پایگاه خبری تحلیلی پیام سپاهان

آخرين مطالب

اصفهان از هوشمندترین شهرهای کشور است اجتماعي

اصفهان از هوشمندترین شهرهای کشور است
  بزرگنمايي:

پیام سپاهان - معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهردار اصفهان گفت: اصفهان یکی از شهرهای هوشمند در کشور به شمار می‌رود.

به گزارش ایسنا، علیرضا صادقیان امروز (سه شنبه) در نشست خبری با اصحاب رسانه در اصفهان، اظهار کرد: معاونت برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی سیستم جوان و مغز متفکر شهرداری است که وظیفه تدوین و طراحی فرایندها برای رسیدن به اهداف شهرداری را بر عهده دارد.
وی با اشاره به تشکیل کمیته آینده پژوهی در شهرداری اصفهان، گفت: از ابتدای سال جاری هفت هدف برای عملیاتی کردن برنامه «اصفهان 1400» طراحی و بودجه ای بر این اساس تنظیم شده است. مطالعه آینده انرژی‌های فصلی، فرونشست زمین و زیست پذیری و رقابت پذیری شهر جزء پژوهش‌هایی است که درحال انجام است.
معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهردار اصفهان چند هدف مهم شهرداری اصفهان را اعلام کرد و گفت: کاهش آلایندگی‌های نخستین اولویت شهرداری است که باید تا سال 1405 اقداماتی اساسی برای آن انجام شود.
وی هدف دوم شهرداری اصفهان را بهینه‌سازی عبور و مرور شهری اعلام کرد و افزود: وسایل نقلیه عمومی از جمله اتوبوس و مترو و حتی خودروها، دوچرخه‌ها و موتورسیکلت‌ها باید بهینه شوند. همچنین بهره‌برداری بهینه از سرمایه‌ها از دیگر اهداف شهرداری است. چهارمین هدف تاب آور کردن شهر با تأکید بر افزایش ایمنی در محیط‌های شهری است.
معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهردار اصفهان از امضای قرارداد پژوهشی با سازمان پدافندغیرعامل کشور خبر داد و گفت: از ابتدای امسال آغاز شده و باید از نتایج آن برای ایمن ‌تر شدن شهر استفاده کرد.
صادقیان تصریح کرد: پنجمین مورد بازآفرینی بافت ناکارآمد و تاریخی شهر اصفهان است که در اطراف حرم حضرت زینب(س) پروژه‌ای عظیم در راستای بازآفرینی بافت‌های فرسوده آغاز شده است. سرزندگی فضاهای شهری از جمله زیباسازی، نورپردازی‌ها، المان‌ها، فضای سبز، برگزاری مراسم‌های شاد و مفرح برای مردم، ایجاد شادی و سرزندگی در بخش‌های مختلف شهر از دیگر برنامه های شهرداری است.
وی تاکید کرد: طی سال آینده باید طرح‌هایی که امکان عملیاتی شدن آنها قطعی است را کلید بزنیم تا به سرنوشت پروژه‌های نیمه تمام شهر دچار نشود. پروژه‌ای نیمه تمام رها نمی شود و اعتبار از پروژه ها براساس نظر مدیریت شهری جابه جا می شود.
صادقیان با بیان اینکه جمعیت شهر رو به سالمندی است، گفت: پیش بینی‌ها نشان می‌دهد تا سال 1430 رشد جمعیت کمتر از یک درصد خواهد رسید. متوسط تعداد اعضاء هر خانواده ساکن در شهر اصفهان 3.2 است که بیشترین جمعیت شهر اصفهان در منطقه هشت با 241 هزار نفر و کمترین جمعیت در منطقه 11 با حدود 58 هزار نفر جمعیت است .
معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهردار اصفهان گفت: میزان باسوادی در کلانشهر اصفهان حدود 93 درصد است و میانگین سن شهروندان اصفهانی 33 سال است. 51 درصد جمعیت آقایان و 49 درصد را بانوان تشکیل می دهند.
صادقیان گفت: در شهر اصفهان کمترین میزان سفر با مترو است و 50 درصد مردم شهر اصفهان از خودروهای شخصی استفاده می کنند. روزانه بیش از 85 هزار نفر در اصفهان سفرهای درون شهری خود را با مترو انجام می‌دهند.
وی درخصوص بودجه سال جاری شهرداری اصفهان گفت: بودجه مصوب سال 98 چهار هزار و صد میلیارد تومان است که 30 درصد در بخش جاری و 70 درصد در بخش عمرانی هزینه خواهد شد. تا امروز بیش از 54 درصد بودجه 98 محقق شده است و تا پایان سال تمام آن محقق می شود.
معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهردار اصفهان با بیان اینکه اصفهان در سال جاری بیشترین درصد افزایش بودجه را داشته است، افزود: این رقم حدود 37 درصد افزایش نسبت به سال قبل در بین کلانشهرهای کشور داشته است.
صادقیان گفت: 40 درصد از GDP استان متعلق به شهر اصفهان است که در استان امسال صدهزار میلیارد تومان و شهر اصفهان 40 هزار میلیارد تومان است.
وی درخصوص سرانه فضای سبز شهر اصفهان گفت: سرانه هر شهروند اصفهانی 28 مترمربع است که درحال حاضر 70درصد فضای سبز شهر در اختیار شهرداری و 30درصد متعلق به بخش خصوصی و نهادها و دستگاه‌های دیگر است.
معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهردار اصفهان به طرح جامع برای زیباتر شدن شهر اصفهان اشاره کرد و افزود: طرح جامعی برای زیباسازی شهر تدوین شده که درحال حاضر در مراحل نهایی است.
صادقیان هدف از ایجاد خزانه واحد در شهرداری اصفهان را این چنین اعلام کرد: هدف این است که بخش هایی از درآمد سازمان ها و مناطق پردرآمد، در مناطق کمتر توسعه یافته شهر هزینه شود.
وی یکی از چالش های جدی شهرها را درآمدزایی دانست و گفت: یکی از برنامه‌های جدی مدیریت شهری اصفهان این است که شهرداری به سمت درآمدهای پایدار حرکت کند. به عنوان مثال سازمان مدیریت پسماند می تواند با تبدیل زباله بخش عمده ای از درآمدهای پایدار شهر را تحقق بخشد.
معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهردار اصفهان از موفقیت برنامه سنجش پذیر شهردار اصفهان خبر داد و گفت: درحال حاضر دو شاخص زیست پذیری و رقابت پذیری در این برنامه مورد توجه است.
صادقیان با بیان اینکه براساس آخرین آمار اعلام شده در کشور اصفهان نسبت به سایر کلانشهرهای کشور یکی از شهرهای هوشمند به شمار می‌رود، گفت: سامانه های AFC و AVL در شرکت واحد اتوبوسرانی از این نمونه ها است، با اینحال برای هوشمند شدن با دنیا فاصله زیادی داریم.
معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری اصفهان درخصوص حمایت از پایان نامه‌ها گفت: شهرداری اصفهان در حمایت از پایان نامه‌های کارشناسی ارشد دو و نیم میلیون تومان و پایان نامه های دکترا پنج میلیون تومان حمایت می کنند. از مهرماه سال گذشته تا شهریور ماه سال جاری 29 پایان نامه تحویل گرفته شده و از 21 پایان نامه حمایت معنوی شده است.
وی نیروهای مازاد را یکی از مشکلات شهرداری اصفهان اعلام کرد و گفت: در دو سال گذشته بیش از 600 نفر از کارکنان در چارچوب قوانین و مقررات بازنشسته شدند. قراردادهای متنوع نیروهای انسانی در قالب یک قرارداد تجمیع شده تا عدالت بین کارکنان برقرار شود.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

