پایگاه خبری تحلیلی پیام سپاهان

آخرين مطالب

توزیع بیش از 156 هزار فقره کارت سوخت در استان اصفهان اقتصادي

توزیع بیش از 156 هزار فقره کارت سوخت در استان اصفهان
  بزرگنمايي:

پیام سپاهان - مدیرکل پست استان اصفهان گفت: تاکنون 156 هزار و 406 فقره کارت سوخت در استان اصفهان توزیع شده است، همچنین از زمان اعلام طرح ضرورت استفاده از کارت سوخت شخصی، طی 45 روز اخیر با استفاده از تمام امکانات 90 هزار کارت سوخت در استان توزیع شد.

به گزارش ایسنا، حمید باقری امروز (یکشنبه) به مناسبت هفته و روز جهانی پست در جمع خبرنگاران، در خصوص اینکه چرا سهم کمی از بازار را در اختیار داریم و بازار سیاه وجود دارد؟ اظهار کرد: متاسفانه افراد فعال در بازار سیاه تابع مقررات یکپارچه نیستند و حقوق مصرف‌کننده، شرایط رقابت و کسب و کار را رعایت نمی کنند، در حالی که در کسب و کارهای استاندارد و شفاف از صفر تا 100 عملیات اجرا به صورت یکپارچه و با کمترین هزینه انجام می شود.
وی با تاکید بر اینکه کسب و کارهای پنهان، بهره وری را کاهش می دهد، افزود: در حالی که میانگین هزینه تمام شده حمل و نقل در زنجیره تولید دنیا شش درصد است، این عدد در ایران حدود 12 درصد است، متاسفانه در کشور حجم زیادی از مرسولات از طریق اتوبوس‌ها حمل می شود، در حالی که با کمترین هزینه و در کوتاه ترین زمان این خدمات به صورت یکپارچه توسط پست انجام می شود.
مدیرکل پست استان اصفهان به خدمات نیابتی سازمان ها اشاره کرد و گفت: با وجودی که زیرساخت های لازم همچون شبکه های آی تی، امکانات لجستیک و ... در پست فراهم است، اما باز هم برخی سازمان ها و دستگاه های خصوصی و دولتی همچنان تمایل به مراجعه حضوری مردم دارند، در حالی که یکی از پایه های دولت الکترونیک استفاده از خدمات پستی است و در صورت همکاری دستگاه ها سرانه ترافیکی پستی استان بیشتر از امروز خواهد شد.
رسوخ بیش از 41 هزار فقره کارت ملی در باجه های پستی استان
باقری در خصوص توزیع کارت سوخت، توضیح داد: از ابتدای طرح تاکنون، 38 هزار و 766 فقره کارت سوخت به دلیل نبود مالک و یا آدرس اشتباه هنوز توزیع نشده است، به همین منظور در باجه های معطله، سرویس متعارف برای توزیع کارت سوخت ایجاد شده است.
وی افزود: تاکنون 156 هزار و 406 فقره کارت سوخت در استان اصفهان توزیع شده است، همچنین از زمان اعلام طرح ضرورت استفاده از کارت سوخت شخصی و طی 45 روز اخیر با استفاده از تمام امکانات 90 هزار کارت سوخت در استان توزیع شد.
مدیرکل پست استان اصفهان در خصوص توزیع کارت ملی هوشمند نیز گفت: در حال حاضر 41 هزار و 439 فقره کارت ملی هوشمند در باجه‌ها رسوب کرده است و دارندگان آن با وجود اطلاع رسانی بسیار از طریق پیامک هنوز برای دریافت کارت خود به باجه های پست مراجعه نکرده اند.
باقری افزود: در این مدت 33 هزار و 811 شناسنامه ثبت احوال، 738 هزار و 203 فقره عوارض شهرداری توزیع و همچنین 12 هزار و 388 فقره تعویض و تمدید گواهینامه، توزیع 18 هزار و 945 فقره ابلاغیه دادگستری و ... انجام شده است.
فعال بودن 126 خط ارتباطی در استان اصفهان
وی با اشاره به عملکرد پست استان اصفهان طی شش ماهه نخست امسال، اظهار کرد: استان اصفهان با داشتن 1026 واحد پستی سهم هفت درصدی کشور را دارد و استانی شاخص در امر ارتباطات است.
مدیرکل پست استان اصفهان افزود: استان اصفهان دارای 87 واحد پستی دولتی شامل 23 اداره، هفت ناحیه، 56 واحد شهری دولتی است، همچنین سه آژانس پستی شهری، 345 دفتر پست پیشخوان، 93 نمایندگی پست شهری، 212 نمایندگی پست روستایی و 284 دفتر ITC در استان فعال است.
