پایگاه خبری تحلیلی پیام سپاهان

آخرين مطالب

تاکنون 47 درصد بودجه شهرداری‌های استان اصفهان محقق شد اجتماعي

تاکنون 47 درصد بودجه شهرداری‌های استان اصفهان محقق شد
  بزرگنمايي:

پیام سپاهان- علی‌اصغر ذاکری روز سه‌شنبه در گردهمایی شهرداران استان در تالار شهروند اصفهان افزود: بودجه شهرداری‌ها نسبت به سال گذشته 9 درصد افزایش داشته است.

وی با اشاره به اعتبارات پیگیری شده در حوزه ملی، آلایندگی و ارزش افزوده بیان کرد: تا اواخر مهرماه جاری هشت هزار و 830 میلیارد تومان به حساب شهرداری‌ها واریز شده است.

مدیرکل دفتر امور شهری استانداری اصفهان بیان کرد: از اعتبارات ملی 92 میلیارد تومان و اعتبارات آلایندگی 173 میلیارد تومان و ارزش افزوده استانی 618 میلیارد تومان به حساب شهرداری‌ها واریز شد که نسبت به سال گذشته هشت درصد افزایش داشته است.

وی اظهارداشت: مطالبات ثبت شده در سامانه سما توسط 106 شهرداری 2 هزار و 808 میلیارد تومان است که شهرداری نائین در این راستا به حقوق شهرداری خود توجهی نداشته است.

ذاکری اضافه کرد: مبلغ مطالبات استردادی با اداره‌کل امور مالیاتی، تبصره هفت ماده 17 ارزش افزوده  براساس صورت جلسه سال گذشته 15 میلیارد تومان براساس 50 درصد استردادی به حساب شهرداری‌ها بازگشته است و حدود 20 میلیارد تومان در دستور کار است که طی روزهای آینده تعیین تکلیف خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: برای مرحله اول قیر در شهرهای کمتر از 50 هزار نفر حدود 15 میلیارد تومان توزیع شده است.

مدیرکل دفتر امور شهری استانداری اصفهان بیان کرد: جمع بندی اعتبارات خسارت سیل فروردین سال جاری در مرحله اول 14 میلیارد تومان براساس اطلاعات ثبت شده تخصیص می‌شود.

وی با اشاره به انتخابات مجلس شورای اسلامی در پایان سال جاری بیان کرد: براساس ماده 11 قانون کلیه دستگاه‌ها ملزم به همکاری با ستادهای انتخاباتی استانی و شهرستانی هستند، از این رو در چارچوب قانون برای امر انتخابات شهرداری‌ها همکاری داشته باشند تا انتخابات پرشور داشته باشیم تا نتیجه مؤثری برای نظام جمهوری اسلامی داشته باشد.

شهرداری‌ها بیشترین عملیات عمرانی را برعهده دارند

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان افزود: نزدیک به 30 سال از قدمت سازمان همیاری شهرداری‌ها می‌گذرد همچنین اساسنامه آن پس از 10 سال بازنگری شد که کارآمد و پرتوان بود.

حجت‌الله غلامی تصریح کرد: بسیاری از فعالیت‌ها در سازمان همیاری شهرداری‌ها انجام شد و امیدواریم این فعالیت‌ها در راستای هدف تشکیل سازمان طی این 30 سال پیگیری و شکل گرفته باشد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان، مهم‌ترین هدف سازمان همیاری شهرداری‌ها را  پشتیبانی از سازمان در زمینه ارائه خدمات مشاوره‌ای، فنی، مالی، آموزشی و ارتقای کیفی نیروهای در اختیار شهرداری و شهرداران و به روز شدن نیروها و شهرداری‌ها با توجه به قوانین دانست.

وی ادامه داد: برای رسیدن به اهداف سازمان همیاری‌های شهرداری اقداماتی در نظر گرفته شده است که در بخش عمرانی عملیات پیمانکاری تا مرحله اقدامات تولیدی مورد نیاز شهرداری‌ها در راستای احداث کارگاه‌ها و کارخانه‌های تولیدی و تولیدات معدنی بوده است.