پیشنهاد حذف درس زبان در مدارس مایه تعجب است

پیش‌بینی بارش‌های پراکنده در اصفهان

تحویل 23 واحد مسکونی به نابینایان و کم بینایان کاشان

دبستان خیر ساز حاج احمد قفال در اصفهان افتتاح شد

انجام 3 هزار سرویس حمل و نقل اربعین از اصفهان به مقصد مرزهای کشور

حادثه رانندگی ترافیک ورودی جنوب اصفهان را مختل کرد

رگبار باران در 13 استان کشور

شیرابه سیمان‌کاری، بلای جان درختان چهارباغ

یک کارشناس کشاورزی: آسیب قسمتی از ریشه چنار به تاج درخت آسیب می‌زند

عامل شهادت مامور انتظامی شاهین شهر خودکشی کرد

شناسایی هنجارشکنان با اجرای طرح ناظر در دستور کار پلیس اصفهان قرار گرفت

سه میلیارد ریال خمیر چوب قاچاق در نایین کشف شد

هواشناسی از وقوع بارش‌های رگباری در اصفهان هشدار داد

حدود 54 میلیارد تومان برای مقابله با ریزگردها در اصفهان اختصاص یافت

تریلر حامل گازوییل در آزادراه نطنز- کاشان آتش‌ گرفت

بررسی آخرین یافته‌های حوزه اختلالات شخصیت و وسواس در اصفهان

حریق کامیون حامل سوخت گازوئیل در محور بادرود- اردستان

12 تُن شیرینی و کیک غیرمجاز در کلانشهر اصفهان جمع‌آوری شد

علم‌ الهدی: می‌ خواهند دختر و پسر را ولنگار کنند

اجرای طرح AVL در 1000 دستگاه اتوبوس اصفهان تا پایان امسال

کارآموزان در بهترین شرایط به وکالت ورود پیدا می کنند

برای حاکمیت قانون وجود قاضی و وکیل مستقل ضروری است

کانون وکلا امروز برای بودن یا نبودن مبارزه می‌کند

تربیت وکیل خوب یکی از راه‌های مبارزه با فساد است

افزایش 21 درصدی کشفیات مواد مخدر اصفهان طی امسال

پدر آرمان از هیئت سنگ نوردی شکایت کرد

آموزش، فرهنگ سازی، پاکسازی و نهالکاری برای حفظ محیط زیست

عاقبتِ غفلت از شهر و تمرکز بر ساختمان

جریمه‌های کاغذی پلیس راهنمایی و رانندگی در اصفهان حذف می‌شود

پلیس درباره برخورد با بدحجابی: می‌بریم داخل ون، نشد کلاس، نشد دادگاه

افشای دارایی مسئولان جرم است

توصیه‌های مراقبت از چشم در سالمندی

تامین حقابه گاوخونی تداوم جریان زنده رود را به همراه دارد

توسعه مراکز نگهداری روزانه سالمندان در کشور ضروری است

اصفهان از هوشمندترین شهرهای کشور است

جو نسبتا پایدار اصفهان طی سه روز آینده

آسیب‌شناسی اماکن شهری اصفهان برای سالمندان

هوای تهران برای گروه‌های حساس ناسالم می‌شود

رواج اجاره ساعتی مسکن در تهران

سرعت رشد سالمندی در ایران سه برابر رشد جمعیت است

9 موکب کاشانی از زائران اربعین حسینی پذیرایی می کنند

همه مردم در موضوع امنیت باید همیار پلیس باشند

اصفهان در زمینه شهر دوستدار سالمند ارزیابی می‌شود

امضای تفاهم نامه نخستین «شهر دوستدار سالمند» در اصفهان

مراتع اصفهان با بی احتیاطی گردشگران طعمه حریق می‌شود

روند رشد جمعیت سالمند در کشور به 3.4 درصد رسید

حمله دوباره ملخ‌ها به کشور در پیش است

کمیسیون احراز جانبازی در دو استان برگزار شد

تکذیب ادعای رتبه‌ نهمی ایرانیان در مصرف الکل

تفاهم‌نامه شهر دوستدار سالمند با صندوق جمعیت سازمان ملل در اصفهان امضا شد