باقری یادآور شد: 52 درصد واحدهای پستی در شهر و 48 درصد واحدها در روستاها مشغول فعالیت هستند، همچنین به ازای 4991 نفر جمعیت استان یک واحد پستی فعال است.
وی با بیان اینکه دسترسی مردم استان به خدمات پستی نسبت به کشور مطلوب است، تاکید کرد: 43 درصد نیروی انسانی پست استان در بخش نامه‌رسانی فعالیت می کنند که کمتر استانی این ویژگی را دارد، همچنین 1060 نفر به صورت غیردولتی با اداره پست استان همکاری دارند.
مدیرکل پست استان اصفهان با بیان اینکه اصفهان به دلیل قرار گرفتن در کریدور کشور، مرکز مبادله 10 استان است، اظهار کرد: در حال حاضر 126 خط ارتباطی درون و برون استانی در اصفهان فعال است که ماهیانه حدود 3 میلیارد ریال برای این خطوط پستی هزینه می کنیم.
فعالیت 361 فروشگاه خرید اینترنتی در استان اصفهان
باقری با بیان اینکه طی شش ماهه امسال روزانه 26 هزار مرسوله پستی وارد و 34 هزار مرسوله از استان صادر شده است، گفت: سهم اصفهان در ترافیک پستی کشور 4.5 درصد است، همچنین در مجموع تا پایان شهریور پنج میلیون و 80 هزار مرسوله وارد استان و شش میلیون و 214 هزار و 586 فقره مرسوله از استان خارج شده است.
وی افزود: تا پایان شهریور ماه 361 فروشگاه خرید اینترنتی در استان فعال شده اند که نسبت به سال گذشته 35 درصد رشد داشته است، همچنین تعداد مرسولات خرید و فروش اینترنتی استان در این مدت 266 هزار و 931 فقره بوده است.
مدیرکل پست استان اصفهان به توزیع 92 هزار گذرنامه طی شش ماهه امسال اشاره کرد و گفت: روزانه چهار هزار گذرنامه وارد استان می شود که از تمام ظرفیت پست به خصوص در آستانه اربعین برای توزیع آن استفاده می کنیم و باجه های معطله استان تا ساعت 18 و در شهرستان ها تا ساعت 16 این خصوص فعال هستند.
انجام بیش از 100 خدمت پستی در استان اصفهان
باقری تصریح کرد: در حال حاضر بیش از 100 خدمت در پست به غیر از خدمات نیابتی فصلی برخی سازمان ها انجام می شود.
وی با اشاره به نقش پست در افزایش بهره وری، توسعه و تسهیل کسب و کارهای نوپا، حفظ محیط زیست و جلوگیری از آلودگی هوا، کاهش تردد غیرضروری، ارائه خدمات باکیفیت به مردم و ...، اظهار کرد: صنعت پست براساس نیاز مردم و سازمان ها شکل گرفته و با ارائه خدمات مطلوب و باکیفیت سرویس های مناسبت با هر نیاز را فراهم می کند.
مدیرکل پست استان اصفهان با بیان اینکه در حال حاضر خدمات این شرکت در باجه‌های پستی به صورت عادی، سفارشی، پیشتاز، ویژه، امانت، مستقیم، دو قبضه و ... انجام می شود، افزود: همچنین خدمات الکترونیک سازمان هایی همچون امور مالیاتی، املاک و مستغلات، اداره ثبت، دانشگاه ها، مشاغل خودرو، ثبت احوال، سامانه جامع تاکسیرانی، حوزه بانکداری و ... توسط اداره پست انجام می شود.
باقری ادامه داد: رهگیری مرسولات خارجی، سازمانی، وب آگهی، کارت پستال، تمبر یادبود و اختصاصی، پست الکترونیک، اعتبارسنجی، صندوق پست شخصی و مجازی و ... از جمله خدمات مربوط به پست است.
وی ساماندهی و توسعه سرویس ویژه، سرویس محصولات استراتژیک بومی، سرویس عادی گواهی شده، پیش فروش محصولات فرهنگی، باجه مجازی پست، سرویس پست تعاملی و تجاری و ... را از جمله خدمات مشتریان عمومی پست عنوان کرد.
مدیرکل پست استان اصفهان در خصوص سرویس محصولات استراتژیک بومی، توضیح داد: سال گذشته مجوز چهار محصول استراتژیک استان از جمله گز اصفهان، عرقیجات کاشان، سیب سمیرم و عسل خوانسار را از شرکت ملی پست دریافت کردیم که این سرویس با نرخ تخفیفی 40 تا 50 درصد به منظور حمایت از تولید داخلی و اشتغال استان قابل ارائه است.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

