پایگاه خبری تحلیلی پیام سپاهان

آخرين مطالب

6 ماهه سال‌جاری؛

13 شکارچی متخلف در کاشان دستگیر شدند سياسي

13 شکارچی متخلف در کاشان دستگیر شدند
  بزرگنمايي:

پیام سپاهان - کاشان- رییس اداره حفاظت محیط زیست کاشان گفت: 13 نفر از متخلفان صید و شکار 6 ماهه نخست امسال در این شهرستان شناسایی و دستگیر شدند.

حسین خادمی روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با ایرنا افزود: هفت هزار ساعت گشت و کنترل در منطقه‌های آزاد و حفاظت شده شهرستان از سوی یگان حفاظت محیط زیست کاشان انجام و در نهایت برای متخلفان صید و شکار 26 پرونده قضایی پیگیری و 25 رای صادر شد.
وی با اشاره توقیف سه قبضه اسلحه مجاز و چهار قبضه اسلحه غیرمجاز بیان کرد: برخی ادوات شکار و صید دیگر نیز از شکارچیان متخلف کشف و جمع‌آوری شده است.
رییس اداره حفاظت محیط زیست کاشان، پیش‌تر از افزایش رشد 30 درصدی (از 800 راس در سال گذشته به یک‌هزار و 200 راس در سال‌جاری) انواع گونه‌های جانوری در منطقه حفاظت شده قمصر و برزک خبر داده بود.
بر اساس آخرین پایش‌ها 20 گونه پستاندار، 15 گونه خزنده، 50 گونه پرنده و یک گونه دوزیست در این منطقه 60 هزار هکتاری شناسایی شده است.
درمنه، انواع گون، چوبک و کلاه میرحسن از جمله گونه‌های گیاهی و گربه پالاس، قوچ و میش، کل و بز، گراز، پایکا و مار شاخدار جزو گونه‌های جانوری شاخص منطقه حفاظت شده قمصر و برزک به شمار می‌آید.
شهرستان 365 هزار نفری کاشان با گستره چهار هزار و 392 کیلومترمربعی، یک منطقه حفاظت شده دارد که در جنوب‌ غربی مرکز این شهرستان واقع است.
6136/8123


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield