدیک به 30 سال از قدمت سازمان همیاری شهرداری‌ها می‌گذرد همچنین اساسنامه آن پس از 10 سال بازنگری شد که کارآمد و پرتوان بود.

حجت‌الله غلامی تصریح کرد: بسیاری از فعالیت‌ها در سازمان همیاری شهرداری‌ها انجام شد و امیدواریم این فعالیت‌ها در راستای هدف تشکیل سازمان طی این 30 سال پیگیری و شکل گرفته باشد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان، مهم‌ترین هدف سازمان همیاری شهرداری‌ها را  پشتیبانی از سازمان در زمینه ارائه خدمات مشاوره‌ای، فنی، مالی، آموزشی و ارتقای کیفی نیروهای در اختیار شهرداری و شهرداران و به روز شدن نیروها و شهرداری‌ها با توجه به قوانین دانست.

وی ادامه داد: برای رسیدن به اهداف سازمان همیاری‌های شهرداری اقداماتی در نظر گرفته شده است که در بخش عمرانی عملیات پیمانکاری تا مرحله اقدامات تولیدی مورد نیاز شهرداری‌ها در راستای احداث کارگاه‌ها و کارخانه‌های تولیدی و تولیدات معدنی بوده است.

غلامی اظهارداشت: تامین نیازمندی‌های شهرداری‌ها در بخش ماشین‌آلات سبک و سنگین، حمل و نقل و آتش‌نشانی و ارائه و خدمات تعمیراتی از دیگر اهداف این سازمان بوده است.

وی خاطرنشان کرد: فعالیت در بخش امور بازرگانی از مهم‌ترین بخش‌هایی است که شهرداری‌ها به آن نیازمندند، از این رو مشارکت در نیاز شهرداری‌ها و تولیدات باید مورد توجه قرار بگیرد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان افزود: بیش از 6 هزار و 800 میلیارد تومان درآمد شهرداری‌های استان است از این رو مجموعه شهرداری‌ها یکی از دستگاه‌های اجرایی هستند که بیشترین فعالیت عمرانی و عملیات خدمات رسانی را در سطح استان دارند.

وی اضافه کرد: شهرداری‌ها دستگاه‌های پیشران در کسب رضایتمندی مردم نقش ویژه‌ای داشته و بیشترین عملیات عمرانی را برعهده دارند.

غلامی از شهرداران خواست با ارائه برنامه‌های متناسب با اعیاد و مناسبت‌های مختلف برنامه‌های تفریحی شاد  در نظر بگیرند و نشاط را برای مردم در شهرها ایجاد کنند.

وی اضافه کرد: بحث استفاده از مشوق‌های بودجه سال 98 به صورت کتبی و در جلسات حضوری ابلاغ شده که باید از پتانسیل‌های موجود در برنامه بودجه جاری استفاده کرد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان خاطرنشان کرد: احداث نزدیک به 70 هزار واحد مسکونی در استان در دست اجراست از این رو شهرداری‌ها می‌توانند از تسهیلات راه و شهرسازی و بانک مسکن پیگیر این مساله باشند.

وی ادامه داد: همچنین در این راستا ستاد اجرایی فرمان امام زمین‌هایی را برای احداث واحدهای مسکونی در اختیار قرار می‌دهند.

غلامی هدف از احداث واحدهای مسکونی را در راستای رونق ساخت و ساز در شهرداری‌ها دانست و افزود: از این موضوع می‌توان به عنوان پل درآمدی شهرداری‌ها استفاده کرد تا در راستای صنایع کارگاهی برای شهرداری‌ها مؤثر واق شود.

وی با اشاره به تدوین بودجه سال 99 اظهار داشت:  دستورالعمل جدیدی در این راستا تدوین شده که باید با ایجاد کدهای درآمدی نسبت به افزایش بودجه شهرداری‌ها رشد قابل ملاحظه‌ای نسبت به سال‌های گذشته شاهد باشیم.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان گفت: باید به سمت پروژه‌های تولیدی در شهرداری‌ها، سازمان‌های وابسته و مشارکت بخش خصوصی با شهرداری‌ها حرکت کنیم تا افزایش بودجه شهرداری‌ها تا حداقل 30 درصد در سال آینده را رقم بزنیم.

وی با اشاره به مصوبه سامانه دوم آبرسانی استان گفت: قرار بود مبالغی را شوراهای شهر تصویب کنند تا از محل آن شبکه آبرسانی سامانه دوم که شامل 14 شهرستان و 76 شهر می‌شود را در دستور کار قرار دهیم که امیدواریم شوراهای شهر این مهم را هرچه سریع‌تر به تصویب برسانند.