احتمال رشد دوباره بورس در اوایل دی ماه

اقتصاد اصفهان برای ورود به بورس نیاز به جدیت خاصی دارد

تحقق اقتصاد خصوصی لازمه غلبه بر شرایط تحریمی است

حذف قبض کاغذی برق بهانه‌ای برای گرانی؟

در اقتصادهای دولتی فساد بیشتر در رده‌های بالا شکل می گیرد

تامین اعتبارات مشکل اساسی شهرک‌های صنعتی اصفهان است

پیشرفت صنعتی در اصفهان مستلزم حمایت از واحدهاست

فعالان اقتصادی از طریق تشکل‌های اقتصادی مشکلاتشان را منتقل کنند

برخی می‌گویند صنعت استان اصفهان به نقطه اشباع رسیده است

مقاومت طلای ایران در برابر افزایش نرخ دلار

توسعه صادرات؛ رویکرد میزهای استانی

18.5 میلیون دلار فرآورده‌ خام دامی از اصفهان صادر شد

افزایش خروجی سد زاینده‌رود از فردا برای کشاورزان اصفهان

برخی برای دل مردم، وعده کاهش قیمت خودرو می دهند

جوشقان‌قالی در گیر و دار معدن و محیط زیست

کشف محموله بادام قاچاق از انبار تخلیه باری در اصفهان

20 هزار پروانه کار برای اتباع خارجی صادر شده است

برداشت حدود 4 تن زعفران دراصفهان/افزایش اشتغالزایی در استان

پساب کارخانه کاغذسازی، تنها چندبار در سال به زاینده‌رود می‌ریزد

تعاونی‌های اصفهان، شاهراه تحقق اقتصادِ مردمی

افزایش 5 درصدی مصرف گاز طبیعی صنایع استان اصفهان

خودروسازان با کسری قطعه خودروها را به بازار عرضه می‌کنند

مقدار برداشت کلزا در تیران و کرون به بیش از 300 تن افزایش می‌یابد

توزیع تسهیلات مشاغل خانگی موجب افزایش تحریک تقاضا شد

همایش مشاغل خانگی بانوان در اصفهان برگزار شد

ارزش ریال نسبت به نوسانات نرخ ارز افزایش یافته است

راهی به جز مدیریت مصرف آب کشاورزی نداریم

اجرای 28 پروژه پیشگیری از سیل در اصفهان/طرح ساماندهی زاینده‌رود متوقف نشده است

فعالیت بالغ بر 950 واحد کسب و کار مجازی در استان اصفهان

چرا در دولت الکترونیک ناتوانیم؟

افزایش 28درصدی سرمایه گذاری برای توسعه واحدهای صنعتی استان اصفهان

تهیه استاندارد آسانسور با سرمایه‌گذاری و تکنولوژی بالا

سرمایه گذاران چینی و استرالیایی بهمن امسال به سمیرم سفر می کنند

سوءمدیریت در حکمرانی آب

راه‌اندازی پرواز تبریز-اصفهان-تبریز

در حال تدوین برنامه توسعه آماری کشور هستیم

2 طرح وقفی در کاشان افتتاح و کلنگ‌زنی شد

تجربه ترکیه در حذف صفر از پول ملی، الگوی خوبی برای کشورماست

ضرورت بازمهندسی بودجه دولت الکترونیک در سال 99

بهبود کسب وکارهای حوزه IT در سال رونق تولید

خداحافظی صنایع از بازار در صورت بی توجهی به صنعت IT

رشد 17 درصدی بخش آی تی طی 40 سال اخیر

هنوز برند ملی لباس در کشور نداریم

احتمال رونق نسبی بازار طلا در ماه جاری

اصفهان نیازمند توسعه صنایع جانبی و فرآوری محصول زعفران است

عملکرد دولت در حمایت از صنایع مطلوب است

اصفهان سابقه 800 ساله در تولید زعفران دارد

تسهیلات ویژه گمرک جهت رونق تولید و حمایت از صادرات

دامپزشکی اصفهان 65 هزار گواهی حمل فرآورده‌ خام‌ دامی صادر کرد

اصفهان، میزبان نمایشگاه‌های کامپیوتر و استارتاپ‌ها