غلامی اظهارداشت: تامین نیازمندی‌های شهرداری‌ها در بخش ماشین‌آلات سبک و سنگین، حمل و نقل و آتش‌نشانی و ارائه و خدمات تعمیراتی از دیگر اهداف این سازمان بوده است.

وی خاطرنشان کرد: فعالیت در بخش امور بازرگانی از مهم‌ترین بخش‌هایی است که شهرداری‌ها به آن نیازمندند، از این رو مشارکت در نیاز شهرداری‌ها و تولیدات باید مورد توجه قرار بگیرد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان افزود: بیش از 6 هزار و 800 میلیارد تومان درآمد شهرداری‌های استان است از این رو مجموعه شهرداری‌ها یکی از دستگاه‌های اجرایی هستند که بیشترین فعالیت عمرانی و عملیات خدمات رسانی را در سطح استان دارند.

وی اضافه کرد: شهرداری‌ها دستگاه‌های پیشران در کسب رضایتمندی مردم نقش ویژه‌ای داشته و بیشترین عملیات عمرانی را برعهده دارند.

غلامی از شهرداران خواست با ارائه برنامه‌های متناسب با اعیاد و مناسبت‌های مختلف برنامه‌های تفریحی شاد  در نظر بگیرند و نشاط را برای مردم در شهرها ایجاد کنند.

وی اضافه کرد: بحث استفاده از مشوق‌های بودجه سال 98 به صورت کتبی و در جلسات حضوری ابلاغ شده که باید از پتانسیل‌های موجود در برنامه بودجه جاری استفاده کرد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان خاطرنشان کرد: احداث نزدیک به 70 هزار واحد مسکونی در استان در دست اجراست از این رو شهرداری‌ها می‌توانند از تسهیلات راه و شهرسازی و بانک مسکن پیگیر این مساله باشند.

وی ادامه داد: همچنین در این راستا ستاد اجرایی فرمان امام زمین‌هایی را برای احداث واحدهای مسکونی در اختیار قرار می‌دهند.

غلامی هدف از احداث واحدهای مسکونی را در راستای رونق ساخت و ساز در شهرداری‌ها دانست و افزود: از این موضوع می‌توان به عنوان پل درآمدی شهرداری‌ها استفاده کرد تا در راستای صنایع کارگاهی برای شهرداری‌ها مؤثر واق شود.

وی با اشاره به تدوین بودجه سال 99 اظهار داشت:  دستورالعمل جدیدی در این راستا تدوین شده که باید با ایجاد کدهای درآمدی نسبت به افزایش بودجه شهرداری‌ها رشد قابل ملاحظه‌ای نسبت به سال‌های گذشته شاهد باشیم.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان گفت: باید به سمت پروژه‌های تولیدی در شهرداری‌ها، سازمان‌های وابسته و مشارکت بخش خصوصی با شهرداری‌ها حرکت کنیم تا افزایش بودجه شهرداری‌ها تا حداقل 30 درصد در سال آینده را رقم بزنیم.

وی با اشاره به مصوبه سامانه دوم آبرسانی استان گفت: قرار بود مبالغی را شوراهای شهر تصویب کنند تا از محل آن شبکه آبرسانی سامانه دوم که شامل 14 شهرستان و 76 شهر می‌شود را در دستور کار قرار دهیم که امیدواریم شوراهای شهر این مهم را هرچه سریع‌تر به تصویب برسانند.

استان اصفهان با حدود پنج میلیون و 200 هزار نفر جمعیت دارای 107 شهر است.

براساس نتایج سرشماری 95 از جمعیت ساکن در استان اصفهان 88 درصد در شهرها و 12 درصد در روستاها ساکن هستند که در مقایسه با سال 90 حدود یک درصد از جمعیت روستایی کم و به جمعیت شهری اضافه شده است.

در این گردهمایی 15 شهردار جدید شهرهای نجف آباد، گلپایگان، اردستان، تیران و کرون، باغبهادران، دهاقان، سمیرم، قهجاورستان، نیاسر، ونک، کمشچه، مجلسی، جوزدان، خور و بیابانک، ابوزیدآباد معرفی شدند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

دولت درباره شایعه قطع اینترنت توضیح داد

راه‌حل رفع بوی نامطبوع در تهران

سرقت؛ انگیزه قتل زن میان‌ سال در بهشت‌ زهرا

نامه محرمانه به شهردار تهران در مورد «بام‌لند»

فوت پدرزن به خاطر ارتباط پنهانی داماد با زن غریبه

اسکان اضطراری 20 نفر در برف و کولاک

23 آذر آغاز ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن در اصفهان

جزئیات واژگونی اتوبوس در محور دامغان - سمنان

چاقوی عروس 18 ساله زیر گلویِ طعمه‌ ها!

طرح جامع ایمنی بازار اصفهان به زودی نهایی می‌شود

قتل به خاطر خبرچینی یک دختر

پایگاه‌های هلال احمر اصفهان ظرفیت اسکان 150 نفر را دارد

مرگ روزانه 15 نفر به دلیل آلودگی هوا

خروج تدریجی سامانه بارشی از اصفهان/ هوا سالم است

شهادت سه مامور ناجا در بندر لنگه

تلفات آنفلوانزا به 81 نفر رسید

ادامه برف و باران در کشور تا دو روز آینده

بوی نامطبوع باز هم بخشی از تهران را فرا گرفت

پلیس امنیت مترو راه‌اندازی شود

باغ‌های بانوان اصفهان حتی شرایط پارک عادی را ندارند

حوادث یک هفته اخیر در اصفهان 21 مصدوم داشت

ارتفاع برف پاییزی در فریدونشهر به 35 سانتی متر رسید

مدارس کوهرنگ و فارسان، امروز تعطیل است

شمار قربانیان آنفلوآنزا در اصفهان افزایش یافت

بسیج زنان: همه برای افزایش جمعیت اقدام کنند

تعطیلی مدارس گلستان تا ظهر سه‌ شنبه

کمبود 1600 مشاور در مدارس استان اصفهان

عقب‌ نشینی شهرداری تهران درباره بلیت اتوبوس

سانحه رانندگی بخشی از مسیرهای منتهی به غرب اصفهان را دچار راهبندان کرد

مدارس قزوین، شنبه و یکشنبه تعطیل است

پیش‌ بینی بارش برف و باران تا روز سه‌ شنبه

عروسی‌ خون در سقز، عزای عمومی در کردستان

بنیاد شهید: کشته‌ شدگان آبان شهید هستند

اگزما، شایع ترین بیماری فصل پاییز

خودکشی دو دختر در ایستگاه متروی شهرری

تصاویر جدید از صحنه‌ تیراندازی خونبار افسریه

فوری: تیراندازی در افسریه تهران؛ فعلا یک کشته

واکسن آنفلوانزا کمیاب، مردم در هول و احتکار

100 نفر از زندانیان مهریه آزاد شدند

حمله بزرگ ملخ‌ ها به ایران تا 3 روز آینده

قاچاق زنان پاکستانی به چین به بهانه ازدواج

باوجود بایکوت خبری دشمن، حق جای خودش را باز خواهد کرد

من گفتم موضوع طرح افزایش قیمت بنزین ربطی به جلسه سران ندارد

هاضمه نظام فساد نمی پذیرد

آموزه های دینی در تمام عرصه های نظام عمل شود

باید چاره‌ای برای رفع چالش‌ آب در اصفهان اندیشیده شود

نظام مهندسی ساختمان از نظام شهرسازی جدا شود

ثبت رشته شهرسازی در سازمان نظام مهندسی ساختمان

عطش نصف جهان برای اکسیرِ سرخ

6 هزار توانخواه زیر پوشش بهزیستی کاشان هستند