استان اصفهان با حدود پنج میلیون و 200 هزار نفر جمعیت دارای 107 شهر است.

براساس نتایج سرشماری 95 از جمعیت ساکن در استان اصفهان 88 درصد در شهرها و 12 درصد در روستاها ساکن هستند که در مقایسه با سال 90 حدود یک درصد از جمعیت روستایی کم و به جمعیت شهری اضافه شده است.

در این گردهمایی 15 شهردار جدید شهرهای نجف آباد، گلپایگان، اردستان، تیران و کرون، باغبهادران، دهاقان، سمیرم، قهجاورستان، نیاسر، ونک، کمشچه، مجلسی، جوزدان، خور و بیابانک، ابوزیدآباد معرفی شدند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

استعفای قلعه‌نویی پذیرفته شد/ جانشین امروز مشخص می‌شود

نزدیک بودن انتخابات آمریکا دلیل کافی برای مذاکره نیست

آخرین فرصت نخبگان لبنان برای اصلاحات

واکاوی نسبت اخلاق و اقتصاد در ایران

فرانسه در لبنان به دنبال چیست؟

ماجرای گسیل «یگان لژیون خارجی ارتش فرانسه» به لبنان

مجیدی و کاری که باتجربه‌ها از پس آن برنیامدند

قلعه‌نویی استعفا کرد

مربی سپاهان مدعی شد: شاید اشتباهات داوری برنامه‌ریزی شده باشد

انتشار مقدمه کمبریج بر چخوف

بازخوانی «ابلوموف» کتابی که در ستایش تنبلی

شاعرانه/ "آمده‌ام که سر نهم عشق تو را به سر برم" از مولانا

هکرهای چینی اطلاعات ارزشمندی از شرکت‌های تایوانی سرقت کرده‌اند

تریلر بخش آلتیمیت تیم فیفا 21 منتشر شد

بازداشت دو محقق ارشد سامسونگ به جرم جاسوسی برای چینی‌ها

تراشه A14 اپل بسیار قوی‌تر از A13 و اسنپدراگون 865 پلاس خواهد بود

مشخصاتی که گلکسی M51 با آنها معرفی می‌شود

جعبه گشایی هواوی نوا 7i را تماشا کنید

قیمت شیائومی Mi10 اولترا فاش شد

با این حجم از ناهماهنگی انتظار دارید اعتماد مردم از دست نرود؟

استعفای برایان هوک به چه معناست؟

آیا افسارگسیختگی بازار ارز قابل کنترل است؟

بازندگان کرونا

شهران در تهران امن است

بی‌خاصیت مثل هوک

کارشناس مسائل آمریکا: مذاکره منتفی است

لبنان؛ آتش جنگ داخلی روشن می‌شود؟

فارن پالسی: انتخاب آبرامز قبل از انتخابات آمریکا به چه معناست؟

پایان محاصره قطر نزدیک است؟

جزئیات جدید از بسته گشایش اقتصادی دولت؛ تعهدات فروش نفت به مردم برای دولت آتی منتفی شد

سلطان و شبان در دادگاه شرکت بازرگانی پتروشیمی!

پرداخت خسارت مجتمع تجاری پردیس یک توسط شرکت ایران معین

آیا پنالتی استقلال درست بود؟

سپاهان بازهم حریف استقلال نشد/ صعود آبی‌ها به نیمه نهایی جام حذفی

اخراج امیر قلعه‌نویی بین دو نیمه/ خودداری علی کریمی از شادی گل

دو خط کتاب/ در من چیزی کم بود

مرور خاطرات دانشمند هسته‌ای در عراق و لبنان

صوت/ داستان «جین ایر» اثر شارلوت برونته _ قسمت اول

سومین کارخانه تولید تراشه سامسونگ از ماه آینده ساخته خواهد شد

بررسی اولیه رقیب 170 دلاری ایرپادز پرو

معرفی رایانه‌ای با 256 گیگابایت رم و پردازنده 64 هسته‌ای AMD

نماینده جنبش امل لبنان در تهران: خواسته معترضان بحق است

مدیریت بحران انفجار 14 مرداد در بیروت

سخنی با دستگاه قضایی

ویروس کرونا چگونه انتخابات آمریکا را تحت‌تاثیر قرار داده است؟

غیزانیه؛ هنوز لب‌تشنه

سه هشدار مهم درباره انبارهای شیمیایی پایتخت

شوخی تلخ دولت با بورس

امکان تغییر و اصلاح شماره همراه در سامانه سهام عدالت

ابتلای 450 نفر از کادر درمان اصفهان به کرونا